YENİ MODA DOĞUM SENDROMU!

Başlatan tuanam, 10 Mayıs , 2007, 16:39:10

« önceki - sonraki »

tuanam

BEN SEZERYANLA DOĞUM YAPTIM  FAKAT SADECE ŞU ZORLUĞU VAR YATIP KALKERKEN ZORLANIYORSUNUZ. YENİ MODA OLAN DOĞUM SENDROMU KADINLARI ETKİLEDİĞİ KADAR EŞLERİNİ DE ETKİLEDİĞİNDEN HABERİNİZ VAR MI? BEN YARI BAYGIN OLDUĞUM İÇİN BEBEĞİMİN SESİNİ DUYDUM DOĞDUĞU ANDA :) HERŞEYİ BİRE BİR YAŞADIM ÇEKİŞTİRDİKLERİNİ HİSSETTİM BİR SAĞA BİR SOLA  :y25: AMA BEBEĞİMİ GÖSTERDİKLERİNDE GERÇEKTEN UMRUMDA OLMADI O YAŞADIKLARIM. PSİKOLOJİK AÇIDAN BENİ ÇOK ETKİLESE DE. BEBEĞİM DOĞDUĞUNDA GÖZLERİ FALTAŞI GİBİ AÇIKTI VE BENİ DOĞRU TUTUN ARTIK DİYE BAKIYORDU SANKİ....

EVE GELDİĞİMİZDE BAYGIN BAYGIN BAKIYORDUM HERKESE .HALA O PSİKOLOJİ ÜZERİMDE YANLIZ KALAMIYORUM MESELA BİR ODADA . SANKİ O ANI TEKRARDAN YAŞIYORUM GİBİ OLUYOR.....

SİZİN PSİKOLOJİNİZ NASILDI DOĞUMDAN SONRA?

SEVİNÇ

Oğlumu kaçırırlar diye hastanede uyumadığımı bilirim.Başka bir değişiklik olmadı bende.

Almiş'inAnniş'i

ben normal doğum yaptım. doğum esnasında sancılardan narkoz yemiş gibi hissediyordum zaten kendimi. bebeğim doğduğunda bir çığlık duydum "bebek makasa yapıştı kendini boğacaaaaaaaakkkkkkk!" o baygın halimle hemen gözlerimi açtım ve ilk kez o anda gördüm kızımı. ebe kordonu kesmeye çalışırken bizim hatun elindeki makasa yapışmış. kordon da boynunda olduğu için kendini boğma tehlikesi yaşıyordu. hemen iki kişi yardıma geldi ve kurtardılar kızımı  :icon_pale:
doğumdan sonraki tek korkum "iyi bir anne olabilecek miyim?" bu yüzden psikoloğa bile gittim  :y25: ve doğum yaptığım gece kızımla el ele uyuduk

[eklenti yönetici tarafından silindi]

tuanam

gerçekten değişik bir duygu. o ilk anda yaşananlar..... ilk ağlayış ,ilk sesini duyuş ve o minicik yavruyu ilk görüş.....
mükemmel bir şey. gerçekten o kordon dolanması bebeklerin hayatını tehlikeye sokan çok kötü bir olay .orada en büyük iş doktorlara düşmekte gerçekten kendinizi iyi ve işini bilen bir doktora emanet etmek herşeyin yolunda gitmesini sağlıyor....

Almiş'inAnniş'i

sorun kordonda değil ki hayatım, sorun benim velette  :k06:

tuanam

:k06: ayyyy güldürdün beni şimdi ne kadarlık oldu?  :ehi:

Almiş'inAnniş'i

yakında kırkımız çıkacak  :occasion14:

tuanam

daha çok küçükmüş bizimki beşinci ayına girdi  :binkybaby: :D

Almiş'inAnniş'i

allah uzun ömür versin tuana'ya  :binkybaby:  :nazar:
bana da o günleri görmeyi nasibetsin allahım

qwerty

raziyecim ben birşey soracağım kordon senin karnıdayken mi dolanıkmış?çünkü benim kuzenimin bebeğininde karnında kordon dolanmıştı ve sezeryanla almışlardı bebeği o da normal istiyordu aslında. acaba kordon dolanıkken normal doğum olabiliyor mu onu merak ettim. yani olabiliyorsa boşuna bıçak altına yatırmışlar kuzenimi  :caca:

Almiş'inAnniş'i

evet kordon zaten karında dolanıyo, bebek doğum pozisyonu alırken kafa yukarıdan aşağı geliyo ya işte o zaman. bebeklerin büyük çoğunluğunda kordon dolanması olur, hatta birkaç kez dolanmış olanlar bile oluyor. normal birşey yani. ama kimi zamanlarda bu durum tehlikeli olabiliyor. mesela burcu (rain) arkadaşımız da normal doğum istiyordu ama yanlış hatırlamıyorsam kordon düğüm olmuş, yani bebekdoğum anında düğüm sıkışırsa (allah korusun) kaybedilme riski olduğu için sezeryan oldu.
tabi bunun yanında "sezeryan yapayım da bi an önce işim bitsin!" diyip bunun için sezeryana binbir bahane uyduran doktorlar da yok değil hani!!!   :cussing:  :violent1:

qwerty

remziyecim çok saol yanıtın için kendine ve kızına iyi bak  :flowers:

Almiş'inAnniş'i

ne demek canım her zaman bekleriz  :occasion14:

nagihan

allah almişi sana bağışlamış hayatım  :love7:

eylül:)

arkadaşlar aranıza yeni katıldım.35 haftalık hamıleyım ve cok ama cok korkuyorum kafam karışık epidural normal doğum yapan arkadaşlardan destek beklıyorum.:))