Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuldunuz ??

Başlatan nagihan, 02 Mayıs , 2007, 19:01:33

« önceki - sonraki »

unicornn

ben eleviti de kan hapını da içmeye devam ediyormmm

@ssemra@

Emzirirken çok kolay kilo veriliyor, ben toplam 23kilo aldım ve doğumdan sonra 5 ay içinde hemde sürekli yemek yiyerek 17kilo verdim ama bebişim 5 aylıkken emmeyi bıraktı, 4 aydır okadar yememe içmeme dikkat ettiğim halde gram veremedim :( Havalar yüzünden hareketde yok sürekli evdeyiz.. Yazı bekliyorum artık

unicornn

selime35

slm arkadaşlar bende 4.5 ay önce doğum yaptım 67 kiloyla hamile kalmıştım doğuma 80 le girdim dogumdan 10 gün sonra 69a düşmüştüm ancak sütün yetersiz ye laflarına bir an kanarak bıraktım kendimi ve şimdi 76 kiloyum maalesef ve kendimi yemekten alamıyorum maalesef :crybaby2:

selime35

bu arada ben oğluşumu emziriyorum ama bana bir faydası olmuyor sanırım üstelik sezeryan oldum bunun için tavsiyesi olan varmı

βαlκιz

27 Ocak , 2010, 13:23:04 #905 Son düzenlenme: 18 Şubat , 2010, 14:24:46 BaLkIzZzZ
herkezin bünyesi bir degilki kimi emzirir kilo veriri kimisi kilo alır ..
benim ablam çok killolu kızı 6 yasında 5 yasına kadar emzirdi kilo veremedi şimdi 1 buçuk yasında oğlu var hala emziriyo ama bi gram bile veremiyo rejim bile yapıyoo veremiyoooo :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

minimini

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 27 Ocak , 2010, 13:23:04
benim ablam çok killolu kızı 6 yasında 5 yasına kadar emzirdi kilo veremedi şimdi 2 yasında oğlu var hala emziriyo ama bi gram bile veremiyo rejim bile yapıyoo veremiyoooo :-\

canım yanlışlık mı var 5 yaşına kadar mı emzirdi?  :-ooo  :-ooo

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

ferda

hala eskiye dönemedim takıldım kaldım ilkinde daha çabuk vermiştim kiloları hemde 3 ayda 18 kilo gitmişti şimdi 48 günlük olduk vermem gereken 8 kilo var
:violent1:

βαlκιz

Alıntı yapılan: minimini - 30 Ocak , 2010, 11:39:38
Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 27 Ocak , 2010, 13:23:04
benim ablam çok killolu kızı 6 yasında 5 yasına kadar emzirdi kilo veremedi şimdi 2 yasında oğlu var hala emziriyo ama bi gram bile veremiyo rejim bile yapıyoo veremiyoooo :-\

canım yanlışlık mı var 5 yaşına kadar mı emzirdi?  :-ooo  :-ooo
evet yeğenim 5 yaşına kadar emdii..şimdide küçük yegenimi emziriyoo öbürünü hamile kalınca emzirmedi sen bırak kardeş dogcak ona süt kalmaz dedi o bıraktı ardından yegenim dogduu ..ama ablam kilo veremiyo iştee  :-\ he bu arada bende 5 yaşına kadar emmişim hatta emdigimi hatırlıyorum  :k06: emmişim ama ufacık tefecik bişeyimm  :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

--elif--

yaa bende şişkolar kervanına katıldım   :laughing7: 9 kilo fazlam var kabus gibi  :cildir:  :cildir:

unicornn

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 18 Şubat , 2010, 15:14:45
yaa bende şişkolar kervanına katıldım   :laughing7: 9 kilo fazlam var kabus gibi  :cildir:  :cildir:
ne zaman doğum yaptn cnm emziriymusun

ponçik

canım Alalh analı babalı büyütsün , hayırlı ve sağlıklı bir evlat olur inşallah  :love9:

kilo vereceğim diye spor yapman çok güzel fakat :caca: yemenden kesmen doğru değil , sütün olması için sağlıklı beslenmelisin  :icon_thumright:

ponçik

http://www.bebek.com/bebek-geldi-emziren-anneler-diyet-yapabilir-mi-cnt2-4-1-6022.html

ALINTIDIR

Emziren anneler nasıl beslenmelidir?

Emzirme dönemi içinde bulunulan fizyolojik ve psikolojik durum açısından özel bir dönemdir. Emziren annenin sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmesi çok önemlidir. Bu durumda konunun uzmanı bir diyetisyenden yardım almak en yerinde karar olur. Yeterli süt verimi için sağlıklı bir beslenme programı şarttır. Laktasyon dönemi olarak adlandırılan bu dönem beslenmede amaç; sütün verimliliğini ve içeriğini arttırmak ve annenin vitamin, mineral ve besin elementleri depolarına zarar vermeden sağlıklı beslenmesini sağlamaktır. Böylece annenin mümkün olduğunca çabuk ve sağlıklı bir şekilde sağlıklı kilosuna ulaşması sağlanırken bebeğinde mümkün olabilecek en sağlıklı beslenme şekli olan anne sütü ile beslenme maksimum verimlilikte sağlanabilmektedir.

Beslenmede dikkat etmesi gereken noktalar nelerdir?
Bebeklerini emzirmeye devam eden anneler; her yiyecekten yerim mantığından, hızlı kilo verdirdiğini iddia eden standart ve düşük kalorili zayıflama diyetlerinden uzak durmalıdırlar. Emziren bir annenin eski formuna kavuşmasının en kolay ve sağlıklı yolu bebeğini emzirmeye devam etmesidir. anne bebeğini emzirmeye devam ettikçe, süt üretimi artar ve buna bağlı olarak harcadığı enerji miktarında da artış olur. Emziren anne emzirdiği dönem boyunca daha hızlı incelir. Bu dönemde tüketilen protein miktarı da önem taşır. Yeterli miktarda protein tüketilmemesi veya proteinin yanlış kaynaklardan karşılanması süt verimliliğini azaltabilir.

Bebeklerini emzirmeye devam eden kadınların beslenmesinde vitamin ve minerallerin de yeterli miktarda yer alması gereklidir. Çünkü bu dönemde iyot, demir, kalsiyum yetersizliği oluşabilir. Bu sorunlar gelecek dönemde anne sağlığını olumsuz etkiler,,,

unicornn