BEBEGIM VAR VE YENIDEN HAMILYEIM BEBEGIMI EMZIREBILIRMIYIM

Başlatan busem, 29 Eylül , 2008, 02:50:06

« önceki - sonraki »

busem

:nazar: SLM ARKADASLAR BELKI BENIM DURUMUMDA OLAN VARDIR DIYE BENDE BIR KONU ACMAK ISTEDIM BENIM 26.01.2008 DOGUMLU 9 AYLIK BIR KIZIM VAR VE 1,5 AYLIK YINE HAMILEYIM KIZIMI GECELERI EMZIRIYORUM ACABA EMZIRMEYE DEVAM EDEYIMMI YOKSA KESEYIMMI SÜTTEN BIR ZARARI VARMI EMZIRMENIN KIZIMA HERKESE SEVGILER ÖPTÜMMM :flowers:

paprika

bende bebeğim 6-7 aylıkken hamileydim.. dr emzirebilirsin demişti.. hatta birkaç dr a sormuştum hepsi de bir sakıncası yok demişti.. fakat 2-3 gün içerisinde düşük yaptım..

ponçik

Busem hayırlı olsun yeni bebeğin ve Allah size bağışlasın ikisini de
umarım planlanan bir gebeliktir, çünkü yaş aralığı az olacağı için zorlanabilirsiniz
internetten araştırdım ve aşağıdaki yazıyı buldum  :icon_thumright:

...Anne ve bebek sağlığı için tercih edilen, iki doğum arasında en az iki yıl olmasıdır.  Bu durumda  ilk bebek artık memeden ayrılmış olur. Ancak anne iki yıldan önce hamile kalırsa ve bebeğini de emziriyorsa bazı konulara dikkat etmek koşulu ile emzirmeyi sürdürebilir.  Gebelikte emzirme genel olarak sakıncalı değildir. Eğer anne emzirmeye devam etmek isterse, bu durumda her üçü için de yediğini bilmeli ve beslenmesine çok önem göstermelidir.  Hem gebelik hem de emziklilik annenin günlük besin ihtiyaçlarını arttıran durumlardır. Anne beslenmesi ile bu gerekli artışı karşılayamazsa, hem kendisi için hem de bebekleri için tehlike ortaya çıkar. Anne karnında bebeğin sağlıklı büyüyüp gelişememesi sonucunda, bebek "düşük doğum ağırlıklı" doğar. Bu da bebek için belirli riskleri beraberinde getirir. Anne besleyici değeri yüksek besinlerle beslenmelidir. Ayrıca anne, gebeliği süresince kadın-doğum uzmanı tarafından sık sık kontrol edilmeli, annenin kilo artışı yakından izlenmelidir.

Eğer anne emzirmekte olduğu bebeği sütten kesmek isterse, acele etmemelidir. Sütten kesme aniden gerçekleştirilirse, bu bebek için doğru olmaz.  Bebek yavaş yavaş memeden kesilmelidir... 

busem

sagolun arkadaslar benim kizim zaten gunduz ek gida aliyor geceleri emiyor o da arasira uyandiginda ama duymustum zehirlermis verdigim sut kizima bu nedenle durakladim cevaplariniz biraz rahatlatti

handan

bi  arkadaşım da hamile kaldı bebeği   4 aylıkken. emzirirken düşük yaptı. ama emzirebilrisin demişti dr lar.
olan sana olur bence. 3 e bölünürsün.
sen karnındaki ve kucağındaki...,
vitamin desteğini fazlaca al bence.

oozge

GECEN GUN DUYDUM BIRI HAMILEYMIS VE AYNI ZMNDA BEBEGI VAR EMZIRIYO. EMZIRDIGI BEBIS SUTTEN ZEHIRLENMIŞŞ GUNLERDIR HASTAYMIS BAYA TEHLIKELER ATLATMIŞ :honk: :honk:

bal küpü

CANIM BENİM ALT KOMSUMDA ÖYLE BEBEĞİ 6 AYLIKKEN TEKRAR HAMİLE KALDI AMA EMZİRMİYO DOKTORU EMZİRMEMESİNİ SÖYLEDİ TEHLİKELERİ VARMIŞ.BENCE EMZİRME DERİM

uslug2008

valla arkadaslar bende 4,5 aylık hamıleyım daha yenı ogrendım kızım daha 8 aylık ben emzırmeyı bıraktım cocuk zaten zorla emıyordu sut tuzlanırmıs  o yuzden bebek emmezmıs bende ısrarla emdırmeye calıstım kızızm durmadan hasta oldu emzırmeyı bıraktım sımdı cok daha ıyı hemde kılo aldı uykusu duzeldı zaten son dort aydır bır tanesını emıyordu meger cocuk hemıle kaldıgımı bılmıste ben bılemedım o zamn tek memeyı emermıs sevgıler

mavili

:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr     benim kızım da tek gögsümü emiyor digerini emmiyor zorlayınca aglıyor ve ben adet olmadımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmbu ay bunun bir şaka oldugunu söyleyin bana ne olur

psikolojikmi bilmiyorum midem bulanıyor  :cildir:

handan

selmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
şaka yapıyorsun......
ne zaman adet olman lazımdı?
ayyyyy
yaz çabuk  :violent1:

ecrin merzam

hehehhe selmacım korkma bende 40 gün oldu hala olmadım bi korktum baş dönmesi mide bulantısı test alacaktım yengemde de olmuş dr hormon bozukluğu demiş süt verdiğimiz için ama biraz daha olmazsam alcam bi test  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

handan

konuşturmayın beni  :caca:  :caca:  :caca:
hemen gidin kan testi yaptırın
olurmu öyle şeyyyy

hadiiiiiiiiiiiiiii  :caca:  :caca:  :caca:

mavili

handan canım benim dogum sonu kanamam 62 gün sürdü sonra aradan 4 gün geçince adet oldum ayın 25iydi kasımın da 25inde olmam gerekiyordu 10 gün geçti 1 kere oldum adet  daha olmadım çok korkuyorum hemde çokkkkkkkkkk

handan

çok geçmiş, git kan ver canım da rahatlayalım hadi  :honk:

mavili

yaptıramadım :cildir:

bayramda açık bir yer bulmalıyım anca o zaman çıkabilirim yeniden  :y25: