29 Nisan , 2024, 20:33:41

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

gece mama vermeli mi-vermemeli mi? :)

Başlatan paprika, 26 Eylül , 2008, 20:52:31

« önceki - sonraki »

paprika

arkadaşlar oğlum on üç aylık ve geceleri devam sütü veriyorum..  bunun sakıncalı olduğu ve vermemem gerektiğini söylüyorlar.. midesi dinlenmeliymiş.. vermemeyi denedim aslında fakat gece daha sık uyanmaya başladı..  sizce ne yapmalıyım??  yardımcı olursanız sevinirim....

handan

olurmu canım öyle şey
çocuk aç bırakılarak dinlendirilirmi?
oruçmu tutacak midesi dinlensin diye.
ver mamasını aç bırakma sen bebişini canım.
kulaklarını da tıka böyle şeylere.
annelik içgüdülerine güven. içinden ne geliyorsa onu yap.
bebeğin açsa doyur canım.   :opucuk:

office

Alıntı yapılan: paprika - 26 Eylül , 2008, 20:52:31
arkadaşlar oğlum on üç aylık ve geceleri devam sütü veriyorum..  bunun sakıncalı olduğu ve vermemem gerektiğini söylüyorlar.. midesi dinlenmeliymiş.. vermemeyi denedim aslında fakat gece daha sık uyanmaya başladı..  sizce ne yapmalıyım??  yardımcı olursanız sevinirim....

evet bazı doktorlar sizin dediğiniz gibi diyorlar. belli bir saatten sonra midenin dinlenmesi gerektiğini ve bebeğe gece yarısı verilen mamanın ilerde obeziteye sebep olabileceğini  söylüyorlar. bende ilk başlarda tereddüt yaşamıştım. sonuçta bizim annelerimiz zamanında böyle bir durum yoktu, biz uzun süre gece sütü içerek büyüdük.   ancak sanırım sütlerde bulunan katkı maddelerinden dolayı böyle bir risk olabilir, ben 1 yaşından sonra 1 gece verip 1 gece vermedim, bir süre sonra gece sadece su istemeye başladı. nitekim şimdi bile sadece su içip yatıyor. böyle bir risk varsa gözardı edilmemeli diye düşünüyorum.
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

handan

çocuk açsa gece uyanıyorsa nasıl o çocuğa miden dinlensin denir ki  :icon_scratch: daha küçük bebiş.
ama yatarken versen mamasını yada muhallebisini belki acıkmaz ve uyanmaz. ama açsa bence verilmeli.
az ve sık yiyen bebekse yapılacak bişey yok ki.. her bebek aynı değil bence...  ::)

office

bence bebeğin en son mamayı kaçta yediğiyle de ilgili bir durum. artık 1 yaşını geçtiğine göre yatmadan önce belki daha tok tutacak birşeyler yedirilebilir. özellikle kilo sorunu yoksa, belki gece beslenmesi adım adım bıraktırılabilir. doktorumuz gece beslenmesinin reflüyü tetiklediğini söylemişti.oğlum eğer akşam mamasını düzgün yemediyse yatmadan hemen önce gece mamasının devamı olarak 1 bardak süt içiyor . belki oğlunuz birkaç ay içinde kendiliğinden bırakır gece beslenmesini.   
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

handan

paprika

office ve handan ikinizede çok teşekkür ederim.. 
sanırım en mantıklısı yavaş yavaş azaltarak gece mamasını bıraktırmak..  kolay olur inşallah..

handan

evra

merhaba siteye yeni katıldım.benim 7ay10 günlük bir oğlum var . :binkybaby:gece sütü bencede 1 yaşından sonra yavaş yavaş kesilmeli .ben ilk cocuğumu öyle yaptım cünkü beslenmeleri tam oturmadığı için doymuyor olabilirler ve ihtiyaç hissedebilirler gerci bu birazda emziren anneler için gecerlidir cünkü biberon cocuğu daha başka oğlum beni emmediği için fazla kalkmıyor artık buda bir anne için cok iyi :)

miray

benim kızımda 15 aylık oldu gece süt veriyordum önceleri 200cc içiyordu ama simdi bikac haftadır içmiyo
üzülüyorum içmiyor die  :'(

evra

merhaba papatyam benced cok üzülme içmemesi  daha iyi bir yaşından sonra cocukların gece sütü erken diş çürümelerine yol acıyormuş eğer gündüz içiyorsa geceye gerek yok birde drlar gece bebeğim midesinin dinlenmesi gerektiğini söylüyor benim oğlum 1 yaşını gecince kesmeyi düşünüyorum
cünkü yeterince gündüz herseyi yiyor ve yatarken sütünü içiyor .bence gönlünü ferah tut .istersen doktorunada sora bilirsin rahatlaman için .

мiŁenα.

bencede gece mama yememesı daha ıyıı :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

serra_emine

benım kızım 9aylık oldu.şimdiye kadar hep gece sadece emzirdım.geçen de mama denedım almadı . yıne emzırmeye devam.emerken uyuyor kucagımda zaten sonra yatırıyorum.tabı bu aralar çokta kolay uyumuyor.:(
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

мiŁenα.

ben anne sutu ıcerse sut verırım mememı yanı ..
eger emmezse mecbur verılır sutmama

:love9: :love7: :love9: