27 Nisan , 2024, 20:05:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Anne adaylarına uyarılar

Başlatan oglusum, 21 Eylül , 2008, 23:01:22

« önceki - sonraki »

oglusum

Anne adaylarına uyarılar 
SAMSUN (İHA) - Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nden Psikolojik Danışman Derya Kablan, hamile bayanların stresten uzak durması gerektiğini belirterek, ilaç, içki ve sigara kullanan hamile kadınların çocuklarında zihinsel engel görülme olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Samsun'un ilçesi Canik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Fatih Parkı'nda yapılan 'Ramazan Seminerleri' programına konuşmacı olarak katılan Psikolojik Danışman Derya Kablan, anne ve anne adaylarına çocuk sağlığını anlattı. Hamile kadınların stresten uzak durması gerektiğine işaret eden Kablan, "Hamile olan her kadın, hamileliğini mutlu ve huzurlu geçirmeli. Hamilelik mutlu ve huzurlu geçerse, doğacak çocukta mutlu ve huzurlu olur. Bebeğin sağlığı için bol bol temiz hava alınmalı, sakin bir hamilelik dönemi geçirilmesine dikkat edilmeli. İlaç, içki ve sigara kullanan hamile kadınların çocuklarında zihinsel engel görülme olasılığı yüksektir. Bu nedenle hamile kadınlar ilaç, sigara ve içki kullanmamalarının yanı sıra, bunların içildiği mekanlardan uzak durmalı" diye konuştu.

Çocukların aşılarının düzenli olarak yaptırılması konusunda da anne ve anne adaylarını uyaran Derya Kablan, çocukların anaokuluna gönderilmesi gerektiğini de kaydetti.

neslihan

HERŞEYİ YAPARIM AMA ŞU STRESSİZ OLMAK ÇOK ZOR.ALLAH HEPİMİZE YARDIM ETSİN

aysel

allah yardımcın olsun canım benim
Gördüğüm en güzel rüya senin olduğun,
Duyduğum en derin sevgi senin eserin,
Gördüğüm en güzel dünya senin gözlerin,
Ve kurduğum en güzel hayal sensin

tubis

ufak tefek streslerden bişey olmaz heralde.

çok şükür hamileliğim iyi geçiyor.

oglusum

aman iyi gecsin canim habileligi iyi gecen annelerin bebekleri dogduklarinda sakin ve huzurlu oluyolarmis

tubis

inş. tubacım

senin bebiş nasıl öksürüğü azaldı mı biraz

aysel

tuğbacım cinsiyet belli oldumu hayatım
Gördüğüm en güzel rüya senin olduğun,
Duyduğum en derin sevgi senin eserin,
Gördüğüm en güzel dünya senin gözlerin,
Ve kurduğum en güzel hayal sensin

tubis

dr kız dedi ama henüz kesin değilmiş.

tam olarak bacak arasını yakalayamadım dedi
:dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

8 ekimde radyoloji de ayrıntılı ultrasyona giricem. sanırım o zaman belli olur cinsiyetimizde kesn olarak.