Doğumdan sonra hemoroid sorunu yaşadınız mı?

Başlatan ponçik, 21 Mart , 2007, 10:07:04

« önceki - sonraki »

derbeder

tesekkur ederim eda  :flowers:

ツgöçmen_54 ツ
canim kuru incir kayisi ve her gun bir kasik zeytinyagi icmekte iyi geliyormus galiba. evet en iyisi sicak suyla silme olayini deneyim bende birde su kuruyemisleri iste, bakalim ins. gecer  :amin:
1-2 haftaya gecmezse doktora gene gidicem. gecmis olsun canim sanada  :opucuk:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

ツgöçmen_54 ツ

evet canım zaten zeytin yağını eğer miden kaldırırsa 1 yemek kaşığı içmeye çalış çok iyi geliyor..makata da sürüyolar galiba öyle duymuştum onuda araştır istersen sonuçta doğal..
sanada çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin  :amin:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

benimde korkulu rüyam çok kötüüüüüüüü

°•.ℓανιηуα.•°

kızlar bu gün doktora gittim cesaretimi toplayarak  :-\ doktor baktı. hemoroid değilmişim ama çok zorladığım için makatta çatlak oluşmuş. o da kanıyo ve dışkımı yaparken yanıyo,parçalanma hissi verio. tek çaresi ameliyatmış  :sad1: emzirirken de olunabiliomuş. 3 dakika sürüyomuş ameliyat. çok korkuyorum yaaaa....  :crybaby2:

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: g10ca - 28 Temmuz , 2011, 15:13:08
Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 25 Temmuz , 2011, 15:56:56
arkadaşlar çok korkuyorum.. doğumdan sonra ferrum fort diye bi demir hapı vermişlerdi. beni çok fena kabız yapmıştı. ve bu gün yine kabız oldum. makatımda resmen n2 adet küçük et parçası gördüm. lavman yaptım kendime öyle dışkımı çıkarabildim. bu durumu yaşayan var mı. ne yapıcam şimdi ben? hemoroid olmuşum. tedavisi nasıl ki?

çok geçmiş olsun , çok çok zor durumda kalmadığın sürece lavman yapmamanı tavsiye ederim, bağırsakları tembelliğe alıştırıyor, bol bol sıvı tüket , her akşam bir kaç tane kuru kayısıyı suya koyup sabah uyandığında aç karnına onları ye , ishal olmak da hemoroidleri azdırıyor, o yüzden yiyip içtiklerine çok dikkat etmelisin ve dediğim gibi bol bol sıvı (özellikle su) tüketmelisin, bir de leğenin içine dayanabileceğin sıcaklıkta sıcak su koyup oturabilirsin yada duşu o bölgeye tutarak da rahatlayabilirsin

goncacım teşekkür ederim... benimkisi hemoroid değilmiş ama fissür diye bişiy. yani anüste çatlak ve yara. fazla zorlamaktan. sizinde mi öyle olmuştu? ve geçti mi?
çok geçmiş olsun, Allah düşmanıma vermesin  :amin:

gökkusağı

cnm çok geçmiş olsun benim eşimde vardı fissür.makattaki zorlamadan kaynaklanan çatlaklar yani.o da en az hemoroid kadar acı verici eşim geceleri uyuyamazdı.bide onda kronik kabızlık var çok zor günler geçirdik.en son lazerle yaktırdı.şimdi daha ii gibi bide 1 ay bağırsak düzenleyici kullanmak zorunda.çok zor bende onunla beraber çekiorum acı ekşi asitli yasak mayalı içkiler yasak dikkat etmen gerekiyor bide ne kadar erken başlarsan tedaviye senin için o kadar iyi tekrar çok çok geçmiş olsun cnm  :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

elif35

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 02 Ağustos , 2011, 21:12:24
kızlar bu gün doktora gittim cesaretimi toplayarak  :-\ doktor baktı. hemoroid değilmişim ama çok zorladığım için makatta çatlak oluşmuş. o da kanıyo ve dışkımı yaparken yanıyo,parçalanma hissi verio. tek çaresi ameliyatmış  :sad1: emzirirken de olunabiliomuş. 3 dakika sürüyomuş ameliyat. çok korkuyorum yaaaa....  :crybaby2:

canım başka bir doktora da görün bende de çatlak vardı procto diye krem kullandım sarı suya oturdum acıyı,turşuyu kestim bir de tuvalete girmden önce anestol kullan dedi makata hepsini yaptım çatlak iyileşti kendiliğinden ameliyatı son çözüm olarak görüyoruz dedi doktor benim iyileşti şimdi bence başka bi doktora görün aynı sorunu bende yaşadım normal doğumda ıkınmadan çatlamıştı geçti çok şükür

°•.ℓανιηуα.•°

kadriyecim teşekkür ederim canım.. peki eşininki ne kadar zamanda geçti? bi de çok acı çekti mi eşin ameliyattan sonra?

elifçim ben de başka bi doktora daha gidicem. bana da anestol verdi. ama korkuyorum süte geçecek diye. bi de kendim sıcak suya oturuyorum elimden geldiğince. ama canım makatta memeler oluşmuş benim. senin de öyle miydi? bi de sen anestolu emzirirken mi kullandın?

xxcansuxx

lavi geçmiş olsun arkadaşım... ya anlattığın şikayetler bende de var hamilelik önceside vardı ama sonrasında daha da arttı resmen şimdi kabız olmadığım halde dışkımı affedersin yaparken acayip acı hissediyorum ki zaten kanıyor... bende kendimce çatlak var diyordum çünkü derler ya böyle hemeroidde emzik oluşumu olurmuş o yok bende...
ben hemeroid ameliyatına girmiştim izleyici olarak... gerçekten çok basit... hele ki çatlak için olan dahada basit bir işlem bir alet var onla yakıyorlar çatlak olan yeri kanamayı durduruyorlar

°•.ℓανιηуα.•°

canımın içi benim de doğurana kadar meme falan yoktu. sadece kabız olmuştum 24. haftamda ve doktorum duphalac diye bi şurup vermişti geçmişti. ama doğumdan sonra ferrum fort diye bi demir hapı verdiler. o beni feci kabız yaptı ve bi keresinde çok afedersiniz kafam kadar bişiy çıkardım. ve ondan sonra oldu olanlar  :sad1: doktor 2 gün önce baktı hemoroid değilmiş ama fissür yani çatlakmış. bak çok dikkat et olur mu.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 04 Ağustos , 2011, 17:24:51
canımın içi benim de doğurana kadar meme falan yoktu. sadece kabız olmuştum 24. haftamda ve doktorum duphalac diye bi şurup vermişti geçmişti. ama doğumdan sonra ferrum fort diye bi demir hapı verdiler. o beni feci kabız yaptı ve bi keresinde çok afedersiniz kafam kadar bişiy çıkardım. ve ondan sonra oldu olanlar  :sad1: doktor 2 gün önce baktı hemoroid değilmiş ama fissür yani çatlakmış. bak çok dikkat et olur mu.
ferrum fortu bende kullandım hamilelik öncesi o yapıyor muymuş... birde gerçekten ben şimdi demir hapı alıyorum kabızdım çok feci başta dediğin gibi çıkana kadar doğuruyorum sandım kendimce doğum bundan zor değildir bile dedim  :sad1: şimdi bol su içiyorum sütü geceleri ılıtıp içiyorum sanıyorum onlar yumuşattı bağırsaklarımı ama yinede var doğumdan sonra artmasa dediğin gibi... annemede ameliyat demişti dr 2 yıl önce o oturamıyordu bile çok berbattı bitkisel bir ilaç tavsiye ettiler kullandı birşeyi kalmadı şükür... ama sen emziryorsunda dr. dediğinden şaşma ilaçlarını kullan canım geçmiş olsun  :amin:

°•.ℓανιηуα.•°

saol cansucum. anneninki ne kadar zamanda geçti acaba? of yaaa..... emzirio olmasam canı cehenneme diyip hemen gidip ameliyat olucam. ama...... doğumdan sonra çok dikkat et...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 04 Ağustos , 2011, 17:37:29
saol cansucum. anneninki ne kadar zamanda geçti acaba? of yaaa..... emzirio olmasam canı cehenneme diyip hemen gidip ameliyat olucam. ama...... doğumdan sonra çok dikkat et...
o ilacı kullanırken hemen etki etti demişti emzik emzikti diyordu toparlanmış hemen ama ne kadar kullandı bilmiyorum...
sen dikkat yine yediklerine sıcak tut ayaklarını oturduğun yeri, yere vs oturma çekiyor hemen
ben bir arar sorarım ilacı atmadıysa ismini olmazsa eczacıya sorarsın zararı vs var mı sormadan bir şey kullanma
tekrar geçmiş olsun  :opucuk:

°•.ℓανιηуα.•°

tamam canım sen o bitkisel ilacın adını öğrenirsen bana özelden mesaj atarsan sevinirim canım.  :opucuk:

°•.ℓανιηуα.•°

her gün 1 tane elam,armut ve roka salatası yiyerek kabızlığı  yendimmmmm  :muzz: :muzz: :muzz: kabız olamyıncca fissür de geçti sayılır.  :occasion5: :occasion5: