Doğumdan sonra hemoroid sorunu yaşadınız mı?

Başlatan ponçik, 21 Mart , 2007, 10:07:04

« önceki - sonraki »

dilengisk

ayy dogumdan snra bende yne tekrarladı mahfoldum korkudan wc ye gidemiodum o da ayrı dert.... neyse salata bnm icin en etkin cozum bol yeşil yapraklı sebzeyle yaptım hem sutu arttırdı hem de basura ii geldi kurtuldum cok sukur ama 1 hafta cektim dogumdan snra

Aytii

off benimkiler geçmiyooo  :'( daha doğum yapmadan  :honk:

°•.ℓανιηуα.•°

arkadaşlar çok korkuyorum.. doğumdan sonra ferrum fort diye bi demir hapı vermişlerdi. beni çok fena kabız yapmıştı. ve bu gün yine kabız oldum. makatımda resmen n2 adet küçük et parçası gördüm. lavman yaptım kendime öyle dışkımı çıkarabildim. bu durumu yaşayan var mı. ne yapıcam şimdi ben? hemoroid olmuşum. tedavisi nasıl ki?

derbeder

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 15 Şubat , 2011, 23:58:03
Bu aralar kanamali basur var bende cok kotu bisey  :sad1:
eda kurtuldun mu bundan?

sanirim sadece hamilelerde ya da dogumdan sonra olmuyor bu. cunku bu sira bendede oldu bu yaa? ilk gordugumde bende korktum hatta doktora gittim bu yuzden, helede internette arastirdiktan sonra daha bi tedirgin oldum.

tabii bir kac secenek vardi;
basur
ic organlari zorlamis olmak
ve en kotusu bagirsak kanseri

odum koptu tabii. doktor soyle bi eliyle yokladi ve icerde birsey olmadigini ama istersem kamera ile iceriye bakabileceklerini soyledi. istersende bir kac hafta bekleyelim dedi. ben bir kac hafta bekledim gecmisti sanki simdi tekrar basladi. isin dogrusu nerden geldiginide anlamiyordum, tuvalet kagidindan anliyordum. tabii bir sure sonra ozellikle kagida bakiyorsun.
aynayla baktim tabii ve hafif bastirdigimda gene kan akti. tabii icten gelmedigini anlamis bulunuyorum, hafif bir acida var maalesef...tuvalete gitmek sinir bozucu olmaya basladi.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

ponçik

28 Temmuz , 2011, 15:13:08 #124 Son düzenlenme: 28 Temmuz , 2011, 15:14:42 g10ca
Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 25 Temmuz , 2011, 15:56:56
arkadaşlar çok korkuyorum.. doğumdan sonra ferrum fort diye bi demir hapı vermişlerdi. beni çok fena kabız yapmıştı. ve bu gün yine kabız oldum. makatımda resmen n2 adet küçük et parçası gördüm. lavman yaptım kendime öyle dışkımı çıkarabildim. bu durumu yaşayan var mı. ne yapıcam şimdi ben? hemoroid olmuşum. tedavisi nasıl ki?

çok geçmiş olsun , çok çok zor durumda kalmadığın sürece lavman yapmamanı tavsiye ederim, bağırsakları tembelliğe alıştırıyor, bol bol sıvı tüket , her akşam bir kaç tane kuru kayısıyı suya koyup sabah uyandığında aç karnına onları ye , ishal olmak da hemoroidleri azdırıyor, o yüzden yiyip içtiklerine çok dikkat etmelisin ve dediğim gibi bol bol sıvı (özellikle su) tüketmelisin, bir de leğenin içine dayanabileceğin sıcaklıkta sıcak su koyup oturabilirsin yada duşu o bölgeye tutarak da rahatlayabilirsin
çok geçmiş olsun, Allah düşmanıma vermesin  :amin:

Balböceği

Alıntı yapılan: derbeder - 28 Temmuz , 2011, 15:07:03
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 15 Şubat , 2011, 23:58:03
Bu aralar kanamali basur var bende cok kotu bisey  :sad1:
eda kurtuldun mu bundan?

sanirim sadece hamilelerde ya da dogumdan sonra olmuyor bu. cunku bu sira bendede oldu bu yaa? ilk gordugumde bende korktum hatta doktora gittim bu yuzden, helede internette arastirdiktan sonra daha bi tedirgin oldum.

tabii bir kac secenek vardi;
basur
ic organlari zorlamis olmak
ve en kotusu bagirsak kanseri

odum koptu tabii. doktor soyle bi eliyle yokladi ve icerde birsey olmadigini ama istersem kamera ile iceriye bakabileceklerini soyledi. istersende bir kac hafta bekleyelim dedi. ben bir kac hafta bekledim gecmisti sanki simdi tekrar basladi. isin dogrusu nerden geldiginide anlamiyordum, tuvalet kagidindan anliyordum. tabii bir sure sonra ozellikle kagida bakiyorsun.
aynayla baktim tabii ve hafif bastirdigimda gene kan akti. tabii icten gelmedigini anlamis bulunuyorum, hafif bir acida var maalesef...tuvalete gitmek sinir bozucu olmaya basladi.
Benimki dogumda oldu gerizekalilar orayi tutmadi, dogum aninda ordan geliyormus gibi hissediyorsun  :cildir: :cildir: :cildir:

bende doktorlarin hatasi oldu, onceden hic yasamadim

sanada gecmis olsun acaba bagirsaklari calismayan surekli kabiz olanlardami oluyor ? ?

derbeder

emin degilim  :y25:

sanirim kabizliklada ilgisi var dedigin gibi, halbuki ben kabizlik ceken biri degilim. ilk dedigim gibi bir kac hafta once kesfettim sonra biraz bekledim ve doktora gittim..kesilmisti geri geldi anlamadim hic birsey. peff internette biraz aradim filan ama goruntulerden bile korktum yaaa  :y25:

Balböceği

ayyy cok kotu birsey yaaa  :y25: oturup kalkamiyorsun

bizim bi komsumuz vardida kadin neler cekti neler hele bi ot vardi onu aradi buldu

kullandi, ama dusun bildigim ot basurlugu bolgeye degdirdigi zaman basur kaniyormus  :-\

derbeder

eda sanki bende duydum ona benzer birsey..
ya bende ilk defa oluyor boyle birsey cok canimi sIkti dogrusu  :cildir:
yani icerden gelmemesi iyiye isaret tabii ama bu da kotu..tuvalette surekli kan gormek cok gicik birsey.
bakalim bir kac gun yediklerimede ozellikle dikkat edeyim yesillik filan yiyeyim nasil olacak. zaten sonrasinda doktora gitmeyi dusunuyorum.

Balböceği

Senin yuzunden bende baktim basurlu popolara, keske bakmasaydim  :ehi: :ehi: :ehi:

yatana kadar aklima gelir yav  :ehi: :ehi: :ehi:

bu otta sut varmis orasiyla tedavi ediyordu kadin  :suclu:

ツgöçmen_54 ツ

zehracım çok geçmiş olsun..bi aralar bendede o tür şeyler oldu ama kendiliğinden geçti..
eşimin patronu çok çekmiş bu hastalıktan..adam en ünlü cerrahlara gitmiş çare bulamamış..tesadüfen eczacı arkadaşı basit bi alerji ilacı tavsiye etmiş bir içmeyle hallolmuş sorunu..istersen senin için öğrenebilirim

derbeder

28 Temmuz , 2011, 16:10:47 #131 Son düzenlenme: 28 Temmuz , 2011, 16:12:42 derbeder
hay Allah edaaa  :k06:

gercekten bakmasin kimse internette gorduklerimden cok etkilendim ben  :cildir:

iyide ameliyat olanlar bile var bundan benim bi arkadasim olmustu, ama onlarda irsiydi bu hastalik.
ameliyattan sonra rahatladi kizcaaz. nasil gecerki bu hastalik hic bi fikrim yok.

ツgöçmen_54 ツ
tesekkur ederim canim. evet ismini ogrenebilirmisin?
internette hemoclin diye bir ilactan bahsediyorlar, ama kendi basina kullanmak ne kadar akillica bilemiyorum??

seninki nasil gecti peki? dikkat ettigin seyler oldumu?

Balböceği

ツgöçmen_54 ツ

yok canım bitkisel falan deyil..normal eczanelerde satılan tıbbi bir ilaçmış..benimki geçmeseydi bende alıp kullancaktım..
bende pko var ve bi aralar şeker ilacı kullandım..o ilaç beni sürekli ishal yapmıştı yani kabız olmaya fırsat kalmamıştı :laughing7: belki ondandır diyorum..birde annem sürekli sıcak suyla ıslatılmış bezle sil demişti..

Balböceği