27 Nisan , 2024, 13:10:46

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

SANCISIZ DOĞUM

Başlatan filizcan, 28 Ağustos , 2008, 11:43:50

« önceki - sonraki »

filizcan

ARKADAŞLAR SANCISIZ DOĞUM HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA BANA BİLGİ VEREBİLİRMİ?

duru boncuk

meraba filiz hoşgeldin öncelikle  :flowers: :flowers:
ama ağrısız doğumdan kastın nedir canım anlayamadım epiduralden mi bahsediyosun acabaa :icon_scratch: :icon_scratch:

oglusum

cnm ben pda yani epidural anestezi ile dogum yaptim gercekten dogumum kolay gecti ALLAH herkese boyle kolay dogum nasip etsin tavsiye ederim cnm :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

guzelcem

Merhabalar Arkadaşlar, ben 5 aylık hamileyim. Allah nasip ederse doğumum ocak sonu yada şubat başı olucak, korkum ise çok yaşım 34 inanın çok sıkıntı çekiyorum, İNŞALLAH normal epidural doğumu yaparım. emeğinize sağlık.  :'( :'( :'( :'(   :y25: :y25: :y25: bana moral verin arkadaşlar.

mavili

merhaba ben epidural normal dogum yapmış biri olarak size şunu söyleyebilirim birdaha hamile kalıp dogursam yine epidural normal dogumu tercih ederim agrısız acısız birşekilde kızımın ilk sesini duydum ve ilk ben kucagıma aldım melegimi

böyle kolaylık ve rahatlık varken okadar sancıya gerek yokmuş hiç

elen

sevgili anneler ağrısız doğum yaptım muhteşem bir şey fakat bir hafta geçti biraz belim ağrıyor acaba ondanmı kaynaklanıyor.sizlerde de ağrı oldumu

mavili

EVET CANIM BENİM KIZIM 5.5 AYLIK HALA BELİM AGRIYOR

esraa

PEKİ ARKADAŞLAR EPİDURAL DOĞUMUN ZARATI YOKMU HİÇ :honk:

neslihan

Epidrualle doğum yapanlar baş ağrısı ve bel ağrısı çekiyormusunuz acaba.Ve bu ağrılar hayatınızı nasıl etkiliyor.

ayşe nacak

arkadaşlar benim bir kızım var doğumum çok zor oldu o yüzden 2 yi yapmaya çok korkuyorum bu sancısız doğumu yeni duydum nasıl oluyo her doktor yapıyomu acaba bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler. :dontknow:

semaaa

merhaba
bende epiduralle doğum yaptım
başıma gelmeyen kalmadı hem bebeğimden oldum hem sağlığımdan.
ölümden döndüm halen tedavim sürüyor.doğumdan sonra aşırı kanamam oldu ve daha sonra gittiğim doktorlardan öğrendiğime göre
epidural normal doğumun kanamamın artmasında etkisi olduğunu öğrendim.
bebeğimin ölümüne bir neden bulmak için gitmediğim uzman kalmadı.
ve o uzmanlardan edindiğim ortak bilgileri aktarayım. epidurale karar verebilmek için çoook ayrıntılı incelenmesi gerekiyor.ve doğumda oluşabilecek komplikasyonlarda da epidural durumu zorlaştırıyor.

doğumdan sonra bayıldım ve saatlerce kendime gelemedim.üstelik bana anestezi uygulayan kişi alanında çok uzman birisiydi.doğumdan sonra inanılmaz derecede baş ağrısı çektim.ağrıkesiciler bile kesmedi başımı duvarlara vurdum diyebilirim. kasıklarda ve belde ağrılar uyuşmalar ayağımın üzerine bile basamadım.
bir arkadaşım daha epiduralle doğum yaptı ve oda aynı şeyleri yaşadı.ayrıca hamileliğim boyunca hiç şişmemememe rağmen doğumdan sonra inanılmaz derecede şiştim normal halimin üç katı kadar diyebilirim. o kadar şişmiştiki gözlerim açılmıyordu.ayrıca bu şişlerin inmesi de çok zor oldu ve onun için hastanede tedavi gördüm.ve doktorlardan aldığım cevap şuydu:epidural anestezide karşılaştığımız bir durum...

Balböceği

g. olsun cnm allah sifa versin bu konuda hic bilgim yok

мiŁenα.

ya canım her tedavının  bır kotu aynı var..

ama senın basına gelen korkunc epıdural normal dogum ıstıyordum caydımmmmmmmmm :violent1:

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

evet aynı şekilde, doktorumla görüşmedim henüz ama bende epıdural doğum istiyordum  :(

мiŁenα.

ama herkez ıyı dedı sadce bel agrısı bırakıyor dedı...

ben cok korktum ama dr danıscam bu konuyu

:love9: :love7: :love9: