22 Mayıs , 2024, 11:58:01

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

keyifli,güzel kahvaltılar için pratik tarifler

Başlatan sarı şekerr, 18 Mart , 2007, 23:45:59

« önceki - sonraki »

sarı şekerr

:hungry: Cumartesi Pazar günleri yapılan kahvaltıların bir çok ailede önemi olduğunu düşünüyorum, zengin bir sofrada keyifle yapılan bir haftasonu kahvaltısı, masada geçirilen uzunca zaman, sohbetler, neşe, sıcacık bir haftasonu...

Kahvaltı sofralarımızı zenginleştiren pratik tarifleri paylaşırsanız sevineceğim.
Paylaşalım, güzelleşelim.

adalet

bende boyle bir baslik acmak istiyordum ne iyi etmissin
bende kahvaltida deyisik seyler yapmak istiyorum
kerep kasarli tost patatesli yumurta bibir kizartmasi bunlari yapiyorum ama artik deyisik seyler yapmak istiyorum hadi paylasin arkadaslar baska ne yapabiliriz :hungry:

Tebessüm :)

ekmek dilimlerinin üstüne biraz tereyağ sürün, üstüne rende kaşar, minik küp doğranmış sucuk  ve sosis karışımını yayın, fırına verin, çıtır çıtır pratik pizzanız hazır.isteyen domates de ekleyebilir. :hungry:

sarı şekerr

teşekkür ederim adaletcim...kahvaltı etmeyi çok seviyorum ama insan her sabah ne yapıcam diye düşünmekten kendini alıkoyamıyor...hepimiz bildiğimiz pratik tarifleri paylaşırsak...alternatiflerimiz çoğalmış oluruz...

hadi canlarım tariflerimizi paylaşalım...

Almiş'inAnniş'i

annem yumurtalı ekmek yapardı  :love7:

bayat ekmek dilimlerini çırpılmış yumurtaya bulayıp tavada kızartarak yapılıyor.

birde yine bayat ekmekleri değerlendirmek için. ekmekler küçük parçalar haline getirilir. içine biraz süt, yumurta, zeytin parçası, peynir, salan, sosis yani dolabınızda bulunan malzemeleri katıp güzelce karıştırırsınız. büyük bir tavaya bütün malzemeyi boşaltırsınız. bir süre sonra ters çevirip diğer tarafını da pişirirsiniz. bu da harika oluyor...

SEVİNÇ

Yumurtalı ekmeğe bayılırım bende.
Yumurtayı ve kaşarı eşime veriyorum fırına gönderiyorum yumurtalı ve kaşarlı pide yaptırıyorum.
kendim çemen hazırlıyorum.
Patetes kızartması,ocakta közlenmiş biber yapıyorum.

Almiş'inAnniş'i

közlenmiş patlıcan da süper oluyor yaaaaa.....
üzerine karabiber ve tuz ooooooooffffffffffffff

SEVİNÇ

ben patlıcanları közleyip dolaba koyuyorum. Ya sarımsaklı oğurtla ya babagannuş ya da alinazik yapıyorum.Pratik oluyor hazır olunca.

burcu-emir

benden de güzel ve kolay bir tarif .... ;)

tost ekmekleri üzerine biber salçası zeytinyağı,kekik,karabiber ile karıştırılıp sürülür,mantarlar ufak ufak dilimlenir,ekmeklerin üzerine yayılır,sucuk,salam,peynir (her çeşit olabilir),domates,biber ve bir adet kaşar üstüne dizilir ,fırına verilir.fırından şahane birşey olarak çıkartılır.  :hungry: afiyetle yenilir  :hieyt:

SEVİNÇ

Çökelek salatası.(Eşim bayılır,sabah kahvaltısında)
4 kişilik hazırlayacaksanız.
2 domates
2 tane yeşil soğan ve küçücük kuru soğan
Maydonoz
Taze veya kuru nane
tuz(çökelek tuzluysa fazla koymayın)
kırmızı biber
çökelek 4 yemek kaşığı
Zeytinyağı

ranişim

Bir yildiz sec kendin icin gökyüzünden
gözlerin gibi parlak,
senin gibi tatli olsun,
bir yildizda bana sec,
parlakligi önemli degil yeterki sana yakin olsun!

ponçik

bende papatesli yumurtaya bayılıyorum
patatesleri küp küp doğrayıp kızartın (ben teflon tavada az yağda kısık ateşte kapağı kapalı olarak pişiriyorum),
sonra teflon tavada patateslerin üzerine çırpılmış yumurta dökün
her iki tarafınıda pişirin
servis yaparken üzerine karabiber serpin  :hungry: ıımmhhhhh olsada yesem şimdi  :D

sarı şekerr

arkadaşlar biber salcasinı bol zeytinyagi ile az birşey tavada kavurup icine kekik,sarımsak,ceviz koyup bir kasede sofraya koyuyorsun, ekmek batirilarak yeniyor. bu cok basit ama cesit olsun diye soyledim ehiii.

Almiş'inAnniş'i

ya bide küçük pizzalar var ya onun tarifini bilen yazabilir mi acaba?

burcu-emir

kaaaaaaaarnıımm  :hungry: acıktııı yaaaaaaaa  :hungry: