En Erken Gebelik Belirtileri ...

Başlatan naz_pinar, 19 Ağustos , 2008, 16:18:03

« önceki - sonraki »

minimouse

ben de bugün eczacıdan öğrendim. erken gebelik testi diye verdi. ilişkiden 5 gün sonra yapılınca erkenden gebelik var mı yok mu söyleyebiliyormuş. sanırım hormon tesbit ve duyarlılık sınırı daha düşük ve ilk aşamada yakalıyor.

ben yaptım negatif çıktı ama eczacı çok güvenilir dedi. gerçi ilişkimizin üzerinden 5 gün geçmemişti yaptığımda.

ben de şaşırdım ama predictor falan adet gecikmesinden sonra yapıldığında net sonuç verebiliyormuş bu erken gebeliği tesbit edebiliyormuş.

tabi en kesini her zaman kan testi ama bu da değişik bir alternatif olmuş gebelik testlerine çünkü bildiğiniz gibi erken gebelik, gebelik diye dönemler gidiyor. bana mantıklı geldi sankim :)

zeynommm

arkadaşlar bu kadar erkn tstler yaptırmak psikolojiyi daha çok bozuyor aıkçası. Akışına bırakmak lazım çokk zor olmakla beraber, dayanamıyorsanızda adetin -geleceği gün kan tesi yatırmak kesin sonuç. idrarda adetin 10 gün gecikmesi gerekiyormuş, kişiden kişiyede değişbilir tabi. Yinede üzülmeyelim diyebktırmaak lazımm

esraörs

Merhaba ben 2aylık evlıyım..Bebeklere cok düşkünüm çok severım..Bebeğimiz olsun istiyorum..Gecen ay 31ınde adet olmuştum bekledım bebek ama ayın 2sınde tekrar adet oldum..Bakalım bu ay adet olucakmıyım?
Keşke bebegım olsa ama hayırlısı olsun ben ve butun anne adayları için..
Ama aşırı derecede ıdrara cıkma,sulanma,ve sureklı yemek yeme oldu bu gunlerde..Ama bunlar pısıkolojıkte olabılıyormuş.2gune kadar belımdede agrı vardı bırde kasıgımda ama suanda gectı..
Goguslerımde sıstı ama ben adet olmaya yakın goguslerım sısıyor acaba gebelıktede gogus sısıyormu..ama ılk aylarda bukadar belırtı cok zaten bu kadar belırtı bıle olmuyormus ılk aylarda..
Kendımıde fazla kaptırmak ıstemıyorum..
Tesekkurler..

minimouse

Alıntı yapılan: zeynommm - 27 Ağustos , 2010, 00:13:40
arkadaşlar bu kadar erkn tstler yaptırmak psikolojiyi daha çok bozuyor aıkçası. Akışına bırakmak lazım çokk zor olmakla beraber, dayanamıyorsanızda adetin -geleceği gün kan tesi yatırmak kesin sonuç. idrarda adetin 10 gün gecikmesi gerekiyormuş, kişiden kişiyede değişbilir tabi. Yinede üzülmeyelim diyebktırmaak lazımm

valla bence de yaptırmamak lazım zira ben bir örnek olarak dün yaptım negatif çıktı üzülmedim ama bozuldum açıkçası bir dumur oluyor insan...şimdi de tam tersi kasıklarımda müthiş ağrı akıntı var gözlerim uykudan kapanacak gibi ve şiş :)

sanırım vücudum artık neyi hissedeceğini şaşırdı :):):) kendini hamile sanıyor :)

en iyisi kan testi en azından negatif olsa bile içiniz rahat eder, ben gerçekten huzursuzum yani şu anda deneyen biri olarak,

hacer ky

günaydın hayırlı cumalar kızlar

cerecem

derbeder

hacer ky sanada gunaydin ve hepinize hayirli cumalar olsun  :flowers:

bende dun adetmiyim degilmiyim muallakta kalmistim iftara 10 dakika kala evet kendini belli etti :D hihi olsun yaa ole arada kalmaktan daha iyi bence. saglik olsun. onumuzdeki yumurtlama donemim tam bayrama denk geldigi icin bayramdan sonra deneyecegim insaAllah. cunku mubarek gecelerde ana rahmine cocuk duserse cocukta bir eksiklik olur diye biliyorum. bu yuzden eylul ayini atliycam. 10. ayda tekrar denemeye basliycam ve 2-3 ay kesin gunlerde deniycem eger hala beceremezsek sanirim aralik veya ocakta doktora gideriz tekrar. gec olsun guc olmasin diyoruz bakalim :)
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

gamzeli

arkadaşlar benim adetim 12 gün gecikti acaba hamile olabilirmiyim,testte yapamıyorum eşim birazdaha bekleyelim diyor adam artık her ay test yapıp sonucun hüsran olmasından sıkıldı tabi :), ama daha önce hiç bu kadar gecikmemişti 2-3 gün felan gecikirdi,göğüslerimde farkedilir derecede şişlik var birde bi anda sırtımı ter basıyor halsiz kalıyorum neden acaba böyle olan arkadaşlar varmı

shekersheyler

Alıntı yapılan: angel81 - 27 Ağustos , 2010, 09:50:00

bende dun adetmiyim degilmiyim muallakta kalmistim iftara 10 dakika kala evet kendini belli etti :D hihi olsun yaa ole arada kalmaktan daha iyi bence. saglik olsun. onumuzdeki yumurtlama donemim tam bayrama denk geldigi icin bayramdan sonra deneyecegim insaAllah. cunku mubarek gecelerde ana rahmine cocuk duserse cocukta bir eksiklik olur diye biliyorum. bu yuzden eylul ayini atliycam. 10. ayda tekrar denemeye basliycam ve 2-3 ay kesin gunlerde deniycem eger hala beceremezsek sanirim aralik veya ocakta doktora gideriz tekrar. gec olsun guc olmasin diyoruz bakalim :)

aaa ben bunu bilmiyordum, gerçekten mi  :-ooo mübarek geceler derken canım biraz daha anlatabilir misin, yani kandil,bayram gibi mi, ramazan ayı da mübarek bir ay ama ben bunu ilk defa duydum  :icon_scratch:

derbeder

Alıntı yapılan: shekersheyler - 27 Ağustos , 2010, 09:58:50
Alıntı yapılan: angel81 - 27 Ağustos , 2010, 09:50:00

aaa ben bunu bilmiyordum, gerçekten mi  :-ooo mübarek geceler derken canım biraz daha anlatabilir misin, yani kandil,bayram gibi mi, ramazan ayı da mübarek bir ay ama ben bunu ilk defa duydum  :icon_scratch:
ramazan boyu degil tabiiki ama mesela kadir gecesi ramazanin son 10 gecesinde gizlidir denmis. bu yuzden son 10 gun hamile kalmamaya calisalim. sonra bayram 3 gun suruyor bu yuzden bayramdada ayni sekilde.
kandil gecelerinde filan yani. aslinda cinsel konularda o kadar eksik bilgiliyizki maalesef :( en azindan kendi adima soyleyeyim bunu. iliski sirasinda mumkun mertebe az konusmak ve esinin dahi cinsel organina fazla bakmamak filan. guvenilir bir kitaptan okumustum. biraz daha arastirmak gerekir aslinda, en azindan evlenmeden once. aslinda ben bayag kitap okumustum ama genede eksik bilgim.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

hacer ky

shekersheyler evet doğru söylüyorsun bununla ilgili bende var bir sürü şey
gaözelim adetinden 12 geçmiş maşşallah ne güzel sabretmişsin ama şunu söyliyeyim korkunun ecele faydası yok bence bir an önce yap testi kurtul kafan rahat olsun eğer birşey yoksada doktora gidersin neden geçikme olmuş onu öğrenirsin allah muhafaza ya bir sorun varsa ??? ??? ???

gamzeli

zor sabrediyorum zaten canım bakalım artık hayırlısı

ஐ๑((-_-))๑ஐ๑YAĞMUR-TOPRAK๑ஐ๑((-_-))ஐ๑

Alıntı yapılan: gamzeli - 27 Ağustos , 2010, 09:56:39
arkadaşlar benim adetim 12 gün gecikti acaba hamile olabilirmiyim,testte yapamıyorum eşim birazdaha bekleyelim diyor adam artık her ay test yapıp sonucun hüsran olmasından sıkıldı tabi :), ama daha önce hiç bu kadar gecikmemişti 2-3 gün felan gecikirdi,göğüslerimde farkedilir derecede şişlik var birde bi anda sırtımı ter basıyor halsiz kalıyorum neden acaba böyle olan arkadaşlar varmı
bnmde öyle olmuştu canım bence hiç bu kadar gecikmediyse adetin test yap derim 12 gün geçmiş baksana yap yap geç kalma al haberi paylaş bizimle..
CANIM KIZIM BENİMMMMMMMM

hacer ky

sen kocana bakma bakarsın hamilesindir ona süpriz yaparsın alda rahatla bak benimde evde hamilelik testi var çıkacağını bilsem inanki bugün yaparım ama aşılamadan sonra en az 10- 12 gün geçmesi lazımmış

gamzeli

aşılamamı oldun sen hayırlısı olsun canım inşallah olur Allahım inşallah o duguyu tüm isteyenlere tattırır. keşke pozitif çıksa test büyük bir süpriz olur şu an da işteyim akşam çıkşta alıyım bari :)