8 aylık kızım artık anne sütü istemiyor ne yapmalıyım?

Başlatan gelas, 12 Ağustos , 2008, 15:59:26

« önceki - sonraki »

gelas

merhaba arkadaşlar.ben aranıza yeni katıldım.bu siteyi çok beğendim.yardımlarınısa ihtiyacım var bugünlerde.benim 8 aylık bi kızım var.diş çıkarıyo.çok huysuz.iştahı da yok gibi.sanırım anne sütünü da bırakıyo.ama ben bunu hiç istemiyorum.başka şeyleri zorlada olsa yiyo ama anne süütüne zorladığımda asla kabul etmiyor.gece uyanıyor açlıktan ama genede almıyor iki gündür.mama da istemiyor.kafayı yicem.napıcam bilmiyorum. :dontknow:

cici ela; o bisim herşeyimis

aslio

Aramıza hoşgeldin gelas :flowers: bizde kızım 2 aylıkken aynı durumu yaşamıştık kesinlikle reddediyordu emmeyi. Bende uykuluyken vermeye çalışıyordum sonra bir sürü şeyler denedim şeker sürdüm reçel sürdüm sırf emsin diye.. bi dönem böyle zorla emdikten sonra tekrar başladı emmeye 1 yaşına kadar. umarım sizdede gecici durum olur biraz sabır gerekiyor..

ponçik

gelas hoşgeldin aramıza
buraya bi gelen bi daha kopamıyor  :k06:

öncelikle kızını Allah size bağışlasın , senin de bahsettiğin gibi diş, huzursuzluk ...vs hepsi üstüste gelince emmek istemiyor olabilir , Aslının dediği gibi geçici bir durumdur bence de ...
eğer gece çok acıktığını düşünüyorsan akşam yatmadan önce muhallebisini biraz sıvı kıvamda biberonla vermeyi bir dene istersen , o zaman uykusu daha uzun sürecektir ,
ayrıca bu iş tamamen psikolojik emmiyor , istemiyor diye düşündükçe sütünde azalır, zorlama, eğer imkanın varsa pompayla çekmeyi dene ...
bol sabırlar  :love9:

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Gelas öncelikle aramıza hoşgeldin canım  :flowers:  :flowers:  :flowers: Benimde 8 aylık bir kızım var şu anlık geceleri  (gündüzleri işteyim)emmiyor ama bırakacak diye ödüm kopuyo çünkü bizimki biberon almıyo aptamil mamadanda nefret ediyo hatta kusuyo onu, zorlamıyorum bende eğer memeyi bırakırsa yandığım gündür daha bizimkininde dişi çıkmadı inşallah diş çıkarırken böyle şeyler yaşamam. Sen yine şanslısındır biberon alıyosa içine birşeyler koyup verebilirsin ..

gelas

öncelikle hepinise tavsiyelerinisden dolayı çok teşekkür ederim.keşke biberonu kabul etseydi.ama biberonla sudan başka bişey içmiyo.verince önce su sanıyo anlayınca reddediyo.iki günden beri emzirebildiğim sayılı valla.napcam bilmiyom.bırakması çok ağırıma gidiyor.çaresisim.şimdilik bişe vermiyorum iice acıkırsa belki alır diye ama zor görünüyo.ben inat o benden inat. :'( buarada dişleri çıktı dün.rahatladık biras .deri döküntüsü oldu şimdide.acaba diştenmi bunuda bilmiyorum.sütümde sık emmediğinden iki gündür az sanki bol olan sütüm şimdilerde saatler sonra dolmaya başladı.şimdi tatildeyim eylül 1 de okula başlıcam hepten bırakır valla.çok dertliyim çoookkk.desteğe çok ihtiyacım var.

ponçik

canım kendini hiç üzme bende kızım 4 aylıkken işe başladım , hergün sağıyordum sütümü , ama gündüzleri ve akşam yatarken mecburen mama takviye ediyorduk
üstelik ben kızım 5 aylıkken bir ameliyat geçirdim ve narkozun etkisiyle sütüm çok azaldı,hemde dikişlerimden emziremiyordum...
o yüzden hiç kendini üzme bak 8 ay az bir süre değil
biberonun emziğini değiştirebilirsin , mesela kauçuk sevmiyor silikon seviyor olabilir...vs.. yada damaklı yada kiraz emzik değiştirerek deneyebilirsin ...

gelas

teşekkür ederim gonca.içimi rahatlattın inan.böyle sözler duymaya çok ihtiyacım var gerçekten.ama üsülmemek elimde olmuyo bugüne kadar sütü çok severdi.noldu da böyle aniden bırakmak istiyo onu anlamıyorum.bu durumun geçici olacağına inandırmak istiyorum kendimi.

CANIM GONCA DOĞRU SÖYLÜYO SEN ÇOK ŞANLISIN CANIM 8 AY EMZİREBİLMİŞİN YA NE GÜZEL ONU VEREMEYEN ANNELER VAR YAA HEM BENİMKİDE 8 AYLIK DEMİŞTİM YA ONLAR BAŞINI KURTARDI ARTIK ZATEN 1 YAŞDA NORMAL İNEK SÜTÜNE GEÇİCEZ DERT ETME Bİ ŞEKİLDE BÜYÜCEK BUNLARDA,NE İNSANLAR BÜYÜTÜYO BİZMİ BÜYÜTEMİYCEZ BENCE KENDİNİ YIPRATMA DERİM HERŞEY GERİDE KALIYO OLAN BİZE OLUYOO  :opucuk:  :opucuk:

dehliz

Herkeze selam.
oğlum 10 gün sonra 4aylık olacak.emziriyorum.ama henüz ek gıdadan hiçbişey vermedim.Sizce sonra çok zorlanır mıyım.

CANIM DOKTORLARA GÖRE 6 AYA KADAR SIRF ANNE SÜTÜ AMA BANA GÖRE SONRA EK GIDAYA GEÇİŞ ÇOK ZOR OLUYOR. SANA TAVSİYEM MEYVE PÜRESİNDEN (YADA SUYUNDAN )YOĞURTTAN TATTIRMAYA BAŞLA BEN CEYLİN KÜÇÜKKEN (SANKİ ŞİMDİ ÇOK BÜYÜDÜ  :k06:  :k06: )HER YEDİĞİMDEN TATTIRDIM FAYDASINI DA GÖRDÜM ŞİMDİ ÇİĞNEME REFLEKSİ İYİ HERŞEY YİYEBİLİYORR  ;)

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

zuzuma katılıyorumm

ek gıdaya geçiş için 6 ayı beklemek bence biraz geç

ben naza 4 aylıkken meyve sularından vermeye başladım....

daha sonra sebze çorbası, gaz yapmayanlardan yoğurt falan filan işte...

herşeyden vitamin almaları gerektiğini düşünüyorum....  :icon_thumright:

En büyük varığım NAZ'ım
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا ال