27 Nisan , 2024, 15:41:06

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

Patates çorbası

Başlatan vedanur, 08 Ağustos , 2008, 22:05:40

« önceki - sonraki »

****SeRaP-27****

kızlar yaparsanız rondodan geçirmeyin ve soğan koymayın patatesleri rende yapın öyle güzel oluyor hafif hafif ağzınıza patates geliyor ben çok yapıyorum
Allahımmmm binlerce kez teşekkürler sen evladımı koru ya rabbimmmmmmm

βαlκιz

bugun yapıcam çocuklar için yapıcam ama güzel olursaa onlardan önce ben bitirrim :k06: :k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

****SeRaP-27****

tatlım dediğim gibi yap ama tabi sen bilirsin yine de ağza patates gelince çok güzel oluyor ama tabi herkes çorbayı o şekilde sevmeyebilir sen nasıl seversen öyle yap  :hungry:  :hungry:
Allahımmmm binlerce kez teşekkürler sen evladımı koru ya rabbimmmmmmm

ecrindilek

HIMM... DENEMEK LAZIM KIRMIZI BİBER SOSU EKLEMEDEN BEBEKLERDE YİYEBİLİR ... PATATES ÇOK FAYDALI BOL POTASYUM İÇERİYOR..16KIZIM VAR ONA YAPİM :))
DİLEK

SiRiNe

mideme iyi gelir sanirim bu corba deneyeyim  :icon_thumright:

dilengisk

kızlar bende bu corbayı sogansız ve kremayla yapıorum sut gibi bole hasta dirilten bi corba oluo
birde usenmez onceden tavuk suyu kaynatırsanız hmmmm

ben sole yapıorum onceden tavuk suyumu haslıyorum tavukları cıkarıyorum, suyun icine yarım cay bardagı sut 3 4 patatesi dilimliyorum  iyice patatesler pişene kadar kaynatıorum, blendırdan geciriyorum iyice snra kaynayan corbaya 1 paket krema dokuoyorum bi tasım da boyle kaynatıorum, tuz bol karabiber uzerine yagda azcık biber kavurup ekliyorum kime yaptıysam bu nasıl bi corba dediler benden soylemesi bazen sut miktarını 1 cay bardagına cıkarıp krema koymadıgım da oluyo ama o zaman icine yag da ekliyorum genelde tereyag kremalı yaparken extra yaga gerek kalmıo

afiyet olsun yaparsanız

βαlκιz

hmm canım istedi
krema alıp yapıcam  :icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

asya81

kızlar ben arada yaparm nefis oluyor ama ben sarmısak ekliyorum içine az işkembeyi andırıyor off canım çekti :hungry:

esma...

evet guzel bı kıs corbası ben oktayın ustanın kıtabından yapmıstım

Dilara Ebrar

ben cok sık yaparım bu çorbayı eşimde sever  :hungry: :hungry:terayağı çok yakışıyor :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

semayilmaz

Arkadaşlar, Doygun Ekmek tarif yarışmasına katıldım. Tarifimi beğenin, paylaşın, sizde kazanın bende. Haydi pamuk eller like'a :)

http://www.hurriyetaile.com/doygunekmek/tarifler/paytak-penguen_2.html

semayilmaz

semayilmaz

°º•✿gülümse01✿•º°

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...