Ovülasyon(Yumurtlama) Testi Kullananların Sayfası

Başlatan sibel28, 05 Ağustos , 2008, 13:34:39

« önceki - sonraki »

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: izemsevi - 24 Haziran , 2010, 19:24:06
mrb kızlar bende14 ve 16 olarak biliyorum bu ilk kez bizde denedik bu yönteme göre bakalım tutacakmı ama olmazsa arkdaşım gecen ay ovalasyon testine göre yaptı 5aydır olmuyordu takvim yöntemine göre yapıyordu bugün hamile olduğunu öğrenddi bence bu test gerçekten işe yarıyor

ya canım ovülasyon testi nasıl oluyo ben onu bilmiyorum bende takvime göre yapıyorum..bilgi verirmisin

izemsevi

valla canım nettende sipariş verebilirsin idrar testi gibi tam yumutlama gününü gösteriyormuş ama eczanelerde satılıyor olmazsa benim bu ay temmuzda bende alcam

hümeyra_t_e

Alıntı yapılan: izemsevi - 24 Haziran , 2010, 19:37:22
valla canım nettende sipariş verebilirsin idrar testi gibi tam yumutlama gününü gösteriyormuş ama eczanelerde satılıyor olmazsa benim bu ay temmuzda bende alcam

hımm eczanede satılıyosa iyi drek ovülasyon testi istiyorum mu dicem..alıyım bari hemen peki kesin mi bu yöntemle hamile kalanlar varmı çünkü takvim hesabı tutmuyo ya

izemsevi

afra canım sana msj attım okursun

tuba_hkn

Alıntı yapılan: afra024 - 24 Haziran , 2010, 19:00:21
Alıntı yapılan: tuba_hkn - 24 Haziran , 2010, 18:05:05
Alıntı yapılan: hanne - 24 Haziran , 2010, 10:46:39
CANIM BU LİNKTEN HESAPLAYABİLİRSİN...http://www.doktornevra.com/otomatik_hesaplayicilar/nezaman_gebe_kalabilirim.asp

nevra nın bu hesaplayıcısı hiç mantıklı degıl ben onun yuzunden 3 4 ay bosuna gectı. ever adet günleri tam cıkıyr. ama yumurtlama gunlerı bence  yankıs cunku adetın ılk gunun den sayınca 14 15 16 gunler onemlı denıyor ama  bu hesaplayıcı  oyle degıl adetten hemen sonra sı yada  2 3 gun sonrasını gosterıyor .bi yanlıslk var

yok canım ya ben hesapladım mantılı çıktı adetimden 13.günden itibaren dedi..ama en önemlisi 14.15.16.günler diyolar..ben denedim ama tutmadı gerçi nasip tabi zamanı vardır elbet

işte onu diyorum cok sacma! gec de hamile kalabilirsin mesela 17 18. gün..

Herkezin mutlu olmak için başka bir yolu varmış.Kendi yolumu çizdiğimde anladım....

serifectn

arkadaşlar bu ovülasyon tesitini ne zaman ve nasıl yapıyoruz bu test hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dilara Ebrar

bence işe yarıyor kıslar.sonuçta bilinen bişi :love9: :love9: :love9:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

hümeyra_t_e

bende ovülasyon testinin nasıl kullanıldığını merak ediyorum ve ne zaman..işe yarıyosa alalım

izemsevi

KULLANIM AMACI :
Core LH Ovulasyon ( Yumurtlama ) testleri hızlı renk değişimi içeriği ile idrar içindeki LH ( lutenizing hormone) seviyesini tespit ederek, yumurtlama dönemi ( gebelik dönemi ) için önceden tahminde bulunmanızı sağlar.

ÖZET :
Ovulasyon yumurtaların yumurtalıktan bırakılma dönemidir. Hızlı bir şekilde oluşan Ovulasyon döneminde vücut büyük bir miktarda Luteinizing Hormone (LH) üretir. Bu dönemde Vücuttaki LH miktarı 20 katına kadar çıkar.
Menstrüel halkasının ortasında yer alan LH hormonları yumurtaların, yumurtalıktan bırakılmasını tetikler. Ovulasyon döneminde yumurtalıktan ayrılan yumurtalar döllenme işleminin gerçekleşeceği kordon bölgesine gelir. Gebeliğin oluşması için yumurtalıktan bırakılan yumurtalar 24 saat içinde spermler tarafından döllenmelidir "Core LH Ovulasyon Testi" yumurtlama zamanı ve döllenme için en uygun zamanını önceden tahmin etmenizi sağlayan bütünsel bir çözümdür. Core LH Ovulasyon testi idrardaki LH artışını tespit eder. LH artışından sonraki 24-48 saat aralığında yumurtalar kordon bölgesine geldiği için bu dönemde döllenme gerçekleştiği takdirde %99 ihtimalle gebelik gerçekleşir.

TESTİN UYGULANMASI
Testin uygulanacağı ortam. Testi oda sıcaklığında 15-30 C
arasında uygulayınız. Test için şartları hazır olana kadar ürünü
açmayınız.
1. Önce bir kap içinde idrar numunesini hazırlayın.
(ürünü ambalajından çıkarır çıkarmaz uygulamanız
gerekmektedir)
2. Ürünü ambalajından çıkarınız ve idrar kabı içine ok
yönü doğrultusunda MAX seviyesini geçmeyecek
şekilde batırınız. MAX üstüne idrar gelmemesine çok
özen gösteriniz. 5 sn boyunca bu şekilde bekletiniz.
3. Ürünü idrar kabından çıkartıp ön yüzü havaya
gelecek şekilde temiz bir zemine sırtüstü koyunuz
veya max seviyeyi geçmeyecek durumda idrar
numunesi kabı içinde bırakınız.
4. Pembe çizgilerin belirmesi için bekleyin. Sonuç 10
dk içinde görünecektir. ( 15 dakikadan sonra sonuç
okumayın)
SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
LH Artışı : Eğer iki pembe çizgi görünüyor ve Test Çizgisi (T)
Kontrol Çizgisi ( C ) den koyu veya eşit koyulukta ise sonraki
24-48 saat arasında hamile kalabilirsiniz. İlişkiye girmek için en
iyi zaman 24 saat sonra fakat 48 saat öncesidir.
LH Artışının Olmaması : Sadece kontrol çizgisi ( C ) görünür
veya test çizgisi kontrol çizgisinden daha açık ise LH taşması
tespit edilmemiş demektir. Günlük testlerinizi uygulamaya
devam etmelisiniz.
Herhangi Bir Sonucun Çıkmaması : Hiçbir çizgi göstergede
görünmez. (Yetersiz idrar numunesi eklenmesi veya yanlış bir
işlem yapılması sonucunda karşılaşılan sonuçtur.)

Wunsch

merhaba kızlar nasılsınız
bu test gerçekten işe yarar mı
Ben çok çaresiz kaldım
temmuzda evliliğimizin 2. yılını dolduracağız ama hala
hamile kalamadım. Çok üzülüyorum. Sizce ne yapsam. Bana
yol gösterir misiniz?
:y25:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

dilekcim nasılsın canım,hala bebiş yok sanırım evlilik yıldönümümüz aynı gündü
inşallah bu ay ikimizde hediye niye tine hamiş oluruz canım
sin kullanmıştı yumurtlama günü cihazını onunki dijitaldi sanırım,o ay hamile kaldı

Wunsch

inşallah dediğin gibi olur canım
2 yıl olacak ama hala bebiş yok
inşallah allah bizi de sevindirir canım.
O aletten ben de alsam işe yarar mı acaba...

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

dene bitanem belki olur ben artık kür falan herşeyi bıraktım,eşim ameliyat oldu ya doktor 3 ayda ancak düzelir dedi
ama gelecek ay belki bende alırım

Wunsch

geçmiş olsun canım. kürleri denesem mi sence
internetten incir kürü ve soğan kürünü buldum
bir faydası olur mu bilemedim

Wunsch

bakalım 6 temmuzdan sonra tekrar doktora gitmek istiyorum
belki kistler yeniden çıkmiştır