27 Nisan , 2024, 18:45:06

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

PASTA TARİFİ yada pasta siparişi

Başlatan ranişim, 22 Şubat , 2007, 14:31:19

« önceki - sonraki »

ranişim

Bir anneden pasta tarifi...

Sizin de başınızdan 'gülerim ağlanacak halime'dedirten bu tür bir olay geçmiştir; öyle değil mi?

Fırını yakın. Dolaptan bir kap, bir kaşık ve pastayı yapacağınız malzemeleri alın. Pasta kalıbını yağladıktan sonra, cevizleri kırın. Mutfak tezgahının üzerindeki yedi tane oyuncak otomobili ve on sekiz lego bloğunu kaldırın. İki fincan unu ölçün. Çocuğunuzun ellerini unun içinden çıkarın ve ellerini undan temizleyin. Un, şeker ve kakaoyu eleyin.
Süpürge ve faraşı alıp çocuğunuzun kırdığı kabın parçalarını yerden temizleyin. Başka bir kap alın. Kapının ziline yanıt verin. Mutfağa dönün. Çocuğunuzun ellerini kabın içinden çıkarın. Çocuğunuzun ellerini yıkayın. Yumurtaları alın. Telefona yanıt verin. Geri dönün. Yağlanmış kalıbı alın. Kalıbın içindeki bir santim kalınlığındaki tuz tabakasını temizleyin. Pasta kalıbına tuz döktükten sonra ortalıktan kaybolan çocuğunuzu arayın. Mutfağa geri dönün ve çocuğunuzu tekrar tezgâhın başında bulun. Ellerini kabın içinden çıkarın. Üzerindeki un, kakao vesaireyi temizleyin. Yağlanmış kalıbı tekrar alın ve içinde bir sürü ceviz kabuğu bulun. Kabın içinde ceviz kabuklarını fark ettiğiniz an, mutfaktan kaçarken pasta kabini tezgahtan yere düşüren çocuğunuzun peşine düşün.

Yerleri temizleyin. Tezgahı temizleyin. Duvarları temizleyin. Kabı, çanağı yıkayın.
Pastacıya telefon açıp, bir adet pasta sipariş edin. Fırını kapatın ve bekleyin.

Afiyet Olsun

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :k06:
Bir yildiz sec kendin icin gökyüzünden
gözlerin gibi parlak,
senin gibi tatli olsun,
bir yildizda bana sec,
parlakligi önemli degil yeterki sana yakin olsun!

ayşe

bende size güzel bir pasta tarifi vereyim adı KAR YAĞDI,    Malzemeleri,4,5 fincan un,1 kabartma tozu,3 yumurta,3 fincan şeker, 1 fincan sıvıyağ,2 yemek kaşığı yoğurt.     malzemelerin hepsini çırp,yağlanmış tepsiye dök pişir  fırından çıkarınca 1 bardak sütü kekin üstüne dök.kek iyice soğuyunca keki tepsiden çıkar servis tabağına al,ayrı bir yerde 2 bardak şekeri 2 bardak suda iyice  erit kekin üzerine dök yine ayrı bir yerde 1 bardak krem şantiyle 1 bardaksütü çırp  kekin üzerine dök  üzerini neyle süslemek isterseniz süsleyebilirsiniz.  herkese tavsiye ederim afiyet olsun. ister siz bu tarife pasta değin istertatlı ama inanın çok güzel oluyo herkes beğeniyo umarım sizde beğenirsiniz.

ranişim

AYŞECİM TARİFİ YAZDIM CUMARTESİ GÜNÜ MİSAFİRİM GELECEK DENİCEM HEMEN SAOL :hungry: :hungry:
gözlerin gibi parlak,
senin gibi tatli olsun,
bir yildizda bana sec,

mia

Alıntı yapılan: ranişim - 22 Şubat , 2007, 14:31:19
Bir anneden pasta tarifi...

Sizin de başınızdan 'gülerim ağlanacak halime'dedirten bu tür bir olay geçmiştir; öyle değil mi?

Fırını yakın. Dolaptan bir kap, bir kaşık ve pastayı yapacağınız malzemeleri alın. Pasta kalıbını yağladıktan sonra, cevizleri kırın. Mutfak tezgahının üzerindeki yedi tane oyuncak otomobili ve on sekiz lego bloğunu kaldırın. İki fincan unu ölçün. Çocuğunuzun ellerini unun içinden çıkarın ve ellerini undan temizleyin. Un, şeker ve kakaoyu eleyin.
Süpürge ve faraşı alıp çocuğunuzun kırdığı kabın parçalarını yerden temizleyin. Başka bir kap alın. Kapının ziline yanıt verin. Mutfağa dönün. Çocuğunuzun ellerini kabın içinden çıkarın. Çocuğunuzun ellerini yıkayın. Yumurtaları alın. Telefona yanıt verin. Geri dönün. Yağlanmış kalıbı alın. Kalıbın içindeki bir santim kalınlığındaki tuz tabakasını temizleyin. Pasta kalıbına tuz döktükten sonra ortalıktan kaybolan çocuğunuzu arayın. Mutfağa geri dönün ve çocuğunuzu tekrar tezgâhın başında bulun. Ellerini kabın içinden çıkarın. Üzerindeki un, kakao vesaireyi temizleyin. Yağlanmış kalıbı tekrar alın ve içinde bir sürü ceviz kabuğu bulun. Kabın içinde ceviz kabuklarını fark ettiğiniz an, mutfaktan kaçarken pasta kabini tezgahtan yere düşüren çocuğunuzun peşine düşün.

Yerleri temizleyin. Tezgahı temizleyin. Duvarları temizleyin. Kabı, çanağı yıkayın.
Pastacıya telefon açıp, bir adet pasta sipariş edin. Fırını kapatın ve bekleyin.

Afiyet Olsun

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :k06:

ranişim nerden buldun bunu süpermiş  :toothy10: :toothy10: :ehi:

Tebessüm :)

:k06: ay sanki bu yazılanların hepsini yapmış kadar yoruldum,  :tongue3: içime fenalık geldi. ay napıcaz biz bu sıpalar ayaklannınca bilmiyorum. ama çoooook tatlı olacakları kesin.

ilknur

:k06: ay çok güzelmiş ranişim paylaşımın için teşekkürler

Emine

ranişim valla gelecek günlerde yazdıkların başımıza gelecek  :ehi:
Ayşenin yazdığı tarifi ben yapmıştım çok güzel oluyor gerçekten..

ranişim

eminecim olmaz inşallah yada daha az hasarla atlatmanızı dilerm :laughing7: :laughing7:
gözlerin gibi parlak,
senin gibi tatli olsun,
bir yildizda bana sec,

nagihan

kızlar ne oldu? bir kişi tarif yazmış başka birşey yok. bumu sizin hamaratlığınız  ???

Almiş'inAnniş'i

raniş sabahın bu saatinde kahkaha atıp bütün apartmanı uyandırmamak için kendimi zor tuttum valla  :toothy10:  :toothy10:  :toothy10:

irem eren

ayşeciğim bende tarifi denemek istiyorum ama fincan türk kahvesi fincanımı yoksa neskafe fincanımı olacak.hemen cevap yazki deniym :hungry: :hungry:

Almiş'inAnniş'i

irem eren

Almiş'inAnniş'i

türk kahvesi fincanıdır herhalde. ben hiç nescafe fincanının ölçü olarak verildiğini duymadım şimdiye kadar  :dontknow:

duru boncuk

raniş korkutma beni ya benimki daha 3 aylık bu dediğin ne zaman başlıyomuş seninki ne kadar?yazı süper ama öldüm gülmekten :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:ben en iyisi en baştan pastaneyi arayıp beklim daha zararsız :ehi: :ehi: