BİR HAMSİ BUĞULAMADA BENDENN...

Başlatan sevda, 19 Temmuz , 2008, 21:09:56

« önceki - sonraki »

sevda

MALZEMELER:

1 kg hamsi
4 adet domates
4,5 adet patates
1 veya 2 adet iri soğan
2 adet yeşil biber
1limon suyu (dilim doğranmış)
zeytinyağı
pulbiber, tuz,karabiber,defne yaprağı
YAPILIŞI: Öncelikle hamsilerimizi temizleyip kılçıklarını çıkartalım.yıkayıp süzgeçte sularının akmasını sağlıyalım.Patateslerimizi soyup dilim dilim keselim ve tepsimizin altına ilk önce patateslerimizi yerleştirelim patates kullanmasanızda olur ben iki şekildede hazırlıyorum.daha sonra suları süzülmüş olan hamsilerimizi koyalım onun üzerine defne yapraklarını, dilim limonlarımızı yerleştirelim isterseniz suyunuda sıkabilirsiniz.yarım ay şeklinde doğradığımız soğanlarımızı ve dometeslerimizi,baharatlarımızı ilave edip 1 su bardağı su ilave edip yağımızıda üzerine gezdirelim önceden ısıttığımız 200 C fırınımızda pişirelim.Afiyet olsuun

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

мiŁenα.

anamm bu sene yedıgım balıgı daha onceden yememıstım

:love9: :love7: :love9:

Balböceği

βαlκιz

bugun aldım hamsi ama yapmadım yarın yapcamm gerçi şuan iyi degil hamsiler biraz daha varmış zamanınaa şimdikiler küçük :'(
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

miray

ben pek balık sevmiyorum ama kızım için yapıorum cünkü balık bebişlere cok yayarlı omega 3 var zekayı geliştirici  :icon_thumright:

βαlκιz

bende bebeklere yapcam zaten eşim sevmezz bende buglamadan başka bişey yemem

мiŁenα.

benım kaynanam brısey yapıyor harıka kendı buharıyla psııyor ama sulu deıl...

yag dokuyor celık tencereye ..teflonda olmuyor...

hamsılerı dızıyor ustune pıyazlık soganı pul bıber maydonazla avup yayıyor.

lımon dogruyor az hızlı ateste sonrada altını kısıyor kendı buharıyla pısıyor altı pembelesınce laıyor muhtesem brsey oluyor

..BahaR●●

senin tarifin sevdacım daha çok hamsi güvecini andırıor
hamsi pulama kendi buharında pişen sadece hamsden oluşan bir yemek türü
benim annemde,çelik tavaya döker yağı eğer lahana yaprağı üzüm yaprağı varsa tavaya serer
üzerine de güzelce hamsileri dizler tuzlanmış hamsiler zaten tuza gerek yok
bir güzel buharında pişirir enfes olur isteyen limon sıkar yer......

βαlκιz

ben de yaptım netten baktım tarife ilk defa yaptımm ve acayip güzel oldu biber falan koymadım çocuklar da yesin diyee  :hungry: :hungry: :hungry:

мiŁenα.

kaynanam dun yapmıs cok enfes oluyor