28 Nisan , 2024, 18:25:51

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kaynana Gelin :)

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 18:37:15

« önceki - sonraki »

SEVİNÇ

Canım,Allah seni de güldürsün.
Sabah ,işe gelirken annem aradı.Kızım dün anlatmayı unuttum sana dedi.Efendim ,anne dedim.Dün kaynanan ile görümcen anlatıyorlardı bana doğumdan 20 gün önce gelip,kalacaz kardeşimgilde diye.Tabi ben sinir küpü olmuş vaziyette,sen bişey demedin mi?  diye sordum.Laflarıyla önümü kestiler dedi.İnan gelmeleri erken doğumuma neden olur? O kadar sinirlendiriyorlar ki.Eşim doğumdan 1 hafta önce askere gidecek hem onun için hemde kalacaklarmış.
Artık bugün önlerini kesmem lazım,doğumda gelmenize gerek yok dercesine. Gıcıklığına geliyorlar.Annemde kalacam sizin ne işiniz var demem lazım.Kalmıyacam ama inanın geriliyorum onlar varken.
Kırkını çıkartıp,ben gelirim size diyecem.Gideyim bakayım,kocamsız nasıl davranacaklar bana,elimde bir çocuk ,kucağımda bebek.Arabaya atalar giderim.Bakalım ne takacaklar torunlarına.
Bu arada çoştum gene ben.Kaynana damarıma dokununca böyle oluyor.Oğlumun kırkı çıkar çıkmaz Kayınvalidemlere gittik.Oğlum adını babamdan alıyor,onun için pek sevmezler.Kayınbabamın ismi değil ya.Bu erkek olursa,onun ismini koyacaksınız diye de belirtiyorlar. ay ay. Neyse amcası,babaannesi bileklik almışlar.Tabi sonradan eşimden kat kat aldılar parasını,ben bileklikleri görünce çok şaşırdım.Düğünde hiç birşey görmeyince bunlardan.Bileklillerin üstünü bile okumamışım.Eve geldik bir bakım.K.FINDIK yazıyor benim bildiğim bilekliğe isim yazılır.Sırf KEMAL yazmamak için K.FINDIK yazdırmışlar.Gıcıklık yaa. Bende gelir gelmez sattım.Eltimde almış o akıllılık edip,hiçbirşey yazdırmamış, korkusundan.T ek onu satmadım.

Almiş'inAnniş'i

ay sevinç bu çok kötü bir haber. aman sinirlerine hakim ol ve bence gerekirse gerçekten annenlerde kal. yani bir evlada annesinden daha iyi bakamaz ki k.valide. zaten eşin de olmayacak yanında naparsın onlarla bir başına. ya çok üzüldüm ama dua et bence bir çözüm yolu için. allah hamilelerin duasını kabul eder canım.

Alıntı yapılan: SEVİNÇ - 01 Şubat , 2007, 09:05:59
Canım,Allah seni de güldürsün.
Sabah ,işe gelirken annem aradı.Kızım dün anlatmayı unuttum sana dedi.Efendim ,anne dedim.Dün kaynanan ile görümcen anlatıyorlardı bana doğumdan 20 gün önce gelip,kalacaz kardeşimgilde diye.Tabi ben sinir küpü olmuş vaziyette,sen bişey demedin mi?  diye sordum.Laflarıyla önümü kestiler dedi.İnan gelmeleri erken doğumuma neden olur? O kadar sinirlendiriyorlar ki.Eşim doğumdan 1 hafta önce askere gidecek hem onun için hemde kalacaklarmış.
Artık bugün önlerini kesmem lazım,doğumda gelmenize gerek yok dercesine. Gıcıklığına geliyorlar.Annemde kalacam sizin ne işiniz var demem lazım.Kalmıyacam ama inanın geriliyorum onlar varken.
Kırkını çıkartıp,ben gelirim size diyecem.Gideyim bakayım,kocamsız nasıl davranacaklar bana,elimde bir çocuk ,kucağımda bebek.Arabaya atalar giderim.Bakalım ne takacaklar torunlarına.
Bu arada çoştum gene ben.Kaynana damarıma dokununca böyle oluyor.Oğlumun kırkı çıkar çıkmaz Kayınvalidemlere gittik.Oğlum adını babamdan alıyor,onun için pek sevmezler.Kayınbabamın ismi değil ya.Bu erkek olursa,onun ismini koyacaksınız diye de belirtiyorlar. ay ay. Neyse amcası,babaannesi bileklik almışlar.Tabi sonradan eşimden kat kat aldılar parasını,ben bileklikleri görünce çok şaşırdım.Düğünde hiç birşey görmeyince bunlardan.Bileklillerin üstünü bile okumamışım.Eve geldik bir bakım.K.FINDIK yazıyor benim bildiğim bilekliğe isim yazılır.Sırf KEMAL yazmamak için K.FINDIK yazdırmışlar.Gıcıklık yaa. Bende gelir gelmez sattım.Eltimde almış o akıllılık edip,hiçbirşey yazdırmamış, korkusundan.T ek onu satmadım.

SEVİNÇ

Canım,laf arasında açıkça söylemem lazım.Ama gene gıcıklığına yaparlar.Maaş alamayacağımı,parasız olacağımı anlatmam gerek.

berilce

ben anlamadim ya sizden para mi aliyolar,hadi aldilar diyelim sonra vermiyolatr mi geri? sukur ben pek bisey yasamiyorum,annemle daha cok atisiyoruz :sad1: 

SEVİNÇ

Yani,harcamayı kendileri yaparsa gelmezler canım.Malum maaş yok . :toothy10:
Dün konuyu açtım azıcık,annem ve görümcem oturuyordu.6,5 ay saonrası konuştum,anne kadını sana alırız,sizin evi temizler malum ben sizde kalacam ya.Görüümcem dinlemiyormuş gibi yaptı.Suratını astı. Çalışmalarım devam edecek.

Almiş'inAnniş'i

ha gayret sevinç arkandayız güzelim  :aferin:  :muzz:  :occasion5:

SEVİNÇ

Sağolun Canım.Dur bakalım,bu akşam çalışmalarım son hızıyla devam edecek.

Almiş'inAnniş'i

nasıl yani? her akşam birlikte misiniz siz?

Alıntı yapılan: SEVİNÇ - 02 Şubat , 2007, 10:36:53
Sağolun Canım.Dur bakalım,bu akşam çalışmalarım son hızıyla devam edecek.

SEVİNÇ

Ay hiç sorma,22 gündür bizde Canım. :cildir:Yazmıştım kaçırmışsın sen.

Almiş'inAnniş'i

sevinçcim hamilelikte beyin hücreleri ölüyormuş benimkiler fazla öldü sanırım erken bunama yaşatıyor bana  :sad1:

SEVİNÇ

Canım,üzülme bende de aşırı unutkanlık var.

ayşe

arkadaşlar anladığım kadarıyla işi daha siz çözememişiniz çünkü yaşanan problemin esas kaynağı eşimizin bize ve ailesine karşı tutumu çünkü sizin bu yaşadıklarınızın 10 mislini ben yaşadım önceden eşim ailesi kırılmasın diyeonlar bana birşey dediğinde sesini çıkarmıyordu onlarda bana istedikleri gibi yükleniyorldı şimdi ise eşim onlarıda baş tacı ederek aramıza sokmuyor beni onların yanında koruyor bunları onları kırmadan yapıyor  bende ufak tefek şeyleri büyütmemye çalışıyorum böylelikle sorunlar zaten çözülmüş oluyor

Almiş'inAnniş'i

ayşecim bunu biz daha önce de söyledik herşey kocada başlayıp yine kocada bitiyo diye ama bu konuda bizim yapabileceğimiz birşey yok malesef. erkeklerimizin değişmesi lazım ve bu söyleyerek olcak bişi değil zaman içerisinde kendisi çözecek ve doğruyu bulacak. ben yüzbinkez söyledim bişi olmadı ancak ancak kendisi kavramaya başladı.

ayşe

ama bazı şeyler usulüne uygun olarak  söylenmeden beyler tarafından  algılanamıyor tabiki insan kendini kendisi değiştirir yeterki doğruyu görsün niyeti iyi olsun.tabi bu kaideler hanımlar içinde geçerli biz herşeyi karşımızdan beklersek bencillik olmazmı

gülyağmuru

:flowers:sevinçcim janem benım bu çıcekler sana.. böyle nır kaynanaya iyi sabretmıssın vaalla...
ya ama emın ol hepsı aynı... :suclu:çok şükür şimdilik bizimkiyle ıyıyız ama zamanında neler çektıgımı bır ben bılırım...
ama arkadasların söledıklerı dogru hersey kocışkolarımızdan sebeplenıyor...işte o anlaşamadıgmız zamanlar benim kocıskom da hep kaynanamdan yanaydı ve bız evde resmen ıkı yabancıydık.. ama dıyorum ya çok şükür duseldı bazen hayret edıyorum bu nasıl oldu da böle düzldi dıye de  demek ki öldürmeyen ALLAH sonradan güldürüyor...