tüp bebek tedavi sürecim(çok heyecanlıyım)

Başlatan serap41, 10 Kasım , 2014, 19:14:33

« önceki - sonraki »

serap41

İnşallah canim ya inşallah hepimize nasip etsin Rabbim bizi bizden başka kimse anlamaz ins hasret sona erer :amin:

BurcuÇ

Serapcım toplandımı yumoslarınn...

Kızlar ben cok kılo almıstım asıla dönemınde  5 aşıla ığneler maf ettmıstı benım ve devlete gidiyordum...

Betüş varya mavish hani onun ısrarıyla özele gittim daha dogrusu gidicem başladım ilk tüp bebek tedavim iptal olunca cok uzuldum ara verdim bu arada 15 kilo verdim şimdi özelde tekrardan başlıyorum maddi durum sıkışık oldugu bi dönemimdeyım ama yınede başlıyorum bilmiyorumm şuanda ne heycanlıyım ne baska hep olumsuzluk benı çökertti..

İstanbul Tüp bebek Merkezi emre beye başlıyorum.. Doktorum cok ıyı cok sukur Bana biz elimizden gelenin en iyisini yapıcam arkamıza yaslanıp RABBİMİZe el açıcaz dedi  :y25: sağolsun... İğnelerim cok tuttu bulamadımda elınde fazla olan bi öncekinde yumurtam buyumedıgı ıcın defalarca ıgne aldırdılar umarım bukez iğnelerım artarda ben ıhtıyacı olan bırısıne verırımmm.. Buraya yazmak ve negatıf sonuc benı yoruyor oyuzden pek gırmıyorum bu kez nasıl olucak bilmiyorum.. Çok Dua edın bana olurmu  :y25:

serap41

15 -20 arasi var diyodu doktor bugün toplama yapıldı 9 tane toplandı çok üzüldüm az değil mi bu sayı  :crybaby2:

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: serap41 - 15 Kasım , 2014, 14:36:28
15 -20 arasi var diyodu doktor bugün toplama yapıldı 9 tane toplandı çok üzüldüm az değil mi bu sayı  :crybaby2:
Canım hiç üzülme. Benim de 14 tane görünüyordu ultrasonda, 22 tane toplnandı. Aman ne çok toplandı diye sevinmiştim. 4 tanesi kaliteli embriyo haline gelebildi. Arkadaşımın 6 tane toplanmıştı, 6sı da kaliteli döllendi. Diyeceğim o ki, sayısı kaç olursa olsun bi önemi yok. Önemli olan kaliteli embriyo haline gelebilmesi. Dua edelim de hepsi de güzel güzel döllensin. Annelerinin yüzünü güldürmek için yarışan bebişler olsun inşaallah... Kafanı bunlara takma. Ne kadar az stres o kadar fazla tutma ihtimali
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: BurcuÇ - 15 Kasım , 2014, 12:46:36
Serapcım toplandımı yumoslarınn...

Kızlar ben cok kılo almıstım asıla dönemınde  5 aşıla ığneler maf ettmıstı benım ve devlete gidiyordum...

Betüş varya mavish hani onun ısrarıyla özele gittim daha dogrusu gidicem başladım ilk tüp bebek tedavim iptal olunca cok uzuldum ara verdim bu arada 15 kilo verdim şimdi özelde tekrardan başlıyorum maddi durum sıkışık oldugu bi dönemimdeyım ama yınede başlıyorum bilmiyorumm şuanda ne heycanlıyım ne baska hep olumsuzluk benı çökertti..

İstanbul Tüp bebek Merkezi emre beye başlıyorum.. Doktorum cok ıyı cok sukur Bana biz elimizden gelenin en iyisini yapıcam arkamıza yaslanıp RABBİMİZe el açıcaz dedi  :y25: sağolsun... İğnelerim cok tuttu bulamadımda elınde fazla olan bi öncekinde yumurtam buyumedıgı ıcın defalarca ıgne aldırdılar umarım bukez iğnelerım artarda ben ıhtıyacı olan bırısıne verırımmm.. Buraya yazmak ve negatıf sonuc benı yoruyor oyuzden pek gırmıyorum bu kez nasıl olucak bilmiyorum.. Çok Dua edın bana olurmu  :y25:
Canım dualarım seninle. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşaallah...
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...

serap41

Ultrasonda 15-20 yumurta gözüküp de 9 tane toplanmasının nasıl bi açıklaması var acaba, çatlamasi şart mi catlamayanlari toplamamis olabilirler mi
Bi sinir geldi umarım 9 tanesinden güzel sonuçlar alırım.   :amin:

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: serap41 - 15 Kasım , 2014, 16:10:08
Ultrasonda 15-20 yumurta gözüküp de 9 tane toplanmasının nasıl bi açıklaması var acaba, çatlamasi şart mi catlamayanlari toplamamis olabilirler mi
Bi sinir geldi umarım 9 tanesinden güzel sonuçlar alırım.   :amin:
Canım toplanan yumurtalar zaten çatlamış olanlar değil. Çünkü çatlayanlar tüpler aracılığıyla rahime doğru yola çıkar. Yumurta toplamanın amacı, çatlatma iğnesi ile olgunlaşmasını sağlayıp, çatlamadan hemen önce toplayabilmektir. Ultrasonda gözükenler sadece foliküller yani dış kabukları. İçi boş çıkabilir, ya da yeterli olgunluğa erişememiştir. Dediğim gibi bunlara kafa yorma, 1 tane de toplansa önemi yok. Önemli olan bundan sonraki süreç. Toplanan yumurtalardan kaç tanesinin döllenip istenen kalitede embriyo oluşturabileceği...

serap41

Tamam canım çok teşekkür ettim zaten kasigim agriyo daha anestezinin etkisi bile gecmedi bi de bunu düşünüyorum , dediğin gibi inş bundan sonraki süreç güzel olur bol dua   :amin:

serap41

Yumurtalıklar içinde gelişmiş folikül olmasına rağmen içinden yumurta çıkmayabilir. Bu durumun iki temel edeni vardır. Foliküllerin içinde yumurta olmayabilir (boş folikül sendromu). Bu durum hastaların %1'inden daha azında görülür.

Diğer durumda ise folliküller yumurta toplama işleminden önce zamansız olarak çatlayabilir. Bu durum ise uygulanan stimülasyon protokolüne bağlı olarak hastaların %2-5'inde görülür. Bu durumda da toplanan yumurtalar boş çıkacaktır. (alıntı)

meğer tırtmış o kadar gözüken foliküller :(

şimdiye kadar klomen tedavisinde filan 2 tane yumurtam oluşuyodu tutmamıştı belki onlar da tırttı :(

bu kadar hormona rağmen oluşan yumurta buysa çoğu tırt çıkmışsa diğer tedavilerimden bişi beklemek hataymış

serap41

ÖNEMLİ!!

yumurta toplandı diyelim hiç döllenme olmadı yani transfer olmadı

para iadesi gibi bişi yok 5200 boşuna gidiyo mu

saçma değil mi yaptıkları sadece anestezi yükleyip yumurta toplamak bi de spermle birleştirmek, transfer yok baştan göçmüş olay

para yanıyo gidiş o gidiş mi oluyo

serap41

Az önce aradılar 5 tane döllenmiş takip edip transfer gününü söylücekler uff çok az dimi sayi

BurcuÇ

Serap arakadasımın 2 yumosu döllendir 1i kalıtelı die 1 transfer yapıldı sımdı hamıle kuzum gonlunu ferah tut ya benım gıbı hıc yumosun olmasaydı

serap41

Allahim ya artık baksın görsün bebek özlemiyle yanıp tutuşuyrz inş hepimize nasip eder  :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Burda aşılamada tek yumurtası gelişen ve aşılaması tutanlar oldu umutsuz olma inşallah  güzel  sonuç alırsın

serap41

Ins arkadasim sabirla bekliyrm hayirlisiyla olur ins
Hergün progestan diye iğne vurulcakmisim daha ilk iğnede oturamaz oldum nasıl dayancam bilmiyorum,  herkes kullandi mi amacı ne bu ignenin