Uyku problemi

Başlatan makaron, 05 Eylül , 2014, 09:27:44

« önceki - sonraki »

makaron

Kızlar ara ara yazıyorum artık hepiniz biliyorsunuz ki zor bir bebeğim var;) kolikti agrıydı derken 3 ayı devirdik. Bebeğim ilk gunden beri hep uykusuz. Gundüzleri hiç uyumazdı sabah 8 de uyanır gece 12 ye kadar bir gram uyku yoktu. Ama yine de gece 12 de uyur sabah 8 e kadar ya hiç kalkmaz veya bşr kere emerdi. Gunduz yorulurdum ama gece uykumu slırdım hiç olmazsa. 3. Ayda uykusu duzene girer dıye beklerken şimdi geceleri de uyumamaya basladi. Sib gublerde geceleri 2 saatte bir uyaniyor. Bu gece 1 de 3 de 4 de 6 da uyandı ve şuan cin gibi gece 12 ye kadar uyumuıycak. Bir türlü uyutamıyorum. Emzik zaten almıyor,sallamaktan anlamıyor. Ne yapmalıyım uykusunu nasıl düzenleyebilirim? Tecrübeli anneler ne olur yardım.

makaron

Bu arada acaba doymuyor mu diye düşünerek gece 4 te sagdığım sutlerden verdim. Yine 2 saat sonra uyandı.

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım oğlum ikinci ayına kadar gece uykusu iyiydi. en geç gece 02:30 gibi uyur sonra 3 saat uyanmazdı.  sonra değişti 23:00 gibi uyuyor hem de rahat uykuya geçiyor ama ondan sonra gece kaç kez uyanıyor sayamıyorum bile. bazen kayınvalidem yazlıkta kaldığımızda "bu gece sık uyandı" diyor artık öyle bir alıştım ki "öyle mi hiç farkında değilim" diyorum. maalesef büyük oğlum da öyleydi iki yaşından sonra düzeldi.  gece  geç yatardı, odasına gider birer saat arayla alarm kurardım oynarken uykuya kalır da onu yatağına koyarım diye. ne yapılacağını bilsem ben de yapacağım ama benim oğlanların  tarzı bu galiba   :ehi: :ehi: :ehi:

mandalinaportakal

benim oğlum da öyleydi. 2-3 aylıktı, annemin ısrarlarıyla beşik kurduk. bizde çingen beşiği derler bilmem bilir misiniz. sağlam yerlere ip geriyorsunuz, bir çarşafla dolayıp beşik haline getiriyorsunuz. baştan gönülsüzdüm sallanmaya alışır veya düşer diye ama çok memnun kaldım, rahat da ettim. gece doyurduktan sonra koyuyordum beşiğe, sallayıp uyutuyordum. oğlum da çok sevdi, kolayca uykuya dalıyordu

nelss

doymuyor olabilir aslı benim oğlan 7. ay bitene kadar uyuduğum en fazla uyku 2 saatti dakika geçmezdi sonra 2 saatide arar olmuştum saatte 3 defa kalktğım ble olurdu bende çok çektim ruh gibi dolaşrdm resmen nezaman ki biberona emziğe alıştı rahatladım. gündüz uykusuna gelince senin bebeğin henüz çok küçük 3-4 saatte bi uyuması lazım yoksa mahveder insanı ayağında sallamayı dene bide sallanmak iyi geliyor bnce bde bebek arabasına koy gezdir açk havada da rahat eder uyur inşallah

nelss

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 05 Eylül , 2014, 09:41:07
benim oğlum da öyleydi. 2-3 aylıktı, annemin ısrarlarıyla beşik kurduk. bizde çingen beşiği derler bilmem bilir misiniz. sağlam yerlere ip geriyorsunuz, bir çarşafla dolayıp beşik haline getiriyorsunuz. baştan gönülsüzdüm sallanmaya alışır veya düşer diye ama çok memnun kaldım, rahat da ettim. gece doyurduktan sonra koyuyordum beşiğe, sallayıp uyutuyordum. oğlum da çok sevdi, kolayca uykuya dalıyordu
benim oğlumda kolik olduğu için k.v biğün sallayalm dedi koyduk çarşafın içine salladk ağlama kesildi hemen uyudu sonra bunu zevk haline getirdi sallaynca gülüyor bırakıyoruz ağlıyor evde yalnz olduğum zaman iki ucunu tutyorm çarsafn ama olmuyor belim kollarm mahvolurdu ağrıdan salıncak beşik sallanılor ama istemiyor onları ağlıyor ayy benim o halime annamle babam dayanamadı evde salıncak yapacak yer yok iki kapının koluna yaptı artk babam onla bi 5 ay filan salladm her uykusunda. bi ara annem baktı bebeğime o gün nasl yaptı bilmiyorm ama annem hem emziğe alıstrdı hem de sallamadan uyutmaya bende kurtuldum böylece gündüzleri biraz mızmızlanıyor k.v. şmdide ayakta sallıyorms ama akşam kendiliğinden uyuyor sükür

mandalinaportakal

çaresizlik insana her şeyi yaptırıyor :( annem bana çok ısrar etti beşik kuralım diye ben direttim hayır yatağında kendi kendine uyutmayı öğreticem diye. ama 2 ay denedim 3 ay denedim olmadı napsam boşa çıktı. insan bi yerden sonra dayanamıyor uykusuzluğa. gece 2 saat uyusam şanslı sayardım kendimi. ama beşik kurtardı beni resmen. hem oğlana eğlence oldu hem ben rahat ettim

nelss

ah aaahhh ne çektim bi ben bi Allah bilir  :y25: :y25: :y25: :y25:
ama beşiğin çok faydası var zaten büyüyünce bırakıyor ama bebeklikte doğur doğmaz koyacan beşiğe ağzına da vercen emziği  :binkybaby:  :ehi: :ehi:

nelss

:binkybaby: :binkybaby: bu smile çok seviyorm bebemde böyle emiyor emziği 6. ayında başladı benim ki bu arada  :toothy10: :toothy10:

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de hamak beşiklerden aldım ama ben varken onda hayatta uyumuyor. olmadığım zaman babası çok rahat uyutuyor. ne yazık ki oğlum ne emzik ne de biberona alıştı. ilk ay ikisini de kullandı çok rahattı gece emziğini veriyordum yanına uzanıp çıngırak salladığımda uyuyordu. 

mandalinaportakal

benim oğlan da hiç almadı emzik. 10 günlükken vermeyi denemiştim ilk doktor tavsiyesi üzerine. bu sefer doğurur doğurmaz tıkıcam ağzına  :ehi:

nelss

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 05 Eylül , 2014, 10:02:24
benim oğlan da hiç almadı emzik. 10 günlükken vermeyi denemiştim ilk doktor tavsiyesi üzerine. bu sefer doğurur doğurmaz tıkıcam ağzına  :ehi:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: aynen

ยรlคภ๓คz göภlüm

benimkisi kendi emzik istedi.  bir gece yoğun bakımda ziyaretine gittiğimizde hemşireler eldivenden emzik yapmışlar ( çok istedi diye) tabi ben o halde görünce çok korktum, emzik olduğunu anlamadım. herseferinde değişik durumda görünce onu da bir müdahale zannettim.. pimpirikli anne  :ehi: :ehi: :ehi: nöbetçi eczaneden emzik aldık 2 ay kadar emdi bıraktı emzik çok rahatlıktı

nelss

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 05 Eylül , 2014, 10:01:25
ben de hamak beşiklerden aldım ama ben varken onda hayatta uyumuyor. olmadığım zaman babası çok rahat uyutuyor. ne yazık ki oğlum ne emzik ne de biberona alıştı. ilk ay ikisini de kullandı çok rahattı gece emziğini veriyordum yanına uzanıp çıngırak salladığımda uyuyordu.
benim de sütüm geç geldi biberona mamaya alısmstı sonra sütüm geldi tamamen braktırdk tekrar alıştırasıya kadar anam ağladı  :-\ :-\ :-\

mandalinaportakal

benimki maşallah obur bi bebekti.biberonda zorlanmadık.fazla sütümü sağıp biberonla içiriyordum.ne beni ne biberonu reddetmedi.inş kızım da iştahlı olur abisi gibi