BENDE HAMİŞ OLMAK İSTİYORUM RABBİMİN İZNİYLE....

Başlatan SEDAEMRE, 05 Temmuz , 2014, 04:09:16

« önceki - sonraki »

SEDAEMRE

MERHABA HANIMLAR...
BİZ 2 AYDIR BEBİŞ DÜŞÜNÜYORUZ AMA HÜSRANA UGRADIK ....HAMİŞ OLANLAR OLMAK İSTEYENLR BUNUN İÇİN NELER YAPTINIZ YÖNTEMLERİNİZ NELER LÜTFEN BENİMLE PAYLAŞIR MISINIZ????  :)
HAYATLA BARIŞIK KOCASINA AŞIKKK :)))))

SEDAEMRE

YA DA ŞÖYLE Mİ SÖYLEMELİYİM BANA TAVSİYELERİNZ NELER...

ayışığı

cnm mrb. hoşgeldin aramıza  :flowers: valla tek tavsiyem olumsuz düşüpte stres yapma. zaten 2 ay olmuş daha. yani çok erken. hakkında hayırlısı olsun inşallah

Mavish

Bncede canim,.

Kafana takma ve birlikteligin tadini cikar .

Daha 2 ay olmus henüz bisey demek icin cok erken..

Yumurtalama günlerini hesapla ve ona göre aksiyona gec  :k06:

mucizem

:nazar:  merhaba ben aranıza yeni katıldım..
formlarda okurken kendimden cok sey buldum..rabbimin izniyle sağlıklı sıhhatli bir  bebeğim olmasını çok istiyorum.1yıla yakındır deniyoruz fakat olmadı bazı aylar çok umutlanıyorum ama hüsran..
bu  ay tam kestiremediğim bir seyler yaşadım akıl almak istedim.
adetime 1 hafta varken 3gündür kahverengi lekelenmeler yasıyorum.adetlerim düzenlidir şaşmaz.bel ağrımda vardı ama temizliğe bağlamıştım.hafta basından beri vücüt yorunluk kırgınlık ve uyumalarım mevcut.2gündürde zonklayıcı baş ağrısı yaşıyorum.yaşım 32 ve tırsmaya başlıyorum yavaş yavaş.normalde cok agrı kesici kullanan biriyim çeşitli rahatsızlıklarım var ama buay inat ettim parol dışında bişi almadım.aa birde alakasız kırgınlıklar yasıyorum.sanırım bende artık psikolojik olarak etkiliyorum kendimi gebe değilsem :))
sevgiler..  :nazar:

SEDAEMRE

teşekkür ederim arkadaşlar öncelikle, hoşbuldum  :opucuk: biz bugün doktora gittik, muayene oldum hani bilinçli bir şekilde ilerleyelim istedim.ama minik minik kislerim varmış polikistik over sendromu yani..ama doktor tdaviye başlamadı adet düzensizliği olmadığı için ama benim kafama takılıp duruyo bu durum ... ne yapabilrim sizce bitkisl çözüm olarak soğan kürünü duydum ama adetim dün bitti 7 günden sonra başlanıyormuş oda sizin önerileriniz neler..bide folik asit kullanmaya başladım başka ne yapayım .. teşekküler  :flowers:

SEDAEMRE

mucizem hoşgeldin  :flowers:  :) acaba üstüne görme yanii yerleşme kanaması yaşamış olabilir misin ? adet öncesi yaşanır genelde gebeliğin ilk habercisidir sen bi kan testi yaptır derim ...

mandalinaportakal

Alıntı yapılan: SEDAEMRE - 07 Temmuz , 2014, 21:13:02
teşekkür ederim arkadaşlar öncelikle, hoşbuldum  :opucuk: biz bugün doktora gittik, muayene oldum hani bilinçli bir şekilde ilerleyelim istedim.ama minik minik kislerim varmış polikistik over sendromu yani..ama doktor tdaviye başlamadı adet düzensizliği olmadığı için ama benim kafama takılıp duruyo bu durum ... ne yapabilrim sizce bitkisl çözüm olarak soğan kürünü duydum ama adetim dün bitti 7 günden sonra başlanıyormuş oda sizin önerileriniz neler..bide folik asit kullanmaya başladım başka ne yapayım .. teşekküler  :flowers:
polikistik gözardı edilecek bir durum değildir,arkadaşım.mutlaka bu meseleden anlayan bir doktor bulup görüşmelisin.türkiyede doktorların büyük kısmı bu rahatsızlık konusunda bilgisizler maalesef.ben de aynı sorundan muzdaribim.ilk hamileliğimden önce belki 10 doktora gittim,kimisi ya görmedi kistleri kimisi de önemsemedi,gebeliğe engel değil dedi.çünkü adet düzensizliğim yoktu.ama öyle böyle 1 sene kaybettim beyhude çalışmalarla,sonrasında iyi bir doktora denk geldim,sorunu şıp diye anladı ve 2 aylık bir ilaç tedavisi sonrasında ilk evladımı kucağıma aldım.yine aynı doktor sayesinde 2. evladımı bekliyorum.mutlaka iyi bir doktor bul ve tedavine başla derim.

BurcuÇ

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 08 Temmuz , 2014, 09:56:30
polikistik gözardı edilecek bir durum değildir,arkadaşım.mutlaka bu meseleden anlayan bir doktor bulup görüşmelisin.türkiyede doktorların büyük kısmı bu rahatsızlık konusunda bilgisizler maalesef.ben de aynı sorundan muzdaribim.ilk hamileliğimden önce belki 10 doktora gittim,kimisi ya görmedi kistleri kimisi de önemsemedi,gebeliğe engel değil dedi.çünkü adet düzensizliğim yoktu.ama öyle böyle 1 sene kaybettim beyhude çalışmalarla,sonrasında iyi bir doktora denk geldim,sorunu şıp diye anladı ve 2 aylık bir ilaç tedavisi sonrasında ilk evladımı kucağıma aldım.yine aynı doktor sayesinde 2. evladımı bekliyorum.mutlaka iyi bir doktor bul ve tedavine başla derim.

Canım kusurabakma ismini unuttum ;

Bende polıkıstık overım suanda tüp bebek asamasındayım , sen hanı doktora gıttın ? Ve hangı ilacı kullandın acaba bende gıdıyorum gelıyorum 2 sendır hormon yuklu oldum baskad abıse yok  :honk:

mandalinaportakal

canım adım alev  :opucuk:
benim doktorum istanbulda,özel muayenesi var. eğer görüşmek istersen bilgilerini veririm sana. bana daha önceki doktorlar doğum kontorl hapı vermişlerdi polikistik için. bu doktorumsa çok saçma buldu, polistik tedavisiyle yakından uzaktan alakası yokmuş bu hapların.ben glukophage kullandım,bir de bunun muadili glikofor var.insülin direncini kırmak için kullanılıyor bu haplar.nette bir araştır istersen  :opucuk:

SEDAEMRE

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 08 Temmuz , 2014, 09:56:30

canım çok haklısın ben edirnedeyim 2 ay biticek geleli yabncıyım buraya eşimle araştırdık duyduğumuza göre en iyi doktor muş, bakalım bugün kan tahlili yptırdırk yarın sonuçlarla doktora görünücem bide.. canım sen ilaç dışında neler yptın bu kistler için..eski iş yerimde bi arkadaşımında bu sıkıntısı vardı üç yıldır çocuk olmadı en son ibrahim saraçla irtibata geçti oda soğan suyunu söylemiş denedi kurtuldu kız kistlerden ama çocuk işinden haberim yok...yarın konuşucam doktorla olmadı başka doktora görünücem..

mandalinaportakal

canım polikistlerden kurtulmak imkansız.daha doğduğun andan itibaren o kistler seninle oluyor, ta ki ölene kadar.doktorumun dediğine göre bu kistleri yerinden söküp atmak imkansız.yapılabilecek tek şey tedavi ile olumsuz etkilerini azaltmak.
eğer fazla kilon varsa mutlaka vermelisin.polikistte kilo yumurtaların fonksiyonunu engelliyor. insülin direncini artıran yiyeceklerden uzak durmalısın.bunların başında pirinç,makarna,patates ve ekmek geliyor.şeker dengesini korumak çok önemli.bunun için tatlıları da sınırlandırıyoruz.meyve bile yiyeceksen günde 1 taneyi geçmeyeceksin.
eğer adet düzensizliği yaşamıyorsan yumurtalar normal seyrinde çalışıyor demektir ki bu hamileliğin önünde ciddi bir engel olmadığını gösterir.sadece kistlere bağlı olarak biraz gecikme yaşayabilirsin.ben oğluma hamile kalmadan önce 1 sene kadar beyhude zaman harcadım bu kistler yüzünden.sonra glukophage ile birlikte 2. ayımda hamile kaldım.ama o sürede 7 kilo civarı zayıfladım.doktorum zayıflamanın ilaçtan daha büyük etkisi olabileceğini söyledi.
2. hamileliğimde de aynı yöntemi uyguladım.önce ilaca başladım,sonra kilo vermeye.nerdeyse hiç beklemeden hamile kaldım.
çok uzun anlattım bu arada  ;D darısı senin başına  :amin: :nazar:

FİGENN

benimde pko problemim vardı çok şükür 2 düşükten sonra şimdi 23 haftalık hamileyim doktorum bana inofolic adında bir ilaç verdi çok şükür hamile kaldım bu ilacın Allahın izniyle  işe yaradığını düşünüyorum

mandalinaportakal

Alıntı yapılan: FİGENN - 09 Temmuz , 2014, 11:05:59
benimde pko problemim vardı çok şükür 2 düşükten sonra şimdi 23 haftalık hamileyim doktorum bana inofolic adında bir ilaç verdi çok şükür hamile kaldım bu ilacın Allahın izniyle  işe yaradığını düşünüyorum
:nazar: :nazar: :nazar:

SEDAEMRE

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 09 Temmuz , 2014, 08:58:34
canım polikistlerden kurtulmak imkansız.daha doğduğun andan itibaren o kistler seninle oluyor, ta ki ölene kadar.doktorumun dediğine göre bu kistleri yerinden söküp atmak imkansız.yapılabilecek tek şey tedavi ile olumsuz etkilerini azaltmak.
eğer fazla kilon varsa mutlaka vermelisin.polikistte kilo yumurtaların fonksiyonunu engelliyor. insülin direncini artıran yiyeceklerden uzak durmalısın.bunların başında pirinç,makarna,patates ve ekmek geliyor.şeker dengesini korumak çok önemli.bunun için tatlıları da sınırlandırıyoruz.meyve bile yiyeceksen günde 1 taneyi geçmeyeceksin.
eğer adet düzensizliği yaşamıyorsan yumurtalar normal seyrinde çalışıyor demektir ki bu hamileliğin önünde ciddi bir engel olmadığını gösterir.sadece kistlere bağlı olarak biraz gecikme yaşayabilirsin.ben oğluma hamile kalmadan önce 1 sene kadar beyhude zaman harcadım bu kistler yüzünden.sonra glukophage ile birlikte 2. ayımda hamile kaldım.ama o sürede 7 kilo civarı zayıfladım.doktorum zayıflamanın ilaçtan daha büyük etkisi olabileceğini söyledi.
2. hamileliğimde de aynı yöntemi uyguladım.önce ilaca başladım,sonra kilo vermeye.nerdeyse hiç beklemeden hamile kaldım.
çok uzun anlattım bu arada  ;D darısı senin başına  :amin: :nazar:
canım çok teşekkür ederim çok güzel bilgiler verdim emin ol dktor bile bu kadar bilgi vermedi, ayrıca bugün kan degerlerimi gösterdim ve geçrdiğim hastalıkları inceledi kızamık enfeksionu olabilirmiş bu yüzdende korunmamız lazımmış fkat alamadığım çocukluğumda geçirdiğime dair değerde çok yüksek pozitif çıktı enfeksiyon hastalıklarına yönlendirdi doktor degerlerde yanlışlık var sanırım böye birşey söz konusu değil zaten daha öncede geçirmişsin dedi bende emin olmak için 3 tarama ve idrar kültür testi istedim buda tıp fakültesinde yapılcakmış bir yandanda eşimin moralini yükseltmeye çaışıyorum bi yandan kendimi strese sokmamaya çalışıyorum kistleri unuttuk şuan enfeksiyon derdine düştüm rabbim herşeyin hayırlısını versin  :'( :'( :'(