Ben de doğum yaptım, bebeğime bakamıyorum yardım lütfen

Başlatan makaron, 28 Haziran , 2014, 22:40:06

« önceki - sonraki »

makaron

Kızlar bir turlü yazsmadom. Gecen hafta acil kanamayla hastaneye gittik sezeryanls bebegim dunyaya geldi şükür. Detayları yazarım. Eve cıktık sma ben yalnıxım annem gelemıyor kv grlmiyor tek basıma bakıyorum aslında bakamıyorum. Surekli emmek istiyor. 2-3 saat agzında meme oylece duruyo ram uykuya dalıyor yatagına yatırınca aglamays baslıyor hersey yeniden baslıyor 5-6 saat uyutamayıp emzirdiğim oldu göğüslerim mahfoldu bşr tdnesş kanıyor artık boyle olunca emziremiyorum agrıdan olucem meme veremıyorum cocuk doymuyor napıcamı şaşırdım. Krem suruyorum pompayla sagıp kasıkla vermeyi denedim olmadı gogus koruyucuyla ememıyor. Nolur bana bir akıl verin ben nerde hata yapıyorum

ayışığı

canım benim gözün aydın Allah analı babalı büyütsün. keşke bu konuda tecrübem olsaydı ama malesef  :dontknow: annen gelemiyormuş komşularından birinden yardım istesen mesela  :icon_scratch:

makaron

Cok kotu durumdayım malesef kimsem yok. Sadece 1-2 arkadas var onları da telefonla arayabiliyotum annemın tedavisi var bitmeden grlemez. Baska da kimsem yok zaten. Cok kotu bir gece gecitdim. bebegim gece 10 gibi uyandı noruyandı altını değiştirdim emzirdim. Her zamanki gibi bida emmek istedi bidaha bi daha derken 2 saat bıyunca emdi. Sonra kustu. Sabaha kadar meme istedi ne ysptıysam durduramadım meme verince susuyor  yarım saat emziriyorum uyur gibi olıyo sonra yıne aglamaya baslıyo. Gaz cıkartmaya calıştım. Az bucuk cıktı ama yıne agladı. Gece 3 ten sonra ıyıce susturamadım esim dayanamadı sabaha karsı evden cıktı gitti. Iyıce tek kaldım. Bu saat oldu hala aglıuor artık duymaz oldum. Becerikli bi kadın olsa sustururdu. Dilinden anlamkıyorum ki. Son raddefeyim camdan atlamamak için zor tutuyorum kendimi. Yıllarca bebek ozlemı cektım meger ne beceriksşz mişim. Oyleki kucağıma aldığıma sevinemıyorum bile

mandalinaportakal

canım öncelikle sakin ol.çoğu kadın senin bu dediklerini yaşıyor.bebeğin hayata uyum sorunu yaşıyor,her şey onun için şu an çok yeni.bişeylere alışmaya çalışıyor ve zorlanıyor.sen de aynı şekildesin çünkü ilk kez anne oluyorsun.öncelikle bebek bakımı zor bir iş,bunu kabullen.benim oğlum da meme canavarıydı,saatlerce emerdi,uyuduğunu sanır memeyi ağzından alırdım avazı çıktığınca ağlardı,geri verirdim ama sinirli olduğu için almaz daha çok ağlardı.günde 2 saat uykuyla durmaya çalışırdım 3 saat uyuduğum günler çok nadirdi.ama bak hepsi geride kaldı.sadece biraz zamana ihtiyacın var.sen bebeğinin dilinden anlamaya başladığında ikiniz de sakinleşeceksiniz.
yalancı emzik vermeyi denedin mi?bana doktorum tavsiye etmişti,ağzı dolu olsun istermiş bebekler onun için de aç olmadıkları halde anneyi emmek isterlermiş.emzik ver kurtul demişti doktor.mutlaka dene bence. on dakika da oyalansa emzikle sen bi nefes alırsın.

duygucuk

aslımmm canım arkadaşımmm sakin ol sakinlik en önemli şey... bak benim sıpa hala sürekli emmek istiyor hiç göğsümden ayrılmak istemiyor.. bazen de doymuyor ben mama takviyesi yapıyorum doktorum doymazsa muhakkak ver aç kalmasın demişti.. günde 1 veya 2 defa mama veriyorum biberonla kaşıkla olmuyor maalesef... ben önce emziriyorum sonrada doymazsa hemen ardına mama veriyorum biberonla vermeden önce muhakkak emzir... canım emerke hemen yoruluyorlar ve hemen uykuya dalıyorlar o yüzden tam doymuyorlar bizde memeden çekince hemen ağlama krizleri başlıyor tabii.. gazı oluyor şu günlerde bende kimyon kaynatıp bir iki kaşık veriyorum anında rahatlatıyor özellikle gece yatmadan veriyorum sabaha kadar rahat ediyor... kakasını yapıp yapmadığını kontrol et... ayak masajları yaptır karnına götür çek ayaklarını acayip hoşlarına gidiyor ve gazını çıkarıyor böylece... o ne kadar ağlarsa ağlasın sen sakin ol onunla o ağlarken bile sakince konuş okşa hareket yaptır onuda sakinleştirmeye çalış.. bak benim sıpa bir başlıyor ağlamaya allahım içim parça parça oluyor ama sakin kalmaya çalışıyorum asla panik yapmıyorum... altını açıyorum birazda olsun rahatlasın diye ve bazen işe yarıyor.. karnına masajlar yapıyorum her yolu deniyorum bıkmadan ve eninde sonunda paşam rahatlıyor.. aslıcım doğumda da ve sonrasındada maalesef kimse yoktu yanımda ve hiç kimse yardımcı olmadı ne zaman doğum yaptım o gün bugündür ayaktayım bir allah kuluda sen ne yaptın demedi... annem geldi yanıma güya bana bakacak yardımcı olacak 1 hafta geldi yanıma bel fıtığı azdı kadının onada o halimle ben baktım kendi derdimi unutup geceleri acil acil dolaştım evde bebeğimi bırakıp... sırf annem iyi olsun diye... o bir hafta anamdan emdiğim burnumdan geldi.. çok ağladım çokkk... şimdi yine yalnızım kimse yok sadece eşim yardımcı oluyor işten gelince.. aynı durumdayız senle... ne olur sabırlı ol canım sakin ol.. sen stres yaparsan hem bebeğinde gaz olur hem oda strese girer ve daha çok ağlama krizleri yaşanır.. sana özelden numaramı göndereyim gece gündüz fark etmnez ara beni zaten gecem gündüzüm yok :) bu arada göğüslerim dayanmaz haldeler biri düzeldi şimdide öteki yara hemde nasıl yara... annelik çok zor iş valla allah yardımcımız olsun
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

duygucuk

canım sana şunuda söyliyeyim.. bebeklerde gaz sancısı olursa eğer sürekli emmek isterlermiş bana doktorum söylemişti.. bende dikkat ettim gaz sancısı başlayınca emmek istiyor hemde çıldırmış gibi.. ve sonrasında kusuyor maalesef... bazende aç olmadığı halde emmek istiyor illaki mememde uyuyacak beyfendi.. öyle durumda yalancı emzik kullan dedi doktorumuz geceleri özellikle iyi olurmuş ben denedim ve işe yaradı ama fazlada vermiyorum bir çaresini bulup uyutmaya çalışıyorum ama sıkışıncada kurtarıcı oluyor emzik sende dene geceleri belki paşanı rahatlatır biraz.. birde bebeğini çok sessiz ortamda uyutma huzursuz olur azda olsa müzik felan aç ses olsun.. inan bana ozan sessiz ortamdan çok sesli ortamda daha rahat uyuyor ben elektrikli süpürgeyi felan açıyorum mışıl mışıl uyuyor ama sessiz ortamda hemen her şeye uyanıyor... sende deneyebilirsin... gündüzleri aydınlık ve sesli  ortamda yatırıyorum geceleride loş ışıkta ve sessiz ortamda yatırıyorum böylece gece gündüz ayrımını yapabilirmiş bebekler..  uyku düzeni içinde çok öenli bişeymiş bu...

mandalinaportakal

kızlar emzirdikten sonra sütünüzle göğüs ucunuzu biraz masaj yaparak ovun.yaraların kapanmasına yardımcı oluyor.doktorlarınıza sorun,her biri farklı bir göğüs kremi tavsiye ediyor,mutlaka size şifa olacak bir kreme denk gelirsiniz.zeytinyağını pamuğa dökün göğsünüze bastırın.bir şekilde emzirmeye alışınca düzeliyor göğüsler.maalesef emzirmenin en kötü yanı bu göğüs çatlakları.emziği mutlaka ama mutlaka deneyin

duygucuk

canım ben göğüs ucu kremi lanolin kullanıyorum iyi geldi ama genede yaralar var hala... biraz önce benim paşa mızırdandı biraz ama uyudu tekrar.. yawruma gaz sıkıntısı başlayınca kendini paralıyor resmen nasıl çığlık atıyor anlatamam ama kimyonu verince rahatlıyor işe yarıyor kimyon... hem ben içiyorum kaynatıp.. hem rezene içiyorum arada... bide humana still tea  ve laktamil aldım sabahları ve öğlen humana akşamları kaltamil içiyorum.. taze üzüm ceviz kuru siyah üzüm kavun  karpuz meyve yemeye dikkat ediyorum bol ılık su içiyorum maaşallah sütüm bol bol yetiyor paşama..

mandalinaportakal

kavun yeme canım çok gaz yapar.baklagilleri de bir süreliğine çıkar hayatından.soğuk su içme, bunlar hep gaz yapan şeyler. yoğurt yerken kimyon ekle bolca, şifa olsun hem sana hem paşana. lansinoh kullandım ben ama kalıcı çözüm olmadı.göğüs emzirmeye alışacak yaralar kabuk bağlayacak sertleşecek ki biz de bişey hissetmiycez bi zaman sonra.yapay göğüs ucu kullandım uzunca zaman.ay neler neler. ama bir gülüşleri yetiyor bu sıpaların,tüm acıları unutuyoruz :love9:

BurcuÇ

Aslıcım gözün aydın ,

Ben yardıma geleceğim diceğim ama 1  gun 2 gun gelebilirim , sonra ne yapacağız  :icon_scratch:

duygucuk

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 30 Haziran , 2014, 11:20:34
kavun yeme canım çok gaz yapar.baklagilleri de bir süreliğine çıkar hayatından.soğuk su içme, bunlar hep gaz yapan şeyler. yoğurt yerken kimyon ekle bolca, şifa olsun hem sana hem paşana. lansinoh kullandım ben ama kalıcı çözüm olmadı.göğüs emzirmeye alışacak yaralar kabuk bağlayacak sertleşecek ki biz de bişey hissetmiycez bi zaman sonra.yapay göğüs ucu kullandım uzunca zaman.ay neler neler. ama bir gülüşleri yetiyor bu sıpaların,tüm acıları unutuyoruz :love9:

canım kavun süt yapar dediler bende yiyorum valla.. ama dikkat ederim.. her şeyi ılık yiyip içiyorum zaten içim baydı valla..: adananın sıcağında çekilmiyor... ya bişe sorcam sizinde doğumdan sonra eviniz dağınık oldumu ya topluyorum bir bakıyorum aman allahım nasıl dağılmış... bir türlü adapte olamıyorum kendimi pis hissediyorum.. yorgunluktan iş yapasımda gelmiyor pek.. zaten doğumdan sonra dinlenemedim hiç... offff nasıl toplayacam bu durumu bilmiyorum... ben doğumdan sonra bu kadar kilo vereceğimi tahmin etmemiştim eski halime geri döndüm inanın karnım bile kalmadı hele emzirirken kan ter içinde kalıyorum resmen 1 saat emmek isityor sıpa iliğimi kuruttu valla :)

duygucuk

keşke bende yakın olsaydım aslıcım inan gelirdim yanına...  ne yaptın şimdi haber ver bize son durumu.. arada fırsat bulduğunda yaz canım bizde yardımca olmaya çalışalım sana...

mandalinaportakal

ohoo geç güzelim onları,temizlikmiş düzenmiş  ;D sen saçını tarayıp akşama bi kap yemek yapabiliyorsan öp başına koy  :ehi: valla senin ve bebeğinin rahatı sağlığı yerinde olsun varsın evin dağınık olsun. toz olmasın etrafta bebeğinde alerji olmasın gerisi de pek mühim değil. tutarsın bir yardımcı ayda bir, dip bucak temizletirsin tamam işte. hele o ufaklık büyüyecek her tarafa yetişecek sen o zaman gör dağınıklığı  :hello2:

duygucuk

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 30 Haziran , 2014, 11:46:35
ohoo geç güzelim onları,temizlikmiş düzenmiş  ;D sen saçını tarayıp akşama bi kap yemek yapabiliyorsan öp başına koy  :ehi: valla senin ve bebeğinin rahatı sağlığı yerinde olsun varsın evin dağınık olsun. toz olmasın etrafta bebeğinde alerji olmasın gerisi de pek mühim değil. tutarsın bir yardımcı ayda bir, dip bucak temizletirsin tamam işte. hele o ufaklık büyüyecek her tarafa yetişecek sen o zaman gör dağınıklığı  :hello2:

canım daha erken değil mi bu dağınıklık için.. ben sanki beceremiyormuşum gibi.. :) umarım düzene sokarım evimi bir gün :) 

mandalinaportakal

hiiiç bişey olmaz kendini sıkma.yeni doğum yapan arkadaşlarıma söylediğim bir söz vardır.evim temiz dursun,dağınık görünmesin diye bebeğimden çalacağım her bir saniyeye acırım. temel temizliği yap ya da yaptır bir şekilde, gerisini de görmezden gelmeye alış. çocuklu ev dedikleri böyle bir şey