acil yardımmm istiyorum

Başlatan duygucuk, 17 Haziran , 2014, 20:43:26

« önceki - sonraki »

duygucuk

kızlar bana bebeğini her 2 saate bir emzir dedi doktorumuz ama bebeğimi uyandırıp emziremiyorum sürekli uyuyor kendi acıkınca uyanıyor.. mememi ağzında tutuyorum ama genede emmiyor ne yapacağımı şaşırdım valla... sütüm de iyi geliyor maaşallah.. emdiği zaman 2 göğsümüde emiyor ama 2 saat sonra mümkün değil emziremiyorum... çok üzülüyorum aç kalıyor diye.. böyle bir durum yaşayan var mı bebeğinde... tavsiyelerinizi bekliyorum acilll... birde süt yapmak için neler yiyorsunuz
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

ayışığı

canım maşallah sütün bolmuş. bunu dert etme kesilmesin sonra. hiç böyle bi tecrübem olmadı henüz bebeğim yok çünkü. diyeceksin ki niye yazıyosun  :) görümcemin kızı öyleydi doktor onada aynı şeyi söylemişti ama bizimki kendini hala anne karnında sanıyodu galiba uyanmıyoki emsin. oda hafifçe kulagıyla yada burnuyla oynayıp uyandırıyodu. bikez alınca devamı geliyodu zaten.

mandalinaportakal

2-3 saat aralıkla mutlaka emzirmelisin bebeğini.yeni doğan sarılığı var duymuşsundur açlıktan ileri gelir.bebekler için uyku açlıktan ağır basar,uyanmaktansa aç kalmayı yeğlerler.bebeğin uyanmasını bekleme,burnunu hafifce sıç,topuklarına doğru masaj yap,karnını ovala uyanmasını sağla.ilk birkaç hafta bu şekilde devam edecek

birbuçukyıl

Benim oğlumda uyanmıyor. Altını açıyorum,elleriyle ayaklarıyla oynuyorum uyandırıp memeyi ağzına veriyorum.

şerife Berat

bebeğin hayırlı olsun canım
süt için bol bol sıvı tüketmek yeterli.büyüklerin dediği gibi çok fazla yeme ye dayanırsan yağ depolamaktan başka bişi yapmamış olursun

duygucuk

gıdalı şeyler yemeye özen gösteriyorum fazla yemiyorum... arada rezene çayı içiyorum.. çok şükür şimdilik gaz sorunumuz yok.. sütümde bol bol yetiyor maaşallah bebeğime...  canım bende öyle yapıyorum şimdi altını açınca hemen uyanıyor..hemen dayıyom memeyi ağzına :)
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

mandalinaportakal

gaz genelde 15 günden sonra başlıyor.sen yediklerine dikkat et,ayaklarını sıcak tut.gaz yapabilecek şeyler yeme