29 Nisan , 2024, 07:48:14

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

doğuma günler kala

Başlatan hatice tanrıvar, 19 Mayıs , 2014, 13:15:59

« önceki - sonraki »

hatice tanrıvar

kızlar 36 haftadayız kendimi yorgun argın hissediyom karma karıığım sizde durum ne napmalı en kötüsüde bu aralar sigara içmeye başladım :'( :'( :'( elmde deil çok gergnimmmm :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
Ümitsiz olma...! Şükürsüz olma...! Sabırsız olma...! MEVLAYI Bilen Ümidi Bilmeli...! O'nu Bilen Şükretmeli...!!!

mandalinaportakal

19 Mayıs , 2014, 13:38:25 #1 Son düzenlenme: 19 Mayıs , 2014, 15:20:35 mandalinaportakal
aslında en mutlu olman gereken zamanlar.sadece birkaç hafta sonra içindeki mucize kollarında olacak.hazırlıklarını tamamla,doğumda yardımcı olduğuna inanılan duaları,Kuran surelerini oku.kısacası son haftaların keyfini çıkar.

makaron

Benim de cok az kaldi ben de de gerginlik basladi. Ya dogumda bi terslik olursa bebegime bisey olursa, ben kanama gecirirsem kuzumu koklayamadan olup gidersem biliyorum sacma ama bu dusunceleri atamiyirum aklimdan. Hayirlisiyla atlatabilseydik. Sigaraya baslsmasan keske ama elinde olsa zaten icmezsin. Az kalmis allah tardimccimiz olsun

mandalinaportakal

yapabilirseniz bol bol uyuyun ve vücudunuzu dinlendirin bence.zaten bebek doğduktan sonra çeşitli sebeplerle uzunca bir süre doya doya uyuyamayacaksınız.aklınızdan kötü düşünceleri uzaklaştırın.Allahın izniyle siz de bebekleriniz de sağlıkla çıkacaksınız doğum sürecinden.bebeğinizle bol bol konuşun,onu nasıl büyük bir heyecanla beklediğinizi anlatın.ve doğumdan sonra kesinlikle kendinizi eve hapsetmeyin.benim ilk bebeğimde en büyük hatam buydu.yaz olmasına rağmen aman üşür aman hasta olur diye kendimi eve kapattım.bu da beni etkiledi haliyle.kayınvalideniz/görümceniz/eltiniz/ablanız/herhangi bir akrabanız vs kim olursa olsun evinizde uzun süre misafirlik yapmasına müsaade etmeyin.bebeğiniz ve kendiniz için rahat bir yaşam alanı oluşturun.kimse kırılmasın,gücenmesin diye sizi üzmelerine izin vermeyin.bunu şunun için söylüyorum.biz kadınlar doğumdan sonra zaten çok farklı bir psikolojide oluyoruz ve bize söylenenleri -iyi niyetli de olsa- farklı anlamaya meyilli oluyoruz.o yüzden kartlarınızı her daim açık oynayın ve yeni doğanın sizin bebeğiniz olduğunu,onun hakkında son söz hakkının size ait olduğunu açıkça iletin karşınızdakine.
şimdiden iyi ve kolay doğumlar dilerim.

hatice tanrıvar

kesinlikle çok haklısın elimde deil ya bebeğe bişi olursa ya bana bişey olursa diye geçiyo aklımda ve artık hiç bi kıyafetim olmuyo çok çirkin ve şişko oldum bi yandan ona üzülüyorum değişik duygular  :'( :'( :'( böle düşüdüğüm için tabiki kendime çok kızıyorum son günler tadını çıkarmalı haklısınnn :love3: :love3: en büyük korku çevre zaten bi sürü kasıntı insan her kafadan bi ses düşünmek bile çıldırtıyo insanı
Ümitsiz olma...! Şükürsüz olma...! Sabırsız olma...! MEVLAYI Bilen Ümidi Bilmeli...! O'nu Bilen Şükretmeli...!!!

makaron

Bazen oturup agliyorum. Nedensiz yere. Tada aklima kotu seyler geliyo. Sanirim sezeryandan korkuyorum.

birbuçukyıl

Alıntı yapılan: hatice tanrıvar - 19 Mayıs , 2014, 13:15:59
kızlar 36 haftadayız kendimi yorgun argın hissediyom karma karıığım sizde durum ne napmalı en kötüsüde bu aralar sigara içmeye başladım :'( :'( :'( elmde deil çok gergnimmmm :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

Gergin olman çok nomal.Ben de aynı durumdayım sürekli yorgunum artık gezmek istemiyorum. Ayrıca ayaklarımın altı bile şişti ayakta birazcık fazla dursam ağrıdan ağlayasım geliyor.Üstümü örtsem sıcaklıyorum, açsam üşüyorum.
Ama artık sonuna geldik biraz daha sabretsek herşey yoluna girecek inşallah. Birbirimize dua edelim bebeklerimizi kucağımıza sağ salim alalım inşallah.

duygucuk

aynı duygular bende de var.çok gerginim çok duygusallaştım korkuyorum doğumum nasıl olacak bebeğim sağlıklı olacakmı diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Erken doğum riskinin vermiş olduğu bir streste var. Karmakarışık duygular içindeyim kimseye tahammülüm yok şu sıralar.umarım bu günleri geride bırakacaz evlatlarımız doğunca rabbim hepimize kolay doğumlar nasip etsin inşallah
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

asya81

Kızlar korkmayın gerilmeyin bebek gelmeden son zamanlarınızı dinlenerek geçirin sonra zaten uykuya hasret kalacaksınız. Allahın izniyle bebekler kucağınızda olacak inşallah.

hatice tanrıvar

inşallah tek isteğim bebeğimi sağlıkla kucaklayp eski formuma dönmek :flowers: :flowers: :flowers:

mandalinaportakal

canım kiloyu dert etme.şöyle düşün, senin yerinde olup bir evlat kokusunu içine çekmeye hasret sayısız insan var çevremizde.keşke hamile kalsam da 100 kilo alsam diyorlardır emin ol.bize Allah en güzel mucizeleri bahşetti,şükredelim ve tadını çıkaralım  :flowers:

hatice tanrıvar

;D ;D ;D kesinlikle haklısın bugun kontrolüm vardı doktora gittim 2800 gr bebeğimiz 37 haftayı bitiriyoz tahmini dogum tarihimiz 15 haziran  :nazar: :nazar: :nazar: inş kucağımıza alırız sağ salim şu mübarek günlerde rabbim isteyen herkeze hayırlı evlatlar nasip etsinn :amin: :amin: :amin: