27 Nisan , 2024, 11:29:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

2 gebelik ama tedirginim

Başlatan lagrima, 11 Mayıs , 2014, 21:37:54

« önceki - sonraki »

nelss

zor walla şekerim ben tek çocukla zor baş ediyorm
2 yaşta bana göre çok erken bde çalışan bayansan daha zor  :-\ :-\
tüm sorumluluk anneye  :-[ hersey çocuklar için kendimizi unutuyoruz kendimizden fedakarlık yapıyoruz
amaan sağlıklı olsunlar da  ;) ;)

lagrima

Alıntı yapılan: nelss - 12 Mayıs , 2014, 11:58:37
zor walla şekerim ben tek çocukla zor baş ediyorm
2 yaşta bana göre çok erken bde çalışan bayansan daha zor  :-\ :-\
tüm sorumluluk anneye  :-[ hersey çocuklar için kendimizi unutuyoruz kendimizden fedakarlık yapıyoruz
amaan sağlıklı olsunlar da  ;) ;)
Planlı gebelik değildi zaten ben bi kaç sene sonra düşünüyordum oğlum daha küçük ve zor bi çocuk diye ki korunuyorduk ama Yaradan nasip etmis olmuş.  Aralarında 3 yaş olacak hemen hemen Allah canlarını sağ etsin de bakarim herhalde

GELSQMİNQ

benimde kızım 27 aylık bende 21 haftalık hamileyim kızım yanımızda yatıyor beşiğinde küçük bitanede daha beşiğimiz var doğunca hep beraber aynı odada yatıcaz ayırmayı düşünmüyorum

lagrima

Alıntı yapılan: GELSQMİNQ - 17 Mayıs , 2014, 14:26:27
benimde kızım 27 aylık bende 21 haftalık hamileyim kızım yanımızda yatıyor beşiğinde küçük bitanede daha beşiğimiz var doğunca hep beraber aynı odada yatıcaz ayırmayı düşünmüyorum
Ben birbirlerini uyandirmalarindan korkuyorum :) deneyecegim Sayet uyandirmalarindan beşiğimiz in birini salona koyacağım ben bebekle salonda yatacağım eşimde oğlum la odada bakalım hayırlısı artık. 

diamonds1907

Bence bebeğinizin zor bi bebek olması sizin bu yaklaşımınızdan kaynaklanıyor.Çocuklar onlara nasıl davranıldığını bildikleri için onlarda ona göre davranıyor örneğin siz belli saatlerde yemek yediriyorsanız çocuk o saat gelince yemeğini ister vermedğinizde..sizinde onu yanında yatırmanız ona bu rahatlığı veriyor.eminimki çocuk şuan siz istemeseniz bile sizinle yatmak isteyecek çünkü bu duruma alıştırılmış bir çocuk ve buda yeni bebek doğduğunda size zorluk yaratacak.en basit örnekte bu zaten dediğiniz gibi bebek ağladığınızda büyük olanıda aynı odada sese uyanacak ve siz ikisiyle aynı anda uğraşmak zorunda kalacaksınız buda sizin için büyük bi sorumluluk farkı ve sıkıntı olacak..yinede size ne doğru geliyorsa öyle yapmanız tabiki sonuçta mutluluğnuda yorgunlugunuda siz çekeceksiniz..şimdiden hayırlı sağlıklı bi evlat diliyorum :)

bnsroni

2 bucuk yasına kadar emzırdım..geceleri sürekli meme ıcın uyanıyor gözünü actıgı gıbı memeye yapışıyordu...yatakta rahat yatamıyorduk bu yuızden...odasını kurdum ve kendı odasında uyuttum aksamları 1 2 ay kadar gece uyanıp yanımıza geldı sonra memeyıde kesınce sorun çözüldu...şimdi cok nadır yanımıza gelıp yatıyor...imkansız gbı görunsede bır cok sey aslında cocuklar kolaylıkla alısıyor...siz kıyamıyorsunuz anladıgım kadarıyla...sorun yok bence sorun etmeyın..henuz 1 aylık hamılesınız ve onunuzde koskoca 8 ay var....benım tavsıyem kendı odasında uyutun bır kac ay ıcınde göreceksınız alısacak ..bir sure yanınıza gelecek ve sonra bitecek...hep birlikte aynı odada yatmak odayı havasız hale getırır sizden mikrop alır yenı bebeğiniz...bunuda bir düşünüp karar verin bence..kendinizide sıkmayın her şey olacagına varır kolay gelsin... :flowers: