04 Mayıs , 2024, 06:10:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

hamilelikte bitkisel saç boyası...

Başlatan eea2005, 08 Nisan , 2014, 09:39:44

« önceki - sonraki »

eea2005

merhaba arkadaşlar ,
8.5 yaşında bir oğlum var ve şimdi 5 haftalık hamileyim. ilk hamileliğimde hiç saç boyası kullanmadım. ihtiyacım yoktu. aradan geçen zamanda beyazlarım çoğaldı ve saçımı boyama ihtiyacı duyuyorum. kimyasal boyanın kullanılmaması gerektiğini biliyorum bu nedenle bitkisel boya düşünüyorum. 2 gündür internette araştırıyorum birkaç marka var ama yorumlar çok farklı kimisi güvenilir olmadığını (100tl lik bitkisel boya ile 15tl lik koleston arasında fark yokmuş) yazmış, kimi beyazları kapatmadığını, kimi istenen rengi elde edemediğini... kimisi de çok memnun ve şiddetle tavsiye ediyor. kafam çok karıştı ne yapmalıyım bilmiyorum. bu saçlarla kendimi çok kötü hissediyorum bebeğime de zarar vermek istemem. bu konuda deneyimi olan var mı? fikirlerinizi bekliyorum...

zen_s

Canım kuaförüne sorsana çok güvendiğin biri yokmu yoksa ben seni benim kuaföre götüreyim  :k06: güldüğüme bakma ciddiyim benim kuaförüm çok iyi hem zararı varsada yapmaz kesnlikle boya falan  :opucuk:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

mandalinaportakal

bence boyama.benim de beyazlarım var ama boyamayacağım doğuma kadar.Allah korusun bebekte bir sıkıntı olsa ve boyadan kaynaklanma ihtimali olsa vicdan azabından yaşayamam.saçımızdaki beyazlar bebeklerimizden daha kıymetli değil.

eea2005

Alıntı yapılan: zen_s - 08 Nisan , 2014, 10:09:19
Canım kuaförüne sorsana çok güvendiğin biri yokmu yoksa ben seni benim kuaföre götüreyim  :k06: güldüğüme bakma ciddiyim benim kuaförüm çok iyi hem zararı varsada yapmaz kesnlikle boya falan  :opucuk:

zeynepçim kuaförüme bu konuda çok güvenemedim doğrusu. senin kuaför nerede kime gidiyorsun? doktorum bitkisel boya ya da kına olur dedi kına da son tercihim olacak kokusundan dolayı. ben tepe eczanesinde bitkisel boya buldum aslında ama kuaförüm bitkisel boya yoktur diyor  :icon_scratch:  pahalı gerçekten bir de zarar verir ve işe yaramazsa... :cildir: of ya dolaşamam bu saçlarla............. :crybaby2: :crybaby2:

eea2005

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 08 Nisan , 2014, 11:20:30
bence boyama.benim de beyazlarım var ama boyamayacağım doğuma kadar.Allah korusun bebekte bir sıkıntı olsa ve boyadan kaynaklanma ihtimali olsa vicdan azabından yaşayamam.saçımızdaki beyazlar bebeklerimizden daha kıymetli değil.

canım çook haklısın saçımızda ki beyazlar elbette ki bebeklerimizden kıymetli değil. ama taktım işte bir kere. bir de çok önceden 42 yaşında hamile kalan bir tanıdığımız vardı hamilelikte saçını boyatamadığı için felaket görünüyordu ee bende de yaş 37 hep aklıma o kadın geliyor inanamazsın ama fenalık basıyor öyle olacam diye... :cildir: şımarıklık sayabilirsiniz belki ama biliyorum bebek için herşeye katlanacak evlat kokusuna hasret onca insan var rabbime hergün şükrediyorum ve rabbim isteyen herkese hayırlı ve uzun ömürlü evlatlar nasip etsin diye dua ediyorum  :amin: :amin:

zen_s

Canım günaydın  :opucuk: akyazı mahallesinde şirin ve yasemin kuaför var karı koca işletiyorlar bayanda hamile seni anlayacaklardır  iyi insanlar
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

zen_s

tatlım ya benim iş yerime gelsene tanışalım bugün doktora gidecem sonuçlarımı göstermeye ameliyat için :sad1:

eea2005

Alıntı yapılan: zen_s - 09 Nisan , 2014, 08:12:06
tatlım ya benim iş yerime gelsene tanışalım bugün doktora gidecem sonuçlarımı göstermeye ameliyat için :sad1:

canım benim allah yardımcın olsun inan çok dua ediyorum hatta ben kendi bebiş haberime bile çok sevinemedim sizi düşünürken inşallah hakkında hayırlısıyla bebiş haberlerini alırız seninde.  :amin:
bende seninle tanışmayı çok isterim cuma günü il müdürlüğüne gideceğim danışmanlık sınavı için ama sanırım sen farklı birimdeydin değil mi?

zen_s

Ben hayvansağlı şubesindeyim canım kapıdan gir sağa dön ilk kapıdayım   ;D  ;D :opucuk:
Korkuyorum aslında ameliyatdan narkozdan neden bilmiyorum hayırlısı olsun diyelim  :amin:

mandalinaportakal

canım anladım neler hissettiğini.ama bir de şöyle düşün,beyazlarını gördükçe bebeğini daha çok hatırlayacaksın.ve ona zarar vermesi muhtemel bir şeyden sakındığın için kendinle gurur duyacaksın ;)