15 Mayıs , 2024, 00:17:05

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Sessiz kelimeler

Başlatan chileque, 04 Nisan , 2014, 14:21:42

« önceki - sonraki »

chileque

Merhaba,

Yeni katıldım aranıza.. Kendi sessizliğimi bozmak istedim sizlere paylaşarak.. çünkü kimseyle paylaşamıyorsunuz keyfinizce bu gibi konuları...

35 yaşındayım ve bir fabrikada dış ticaret müdürü olarak çalışıyorum. 2012 Kasım ayından beri evliyim.

Bu ay adet olur olmaz başlayacak bir aşılama sürecine giriyorum ve sanırım max. 3 gün içinde arayıp randevu almam gerekecek. Öncelikle dualarınızı eksik etmeyin.
Sorun nedir diye sorarsanız; sorun malesef ki eşimle bir türlü düzene oturtamadığımız ilişkimiz.

Çok üzgünüm. Ama bu yaştan sonra evlenmiş biri olarak, sırf bebek için ikinci bir insanı kaldıramayacağım ve bebek istiyor olduğum için, kaçışı olmayan sonu erteliyorum. Öte yandan, hani biz kadınların hiç bitip tükenmek bilmeyen umudu vardır ya, belki düzelir diye.. hayırlısı diyorum...

size kısaca özetleyeyim. Biz bizim evde 3 kişi yaşıyoruz.

*Ben
*Sevgi tomurcuğu kedimiz
*Kendi etrafına en kalın duvarlarla ördüğü görünmez bir fanus içerisinde yüzen balık gibi eşim...

çıkamıyorum da işin içinden...

neyse.. umarım en azından bir bebeğim olur ve sürekli gözlerim yaşarmaktan kurtulurum bebek gördüğümde..

Şimdi tüm bu olumsuzlukları heybeme koydum, üzerini örttüm ince bir yazmayla, ve yine kendi kendime bebeğin heyecanı içerisine girdim :) Bu heyecanlı bekleyiş sürecini sizlerle paylaşmak istedim zira bazen en yakınınızdaki en uzağınız, en uzağınızdaki en yakınınız olabiliyor..

Hakkımızda hayırlısını versin Rabbim...

Allah kimseyi bebeğin yoksunluğu ile terbiye etmesin...

BurcuÇ

Canım hoşgeldin

bende bu sitede uzun süredir var olup aynı zamanda uzun süredir bilerek girmeyen birisi olarak yazmadan geçemedim.

Öncelikle hakkımızda hayırlısı .. Eşin ile ilgili olan problemı ve 2.inci insanı düşündürücek durumu anlayamadım ? Bebek isteyen herkes ben dahil hayatımızdakı tüm olumsuzlukları ertelıcegını dusunuyoruz fakat bebek olduktan sonrakı olumsuzlukları bebek oldugunda ertelıcek bır baska durum bulamazsak naparız ?

Umarım gönlünce olurs hersey  :opucuk:

Nevaa

Hayat her zaman zor. Allah yardımcımız olsun. İnşallah kısa sürede isteğiniz olur..
"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..

DENİZGÖZLÜM81

hoş geldin aramıza çok güzel dile getirmişsin ablam sanırım ikimizin de ortak yönü sadece bir parça istiyor olmamız  benimde ikinci evliliğim bu kez her şey yolunda derim ama sadece kendini düşünen kendi istekleri doğrultusunda yaşayan bir insanla hayatımı sürdürme kararı aldım işimiz yor ama moral bozmak yok her şey güzel olacak  :amin: :amin: :amin: :amin:

chileque

Alıntı yapılan: DENİZGÖZLÜM81 - 04 Nisan , 2014, 15:52:26
hoş geldin aramıza çok güzel dile getirmişsin ablam sanırım ikimizin de ortak yönü sadece bir parça istiyor olmamız  benimde ikinci evliliğim bu kez her şey yolunda derim ama sadece kendini düşünen kendi istekleri doğrultusunda yaşayan bir insanla hayatımı sürdürme kararı aldım işimiz yor ama moral bozmak yok her şey güzel olacak  :amin: :amin: :amin: :amin:

Sanırım tam da bu tanıma uyuyor benim eşim... malesef...

chileque

Alıntı yapılan: BurcuÇ - 04 Nisan , 2014, 14:31:26
Canım hoşgeldin

bende bu sitede uzun süredir var olup aynı zamanda uzun süredir bilerek girmeyen birisi olarak yazmadan geçemedim.

Öncelikle hakkımızda hayırlısı .. Eşin ile ilgili olan problemı ve 2.inci insanı düşündürücek durumu anlayamadım ? Bebek isteyen herkes ben dahil hayatımızdakı tüm olumsuzlukları ertelıcegını dusunuyoruz fakat bebek olduktan sonrakı olumsuzlukları bebek oldugunda ertelıcek bır baska durum bulamazsak naparız ?

Umarım gönlünce olurs hersey  :opucuk:

Merhaba,

2. insanı düşünmedim, orada kastettiğim ikinci bir kez evliliği denemeye niyetim olmadığı ve mevcut eşimden ayrılmayı şimdilik düşünmediğimdi...

gelelim bebek olduktan sonrasına.. zaten iletişimsiz bir evliliği sürdürürken tek avuntunuz bir gün kucağınızda hissedeceğiniz o sıcacık küçücük avuçlar...

hepimiz için hayırlısı olsun...

Nevaa

Umarım eşiniz olumlu yönde değişir ve çok mutlu olursunuz.  Yoksa bebeğin için de kötü olur, senin için de .
"Bunca yitirmekler bir bulmak içindir." Buna inandı mı insan düğümler çözülür bir bir. Anlarsın 'neden' lerin cevabını. Kaybettim dediğinde kazanır, bittim dediğinde başlarsın..Anlarsın aslında bütün kapılar kapanırken tek kapı açık kalır..Ve artık yitirmekten yorulup bulmak için uğraşmaya başlarsın..Şimdi gidilecek tek yol var..Tek kapı..Tek çare..Bütün acılara merhem..

birbuçukyıl

Hoşgeldin arkadaşım. Allah hakkında hayırlısını versin. İnşallah bebeğiniz en kısa zamanda gelir ve ilişkinizi hiç olmadığı kadar içten, fedakar ve neşeli duruma getirmek için güzel bir vesile olur. Allahtan ümidini kesme.

chileque

Aşılama için adet olmayı bekliyorum...

heyecanlıyım çünkü sadece 1 kerecik de olsa birlikteliğimiz oldu eşimle bu ay.. tarihinde fln değil.. bu yüzde olma ihtimali milyonda bir... ama umut bu parayla değil ya...

ha şimdi ha birazdan diye tuvalete koşturuyorum ki randevumu alayım...

hala olmadım.. bekliyorum.. son adetim 10.mart'ta oldum... daha 1 gün gecikti sadece..

Güzel olan ise, olsa da olmasa da sevineceğim.. zira, adet olursam hemen aşılama sürecim başlayacak bir an önce doktoruma gideceğim... olmazsam da gerek kalmayacak ve hamile kalmış olacağım...

heyecan yok mu derseniz.. hem de nasıl var... çünkü normalde dakiktir adetim... bakalım... kısmet...

zen_s

İnşallah hamilesinizdir ve bebeğiniz size huzur mutluluk getirir eşinizle sizi birbirine sımsıkı bağlar inşallah mucizeniz sizinledir  :amin: :amin:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

mandalinaportakal

hakkında hayırlısı olsun.mutsuz bir evliliğe çocuk vermek doğacak çocuk açısından iyi bir şey midir bilemem ama umarım hamilesindir ve bebek evliliğinizi rayına oturtur.

chileque

Bu sabah regl oldum...

saatin dokuz olmasını bekliyorum randevu için...

aşılama randevumuz :) bebeğime az kaldı...

mandalinaportakal

hayırlısı ve sağlıklısı olsun

Nevaa

Hadi bakalım hayırlısı olsun.

°º•✿gülümse01✿•º°

Alıntı yapılan: chileque - 08 Nisan , 2014, 08:37:38
Bu sabah regl oldum...

saatin dokuz olmasını bekliyorum randevu için...

aşılama randevumuz :) bebeğime az kaldı...

Hadi inşaallah canım  :nazar:  Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın inşaallah  :amin: :amin: :amin:
BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...