27 Nisan , 2024, 19:45:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Merhabalar acım çok büyük :(

Başlatan BaLPetegi, 21 Şubat , 2014, 20:08:42

« önceki - sonraki »

BaLPetegi

21 Şubat , 2014, 20:08:42 Son düzenlenme: 23 Şubat , 2014, 17:34:20 BaLPetegi
Merhabalar kızlar benim adım Fulya 26 yaşındayım belçikada yaşıyorum siteye yeni üye oldum. 5 Yıllık mutlu bir evliliğim var ama ne yazıkki bir bebeğim olmadı. 2 hamileliğim düşük ile sonuçlandı 8 ay önce bir bebeğimi de doğumda kaybettim.. Psikolojik olarak kendimi yeni yeni topluyorum 2 düşükten sonra doğumda bebeğimi kaybetmek iyice yıprattı beni Evlat acısı çok kötü birşey Rabbim kimseye yaşatmasın. Hangi kadın anne olmk istemez ki? Bende daha istiyorum tekrar hamile kalabilirmiyim yada olurmu bilmiyorum Bu durumları yaşadıktan sonra çok korkmaya başladım Belkide hiç anne olamayacağım kim bilir!  :'( Teselliye ve morala çok ihtiyacım var. Bebek bekleyen tüm annelere Rabbim kucağını boş bırakmasın Hamile olan annelerde sağlıkla bebeklerini kucağına alırlar inşallah  :amin:

BaLPetegi

Sanırım bana cevap yazmak isteyen arkadaş yok :) Sağlık olsun..

makaron

Canım oncelıkle gecmış olsun. Dusuk yspmak cok yıpratıcı ben ıkı kez yasadım bunu. Hele dogumda kaybetmek kım bılır ne buyuk acı allah sabır versın. Ben de cok sıkıntılar yasadım. O zamanlar sanki bır daha hamile kalamıycam hiç anne olamayacağım gıbı gelıyordu ustune ustluk yumurta rezervım azalmaya baslamıştı. Dr erken menapoz dedı. Velhasıl şimdi 6 aylık olduk. Allah nasıp ederse kucagımıza alacagımız gunu bekliyoruz.
Sen neler yasadın dusugunun sevebı bellı mı? Dogumda farklı bır sıkıntı mı yasadın? Once ıyı bır dr bul ne derse harfıyen yap sonra da allaha tevekkul et, o herseyın zamanını bılır. Allah yardımcın olsun.

makaron

Canım oncelıkle gecmış olsun. Dusuk yspmak cok yıpratıcı ben ıkı kez yasadım bunu. Hele dogumda kaybetmek kım bılır ne buyuk acı allah sabır versın. Ben de cok sıkıntılar yasadım. O zamanlar sanki bır daha hamile kalamıycam hiç anne olamayacağım gıbı gelıyordu ustune ustluk yumurta rezervım azalmaya baslamıştı. Dr erken menapoz dedı. Velhasıl şimdi 6 aylık olduk. Allah nasıp ederse kucagımıza alacagımız gunu bekliyoruz.
Sen neler yasadın dusugunun sevebı bellı mı? Dogumda farklı bır sıkıntı mı yasadın? Once ıyı bır dr bul ne derse harfıyen yap sonra da allaha tevekkul et, o herseyın zamanını bılır. Allah yardımcın olsun.

BaLPetegi

Alıntı yapılan: makaron - 22 Şubat , 2014, 23:37:19
Çok teşekkür ederim canım. Cok büyük acılar yaşadım ilk 2 düşükten sonra doğumda bebeğimi kaybetmek beni iyice öldürdü sanki daha yanımdaymıs hiç kaybetmemişim gibime geliyor zaman zaman kendimi iyi ve arada kötü hissediyorum psikolojik durumum günden güne değişiyor o 8 ay nasıl geçti anlamadım sanırım hep ağlayarak geçirdim. Evet düşüklerimin sebebi belli 1. düşüğümde doktor bebeğin gelişmemiş bebekte sorun oldugu için kendini dışarı atmış dedi o düşükten 3 ay sonra tekrar hamile kaldım hamileliğimin 8. haftasında kız kardeşimin öldüğünü öğrendim çok aşırı üzüntü sıkıntı yaşadım 2. düşüğüm öyle gerçekleşti 4-4.5 ay bir sürede 3. kez hamile kaldım sürekli kontrollere gittim doktor gebeliğin iyi gidiyor demişti 9. aya kadar ulaştım bu sefer umutluydum bebeğimi kucağıma alacaktım ama doğumda kaybettim  :y25: tam 8 ay oldu daha alışamadım şimdi olsaydı 8 aylık olacaktı yavrum... Doğumda vücudunu gördüm gözlerini yumuk yumuk ayaklarını ellerini ilk ve son kez kucağıma aldım ama tek bir fark vardı bedeni cansızdı nefes almıyordu.. Allahım cok büyük acı evlat acısı kimseye Rabbim yaşatmasın acıyı daha içimde hissediyorum  :y25: Karnımda bebeğimin boynuna kordon dolanmış karnımda öldü benim kızım  :crybaby2:

KasrıCinan

hoşgeldin canım :flowers: :flowers:
Rabbimin sana verdiği en son acıların olsun inşallah :amin:
çok üzüldüm ne diyeceğimi bilmiyorum.
Allahım sabrına sabır katsın.acını tamamen bitirsin...
canım inanıyorm insallah içimdeki bi ses tekrar hamile kalıp anne olduğun günleride gösterecektir diyor :amin: :amin: sen acıların en büyüğünü yaşamışsın.evladını doğumda kaybetmişsin...cennette sana şefaatçi olacak inşallah,,,öyle rahatlat kendini ve 2 tane  düşüğün var.meleklerin cennette seni bekliyor.benimde bi kürtajım var arkasına 3 ay sonra kalmıştım.iyice topla kendini.Rabbime iyi tevekkül et.olaktın insallah bebeğin.sakın kararsız olma.Rabbim imtihanlarından geçiyorm ama sana inancım sonsuuz biliyorm anne olmayıda bana nasip edeceksin.hayırlı zamanda nasip et ve bu sefeğr kucağıma almamı nasip et de...
Şimdi çıkmam lazım...2 yasında 1 oğlum var ve simdi 8 aylık yine hamileyim.sana dua edeceğim,,,

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

BaLPetegi

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 23 Şubat , 2014, 22:33:23
hoşgeldin canım :flowers: :flowers:
Rabbimin sana verdiği en son acıların olsun inşallah :amin:
çok üzüldüm ne diyeceğimi bilmiyorum.
Allahım sabrına sabır katsın.acını tamamen bitirsin...
canım inanıyorm insallah içimdeki bi ses tekrar hamile kalıp anne olduğun günleride gösterecektir diyor :amin: :amin: sen acıların en büyüğünü yaşamışsın.evladını doğumda kaybetmişsin...cennette sana şefaatçi olacak inşallah,,,öyle rahatlat kendini ve 2 tane  düşüğün var.meleklerin cennette seni bekliyor.benimde bi kürtajım var arkasına 3 ay sonra kalmıştım.iyice topla kendini.Rabbime iyi tevekkül et.olaktın insallah bebeğin.sakın kararsız olma.Rabbim imtihanlarından geçiyorm ama sana inancım sonsuuz biliyorm anne olmayıda bana nasip edeceksin.hayırlı zamanda nasip et ve bu sefeğr kucağıma almamı nasip et de...
Şimdi çıkmam lazım...2 yasında 1 oğlum var ve simdi 8 aylık yine hamileyim.sana dua edeceğim,,,

Hoşbulduk Teşekkür ederim inşallah canım  :amin:
Acıların en büyüğünü yaşarken birde canımdan bir parça daha gitti kız kardeşim öldü Bilmiyorum ki neden tüm acılar bir araya geldi Asla isyan etmedim allahımdan hep hayırlısını istedim daha istiyorum ama 3 bebek kaybetmek ve arkasına cok sevdiğim kardeşimin cenazesine gitmek öldürdü beni  :y25: Bu yaşadığım çöküntüden sonra tekrar anne olamayacakmışım gibime geliyor sanki hamile kalsam tekrar kaybetcekmişim gibi sanıyorum tekrar denemeye bile korkuyorum korkumdan doktora bile gitmiyorum bana hamile kalamazsın diyecekmiş gibime geliyor ooof :( Allahım evlatlarını sana bağişlasın canım iyi dileklerin için çok teşekkür ederim bende her boş zamanımda dua ediyorum Rabbim hayırlısını versin versin ki artık acım bitsin toparlanayım  :crybaby2:

ponçik

Gercekten hayatta yasanabilecek buyuk acilari yasamissin Allah sabirlar versin  :amin:
İnsallah Rabbim beklemedigin anda seni guzel bir yavruyla mukafatlandirir  :amin:

BaLPetegi

Alıntı yapılan: ponçik - 25 Şubat , 2014, 22:08:23
Gercekten hayatta yasanabilecek buyuk acilari yasamissin Allah sabirlar versin  :amin:
İnsallah Rabbim beklemedigin anda seni guzel bir yavruyla mukafatlandirir  :amin:
Teşekkür edeerim inşallah  :y25:

huzurmelegi.77

Başın sağ olsun fulya Gerçekten çok büyük acılar yaşamışsın bebeğini doğumda kaybetmek daha acı bir durum bende 2 düşük yaşadım anne olamadım Allah'ım göz yaşlarını ve acını dindirsin inşallah bir daha kayıp yaşamazsın canım Eminim Rabbim bebek bekleyen her anneyi görüyordur hepizime bu duyguyu tatdırsın inşallah  :amin:  :crybaby2:

harita230

canım ümidini kesme insallah olur.bende anne olmayı cok istyorum her kadn gibi bnmde dıs gebeligim var cok üzgünüm degerlerım 104 ve cok yavaş düsüyor ameliyat olabilirim ve cok korkuyorum  :'(allah herşeyın en ıyısını verr kuluna rabbım sana şifa versin insallah ümidini kesme :'( :'( :'( :'( :'(

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

aramiza hosgeldin  :opucuk: hem kardesin icin hemde bebeklerin icin üzüldüm Allah bol sabir versin  :amin: bende almanyada yasiyorum  :) bende iki düsük yaptim herkesin basina gelebilcek seyler Allah bidaha yasatmasin  :amin: bence hamile kalmadan önce tepeden tirnaga esinde sende git kontrol ol nedenini arastir  :opucuk: bir iki düsük tesadüf olabiliyo ama 3. de dogumda kaybetmisin bence bi sebebi olabilir
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

BaLPetegi

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 04 Mart , 2014, 20:55:33
aramiza hosgeldin  :opucuk: hem kardesin icin hemde bebeklerin icin üzüldüm Allah bol sabir versin  :amin: bende almanyada yasiyorum  :) bende iki düsük yaptim herkesin basina gelebilcek seyler Allah bidaha yasatmasin  :amin: bence hamile kalmadan önce tepeden tirnaga esinde sende git kontrol ol nedenini arastir  :opucuk: bir iki düsük tesadüf olabiliyo ama 3. de dogumda kaybetmisin bence bi sebebi olabilir
Teşekkür ederim arkadaşlar allah razı olsun. Sizede geçmiş olsun diyorum çok kötü duygu insanı kendinden alıyor Allahım bir daha bu acıyı yaşatmasın Anne olurmuyum bilmiyorum ama 8 ay kadar hiç denemedik eşimle oda bende korkuyoruz ya gene birsey olursa diye anne olmak istiyorum  ama elimde değil yapamıyorum psikolojik durumum iyi değil el vermiyor  :y25: Doktora görünmeyi düşünüyoruz eğer kendimizi toparlayıp deneyeceksez artık sorun istemiyoruz eşimde bende kendimizi iyi hissetmek istiyoruz artık.. Allahım anne olmayı bekleyen kişilere bebek nasip etsin kucağını boş bırakmasın inşallah  :amin:

elfo

düşük bebekler annelerini göbek bağlarından cennete götürürlermiş, ölü bebekler veya ölen evlatlarsa o anne baba için cehenneme perde olurlarmış. çok kısa zaman önce yakın bi arkadaşımın da bebeği karnında öldü ve çok zor bir doğumla o bebeği karnından çıkardılar. ilk duyduğu andan itibaren Rabbime hep teslimiyet gösterdi. verirken iyi de alınca mı kötü dedi. o da öncesinde bi düşük yapmıştı. inş. aynı sabrı sen de göstermişsindir. bu dünyada acı olduğu gibi mutluluk da vardır ve yaşadığın her bi acı günahlarında keffarettir inş. Rabbim şu saatten sonra sağlıklı bi gebelik yaşatsın ve o gebeliği hayırla sonuçlandırıp kucağına almayı nasip etsin.  :amin:  :opucuk:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

BaLPetegi

Alıntı yapılan: elfo - 12 Mart , 2014, 16:44:23
düşük bebekler annelerini göbek bağlarından cennete götürürlermiş, ölü bebekler veya ölen evlatlarsa o anne baba için cehenneme perde olurlarmış. çok kısa zaman önce yakın bi arkadaşımın da bebeği karnında öldü ve çok zor bir doğumla o bebeği karnından çıkardılar. ilk duyduğu andan itibaren Rabbime hep teslimiyet gösterdi. verirken iyi de alınca mı kötü dedi. o da öncesinde bi düşük yapmıştı. inş. aynı sabrı sen de göstermişsindir. bu dünyada acı olduğu gibi mutluluk da vardır ve yaşadığın her bi acı günahlarında keffarettir inş. Rabbim şu saatten sonra sağlıklı bi gebelik yaşatsın ve o gebeliği hayırla sonuçlandırıp kucağına almayı nasip etsin.  :amin:  :opucuk:
Çok teşekkür ederim inşallah  :opucuk: