Hamilelikte Suçiçeği bulaşır mı?

Başlatan makaron, 20 Ocak , 2014, 17:44:57

« önceki - sonraki »

makaron

20 Ocak , 2014, 17:44:57 Son düzenlenme: 22 Ocak , 2014, 13:12:58 ponçik
Kızlar bugün işe geldim bir personelimle işim vardı Sabah oturduk ogleden sonraya kadar birlikte masa başı çalıştık yemek yedik toplantı yaptık vs. öğleden sonra bi evi arıyım kız hasta merak ettim dedi. hayırdır grip mi oldu dedim yok su çiçeği demez mi!!! inanın panic atak oldum o saatten beri nefes alamıyorum. geçmiş midir bana?? evden getirmiş midir virus. noolur bi akıl verin. hamile olduğumu biliyo hiç aklıma gelmedi bulaşmaz ben hasta değilim ki dedi. kendime hakim olamadım. o sinir çıktım odadan odama gidip ağladım. ne yapsam kızlar...

ponçik

Canım seni çok iyi anlıyorum, arkadaşın biraz daha hassas olmalıydı aslında  :dontknow:
sen daha önce su çiçeği geçirmişsen endişelenmene gerek yok , ama yine de doktorunu arayıp sorsan iyi olur  :icon_thumright:
İnternette bak ne yazıyor

Hamileliği sırasında su çiçeği geçiren bir kişi ile temas eden kadında zaman kaybetmeden bağışıklık olup olmadığı incelenmelidir. Bunun için basit bir kan testi yeterlidir. Üreme çağındaki kadınların neredeyse %90'ından fazlasının bağışık olduğu düşünüldüğünde bu incelemenin rutin gebelik incelemeleri arasında yer almaması normaldir. Kişinin su çiçeği geçirdiğini ya da aşı olduğunu bilmesi bağışık olduğu anlamına gelir. Böyle bir durumda dakanda inceleme yapmaya gerek yoktur.

alıntıdır http://www.mumcu.com/html/article.php?sid=387

makaron

canım çok sağol yaa, ben aslında su çiçeği geçirdim eminim. izi bile var çenemde. dr u aradım az once aynen kan verip bağışık olup olmadığına bakmamız lazım dedi. ben geçirdim dedim. şimdi yanlış hatırlıyo olabilirsin kanda görmek istiyorum dedi.

yani sinirden şekerim yükseldi. burda bi ark var oda geçirmemiş. aşısı var ama geçirmemiş hastalığı onunda evde bebeği var oda korktu oda kan veriyim bari dedi. yani başıma çıkan işe bak.

çok çok sinirlendim ufak bi kaos yaşandı. kendime hakim olamadım. inşallah kalp kırmamışımdır.

ponçik

hamilelerin kalbini kırmak daha sakıncalı ama arkadaşın da biraz düşüncesiz davranmış kusura bakma  :-\
belki o an düşünemedi ama yine de tedbirli olması lazımdı
Sen de biran önce kan ver de içimiz rahatlasın , evham yapıp şekerini daha da yükseltme  :opucuk:

makaron

canım kan verdim bugün nasıl endişeliyim anlatamam drum da sağolsun panikletti beni. bebeği riske atamam filan dedi. ya bağışıklık yoksa napıcaz dedim. onu o zaman konuşuruz dedi yüz vermedi. yani başıma açılan işe bakın hiç derdim yok gibi bide bu çıktı. sonuç gelene kadar iyice streslenicem....

ponçik

inşallah temiz çıkacak canım içini ferah tut lütfen  :opucuk: ne zaman alacaksın sonuçları

iklima

Belli olmadi mi sonuclar merak ettim ben de rabbim seni de bebisini de korusun ins
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

makaron

yok kızlar henüz çıkmadı sonuçlar bir-iki gun surer dedi dr. benim dr da iyice moralimi bozdu. bağışıklığım yoksa napıcaz dedim. onu o zaman konuşuruz dedi. öfff aman başıma çıkan işe bakın. yarın filan arar sanırım sonuçlarla ilgili. inşallah bağışığımdır.

zen_s

Bence bağışıksın canım strese girme kendinide bebeğinide üzme  :opucuk:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

makaron

kızlar sonuçlar dün çıktı. çok şükür bağışıkmışım. dr sorun olmaz dedi. olan benım 200 tl ye oldu :)

ponçik

Cana gelecek mala gelsin canim  :opucuk: cok sükür bak hepimizin icini ferahlattin  :amin: gecmis olsun