27 Nisan , 2024, 19:51:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bu gazlar bizi yedi

Başlatan iklima, 14 Ocak , 2014, 12:45:59

« önceki - sonraki »

iklima

bugun 48 gunluk olduk ama gunden gune cogalan bu gazlar bizi yedi bitirdi
aslinda bebegimi yiyorlar ama biz de perisan oluyoruz tabi.
gecen gun gogsum sistigi icin dr a gittim 15 dk birini 15 dk digerini emzir dedi  ama benim bebegim en fazla 10 dk emiyor
iste orda anladim hatayi.
bebekten bebege degisir ama benim bebegimin emme suresi cok kisa oldugu icin cabuk acikiyor ondan uyuyamiyor tabi ya dedim.
denemeye aldim zorla oyunla uykusunu aca aca gezerek  vs 20 dk emzirebildim araliklarla sonra uyudu hemde 1 saat ama gelin gorun ki simdi 2 firtta yaygarayi basiyor kaldirip ugrasiyorum alttan ustten gaz cikiyor bu nasil biseydir kurban oldugum allahim bicak gibi kesip alsin bu illeti biden(amin deyin kizlar)
ac bebek uyumaz karni tok olsa demek uyuyacak benimde bebegim ama doyurmak mumkun olmuyor kimi bebek yarim saat suren emmeyle gunde 5/7 kere emiyor benimki ona nazaran 5 dk 20/25 kere misal yani
tamam soumrunu bulduk da cozum hani
cozm yok
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

iklima

bu arada kilo alimimiz normalin ustunde yani
ac kalip kilo kaybetmiyor duzeni yok sadece
2.900 dogdu
simdi 5.100 gr olduk dombilik olduk
ama bir duzen kuramiyoruz

Hepsi Bu..!

zen_s

maşallah tosuncuk  :nazar:  :nazar:
canım ne yapacan senin bebişde böyle demekki nerden bilsin 15 dk yı falan kafasına göre takılıyor demekki  :k06: inşallah bir an önce gazlardan da kurtulur sende bebeğinde rahat edersiniz  :amin:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

zen_s

canım benim oğlumda gaz sancısı sıkıntısı görmedim bir kere olmuştu oda barbunya yemiştim gaz yapmış oğluşumda  :k06: benim kayınvalidem her gün yıkardı ve sonra tüm vücudunu saf zeytin yağıyla ovardı belkide ondan gaz problemi olmadı  :dontknow:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

kelebegimm

Canım benim bebeğimde 40 gun hic susmadan agladii gören sok oluyodu bu nasıl cocuk die gercekden karnının doymadı cok onemli onu deneye deneye kendin bulacan ben çözümü su sesinde bulmusdum youyubeden su sesini son ses aciyodum benimki emmiyodu biberonla besleniyordu yaninada onu koyuyodum hem sakinlesiyodu hemde onun uyuyodu duruyodu sonra sonra cok sessiz sakın ve duzenli oldu hatta bi oyuncağımız vardı resmini bulursam yollayim ondada deisik sesler var onu yanına koyuyodum neree gitsek onla geziyoduk su sesi cikariyodur bi dene bakalım su sesini emzirmeler yanına son ses ac kendi uyuması icinde yatir yanına son ses ac dinlesin
Allah yardımcın olsun cok zor hele ilk olması tamamen zor  :amin:

]

kelebegimm

Bide sallanan bisey anakucagi gibi bisey al onda cok rahat ediyorlar gunduzleri onla uyutursun her çaldığında göğsünü verme saat belirle acıksın guzel emsin

]

**fatoş**

çok geçniş olsun öncelikle bütün annelerin  yaşadığı bir sorun bu ama kimisi sanırım daha zor atlatıyor benim bildiğim kadarıyla bebeğinizi 2 saatten önce emzirmemek gerekiyormuş çünki bebek üst üste emince sindirilmiş ve sindirilmemiş süt birbirine karışıp gazı daha da çoğaltıyormuş umarım düzelir bebeğin hoş bişey yapmasanda kendiliğinden bi süre sonra düzelicektir ama tabii dayanabilirseniz allah yardımıcn olsun cnm bebeğin kurtulur inş gazından biran önce

iklima

Alıntı yapılan: zen_s - 14 Ocak , 2014, 13:10:00
canım benim oğlumda gaz sancısı sıkıntısı görmedim bir kere olmuştu oda barbunya yemiştim gaz yapmış oğluşumda  :k06: benim kayınvalidem her gün yıkardı ve sonra tüm vücudunu saf zeytin yağıyla ovardı belkide ondan gaz problemi olmadı  :dontknow:

massallah ne guzel ben de dogumdan sonra hemen kimyonlu su ictim kusuma corek otu yagi verdim oyle yaparsan olmaz dediler ama bizi daha 2.haftamizda vurdu
giderek de cogaliyor ilk gunleri mumla aratiyor.
banyo ilk baslarda yordugu icin heralde rahatlatiyordu  ama artik gule oynaya basladigimiz banyo ciglik cigliga son buluyor nasil giydirecegimi sasiriyorum
masaj yapmak mumkun olmuyor yani
altini degistirirken yapiyorum bazeen ama onda da bide usutup karnini agritmaktan korktugum icin uzun tutamiyorum
dr aksam 7 den sonra los isikta sessiz ortamda banyo ve masajdan sonra yatirin dediginde eve gelip bir heves yaptik sanki dr dedi diye olacak sandik
halbulk hepsini bizde biliyoruz ama mumkun olmuyor
guzelce uyutup sakince yatirdik 2 dk sonra uyandi

Hepsi Bu..!

iklima

Alıntı yapılan: kelebegimm - 14 Ocak , 2014, 14:01:37
Canım benim bebeğimde 40 gun hic susmadan agladii gören sok oluyodu bu nasıl cocuk die gercekden karnının doymadı cok onemli onu deneye deneye kendin bulacan ben çözümü su sesinde bulmusdum youyubeden su sesini son ses aciyodum benimki emmiyodu biberonla besleniyordu yaninada onu koyuyodum hem sakinlesiyodu hemde onun uyuyodu duruyodu sonra sonra cok sessiz sakın ve duzenli oldu hatta bi oyuncağımız vardı resmini bulursam yollayim ondada deisik sesler var onu yanına koyuyodum neree gitsek onla geziyoduk su sesi cikariyodur bi dene bakalım su sesini emzirmeler yanına son ses ac kendi uyuması icinde yatir yanına son ses ac dinlesin
Allah yardımcın olsun cok zor hele ilk olması tamamen zor  :amin:

su sesini bende duydum aslinda ama denemedim
biz baslarda aspratorle uyuduk simdi o rahatlatmiyor fon makinesi ama onada kafamiz dayanmiyor her zaman birde onu acinca hep dursun istiyo uyuyosa uyaniyor emiyosa birakiyor yani o da sadece sakinlestirici etkisinde.
ama bize kalici cozumler lazim en az 1 saat araliksiz uyumasi icin.
nette anne karnindan sesler bulduk onlada uyuttuk artik o da etki etmiyor.
dedin oyuncagi gordum ama baya pahali bisey ise yaramazsa o da cop olacak
bizim gaz sorunumuz cozumlenmeden uyku duzenimiz olmayacaga benziyor bu durumda

Hepsi Bu..!

iklima

Alıntı yapılan: **fatoş** - 14 Ocak , 2014, 16:07:30
çok geçniş olsun öncelikle bütün annelerin  yaşadığı bir sorun bu ama kimisi sanırım daha zor atlatıyor benim bildiğim kadarıyla bebeğinizi 2 saatten önce emzirmemek gerekiyormuş çünki bebek üst üste emince sindirilmiş ve sindirilmemiş süt birbirine karışıp gazı daha da çoğaltıyormuş umarım düzelir bebeğin hoş bişey yapmasanda kendiliğinden bi süre sonra düzelicektir ama tabii dayanabilirseniz allah yardımıcn olsun cnm bebeğin kurtulur inş gazından biran önce

sagol canim.farkindayim ama elimden bisey gelmiyor.
bana kalsa herseyi duzenli olacakti uykusu emmesi vs ama bu gaz sorunu hepsini alt ust ediyor
gazli bebekler daha cok memede kalirmis zaten bos cekerlermis bu da daha cok gaz yaparmis drlar emzik oneriyor diye zorla cocugumu emzige alistirdim ama onunda bi faydasini gornedim vermesem aramaz acikinca emzik felan tanimaz

Hepsi Bu..!

kelebegimm

Canım sen youtubeden 10 dk lik su sesi var onu ac son ses yanına koy uyusun uyaninca oyla biraz en az iki saatte bir emzirmeye çalış cok zor biliyorum ama bir hafta uğraşırsın bide ana kucağı ayaginla ısını felan yaparken salarsın ben yemek bile yapamiodum hicbiseyyyyyy bide sap simplex bunu al eczaneden oda cok iyi gelmisdi bize zinco var bide hatta o bitkiselmis tr den getirtmisdik oda iyi

]

iklima

Alıntı yapılan: kelebegimm - 15 Ocak , 2014, 00:05:33
Canım sen youtubeden 10 dk lik su sesi var onu ac son ses yanına koy uyusun uyaninca oyla biraz en az iki saatte bir emzirmeye çalış cok zor biliyorum ama bir hafta uğraşırsın bide ana kucağı ayaginla ısını felan yaparken salarsın ben yemek bile yapamiodum hicbiseyyyyyy bide sap simplex bunu al eczaneden oda cok iyi gelmisdi bize zinco var bide hatta o bitkiselmis tr den getirtmisdik oda iyi

sap bizde reflu belirtileri verdi surekli fiskirti seklindr kusma ogurtu salya biraktim tekrar denedim emin olmak icin yine oldu.zaten zinko kullaniyoruz icirdigim altli ustlu cikiyor gazlar ama yine bitmiyir yine bitmiyor

Hepsi Bu..!

bhrssyy

Alıntı yapılan: iklima - 14 Ocak , 2014, 12:45:59
bugun 48 gunluk olduk ama gunden gune cogalan bu gazlar bizi yedi bitirdi
aslinda bebegimi yiyorlar ama biz de perisan oluyoruz tabi.
gecen gun gogsum sistigi icin dr a gittim 15 dk birini 15 dk digerini emzir dedi  ama benim bebegim en fazla 10 dk emiyor
iste orda anladim hatayi.
bebekten bebege degisir ama benim bebegimin emme suresi cok kisa oldugu icin cabuk acikiyor ondan uyuyamiyor tabi ya dedim.
denemeye aldim zorla oyunla uykusunu aca aca gezerek  vs 20 dk emzirebildim araliklarla sonra uyudu hemde 1 saat ama gelin gorun ki simdi 2 firtta yaygarayi basiyor kaldirip ugrasiyorum alttan ustten gaz cikiyor bu nasil biseydir kurban oldugum allahim bicak gibi kesip alsin bu illeti biden(amin deyin kizlar)
ac bebek uyumaz karni tok olsa demek uyuyacak benimde bebegim ama doyurmak mumkun olmuyor kimi bebek yarim saat suren emmeyle gunde 5/7 kere emiyor benimki ona nazaran 5 dk 20/25 kere misal yani
tamam soumrunu bulduk da cozum hani
cozm yok

arkadasım benımde oglum  1.5  2 aylık falanken her sabah aynı saatte gaz sancısı tutuyodu kriz gıbı hıc bı sekılde sakınlesmıyordu butun evı gezıyorduk hoplaya  zıplaya.sonra banada bı arkadasım onerdı granul seklınde rezeneye cayı humananın kimyonlu b gunluk 100 ml e kadar verılebılıyo 1 aya yakın gunde ıkı kere 30 ml verdım bır ay sonunda bı daha da vermedım cok sukur bır dahada hıc gaz sancımız olmadı eger bebegıne vermek ıstemezsen sen kendınde ıcebılırsın yada hem kendın ıcebılırsın hemde bebegıne verebılırsın ınsallah cabucak atlatırsınız bu sıkıntılı donemlerı   

iklima

ben iciyorum milupanin rezene cayini ama bi faydasini gormedim

Hepsi Bu..!

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ilk cocuklar genelde zor oluyo  :k06: :k06: bende kizimdan cok cekmistim 4aylik oluncaya kadar  :sad1: herseyi denemistim bi fayda etmedi  :-\ sükür oglumda öyle bi sorunum olmadi bi kac keren olmustur ama okadar  ::) hele mamaya gectikten sonra tam rahatladim geceleri bazen sabaha karsi kalkiyo bazende 8-9 saat uyuyo darisi basina cnm  :amin: :love9:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar: