29 Nisan , 2024, 01:40:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebeğimi hissedemiyorum, henüz erken mi?

Başlatan makaron, 11 Ocak , 2014, 10:48:01

« önceki - sonraki »

makaron

11 Ocak , 2014, 10:48:01 Son düzenlenme: 22 Ocak , 2014, 13:14:08 ponçik
Kızlar geçtiğimiz hafta gribe yalalandım. Dra gıttım  ilaç verdi kadın doğumcu da gorsun dedi baktı bebek ıyı dedi. Bir haftadır mide bulantım ıyıce bitti. Karnıma bakıyorum varla yok arası bişey dun bi arkadas geldi 4 aylık hamile elbisesine geçmiş hemde karnı kocaman. Benım bu ay hiç buyumedi gecen ay neyse aynı. Hafif bi gobeğim var o kadar. Normalde hiç gobeğim olmadıgı için tanıyanlar çıkmış diyo ama bilmeyen anlamaz.
Korkuyorum bebegime bişey mi oldu diye. 15 haftayı bitirdik. Hissedenler oluyomuş ben hiç hissetmıyorum daha kontrole 2 hafta var nası sabredicem ben? Korkuyorum aklım hep orda.

ponçik

Canım benim  :opucuk: hiç korkma
O haftalarda böyle kuruntular oluyor, benim ikinci olduğu halde ben bile 19.haftadan sonra hissetmeye başladım  ki ikincilerde daha bile erken hissediliyor, buna rağmen ve daha önce gebelik yaşadığım halde o sıkıntılardan çok zor kurtuldum. Bol bol dua et, hamilelerin duaları kabul olur , inşallah sağlıkla kavuşacağız bebeklerimize. Hepimiz birbirimize dua ediyoruz  :amin: Hem herkesin karnı aynı büyüyecek diye bir kaide yok merak etme birkaç ay sonra top gibi olacak karnın  :icon_thumright: demek ki senin iç karnın geniş , belinde kalınlaşm ayok mu ya da kalçalarında genişleme  ::) sonuçta bunlar da senin kilo aldığını gösterir, illa karnın büyüyecek diye birşey yok , şimdi derin bir nefes al ve rahat ol anlaştık mı  :flowers:

birbuçukyıl

Canım endişe etme. Ben 19.haftadayım çok zayıf olduğum için karnım çıktı, çok da belirgin değil ayrıca. Daha dün annemin arkadaşlarının yanındaydık. Kimse hamile misin diye sormadı bile. Ben de senin gibi grip oldum. On günde zor atlattım inşallah bişey olmaz bebeklerimize bol bol dua edelim.  :aferin:

makaron

Çok teşekkürler kızlar. Hep dua ediyorum hem kendime gem hamilelere hem de bekleyenlere daha once düşüklerim oldu. Şimdi rüyada gibiyim her an bişey olacak da bu büyü bozulacak diye korkuyorum. Daha hiç kilo almadım. Malum şeker durumu var diye pek bişey yemiyorum şu kontrolü atlatsaydım aklım hep orda. Allah sizlerin de bebeklerini bağışlasın. Hayırla tastsmam kucaklatımıza alalım.

ponçik

makaron

İnşallah canım şu randevuyu da atlatsaydık. 1 aylık aralar benı cok yoruyor ;( bişey olsa haberim llmaz gıbı geliyor

makaron

Esra erol bebegını kaybetmiş Allahım ne acı sabır ver brbeklerimixi koru.

elfo

ben 8 aylık hamileydim. iş yerinden birisi elif hanım hamile misiniz demişti :) karınları kıyaslama aslıcım. Allaha emanet et  :opucuk:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

kelebegimm

Slm canım bende iki düşük yaptım 3. De kucağıma aldım cok sukurrrrr :amin: :amin:
Senin yaşadıklarını cok iyi anlıyorum hep kendimi dinlersin hastahaneye gitmek icin hep bahene arardim haftada bir gun mutlaka dokdordaydik :) en sin angelsound aldım evde kalbini dinledim hep yoksa 9 ay 9 yıl gelirdi bana
Simdi oglum birbucuk yasında odasında misil misil uyuyo  :nazar: seninde düşüklerinden dolayı bu tedirginlik ama igne vurunuyosun bildigim kadarıyla hic korkma insallah saglikla sende alacan kucagina Rabb'ime emanett :amin: :amin:

]

makaron

Evet canım aynen benı anlatıyosun biz de haftada bir bi bahaneyle dra koşuyoruz. Kalp sesını dınlemek benım de aklıma geldı ama ıyıce kafayı yerım bu sefer dıye korkuyorum. İğne oluyorum asprın falan kullanıyorum elimizden de başka bişey gelmiyor artık allaha emanet

nilyumm

Ben 5 aylık hamileyken denize gittim ve bikini giymeme rağmen hamile olduğum anlaşılmıyordu. Bazı kişilerin karnı geç çıkıyor. Hatta doktorum ben sormadan söylemişti karnın hemen belirginleşmeyebilir diye. Sonuç olarak doğuma kadarki süreçte 10 kilo aldım ve doğumdan 20 gün sonra 8 kilo verdim. Sonraki ayda da kalan 2 kiloyu verdim.

cigdemcrocus1501

Alıntı yapılan: makaron - 11 Ocak , 2014, 10:48:01
Kızlar geçtiğimiz hafta gribe yalalandım. Dra gıttım  ilaç verdi kadın doğumcu da gorsun dedi baktı bebek ıyı dedi. Bir haftadır mide bulantım ıyıce bitti. Karnıma bakıyorum varla yok arası bişey dun bi arkadas geldi 4 aylık hamile elbisesine geçmiş hemde karnı kocaman. Benım bu ay hiç buyumedi gecen ay neyse aynı. Hafif bi gobeğim var o kadar. Normalde hiç gobeğim olmadıgı için tanıyanlar çıkmış diyo ama bilmeyen anlamaz.
Korkuyorum bebegime bişey mi oldu diye. 15 haftayı bitirdik. Hissedenler oluyomuş ben hiç hissetmıyorum daha kontrole 2 hafta var nası sabredicem ben? Korkuyorum aklım hep orda.
BENDE COK GEC HISETTIM 20.HAFTA FLN..AYRICA DOGUMA 2 HAFTA VAR KARNIM HALA COK BUYUK DEGIL.BU KURUNTULAR HEP OLUYOR.HELE SON HAFTALARDA ARTIYOR ELİMDE OLSA HER GUN ULTROSONA GIRCEM.HER HİSSEDİŞTE ŞÜKREDIYORUM COK ZOR..DOĞUNCA NAPCAZ ACABA:))

ponçik

Doğunca da sürekli bir kontrol durumu oluyor, nefes alıyor mu uyuyor mu niye uyanmadı vs.vs...
Velhasıl analık zor iş  :love9: