Hamilelikte annenin sinir stresi bebegi ne kadar etkiler?

Başlatan Woceda, 29 Ağustos , 2013, 06:37:53

« önceki - sonraki »

Woceda

Gunaydin herkese.. 11+4 gunlugum. Daha oncede erken donemde bir dusugum olmustu. İlkini ailelerimize soylemistik. Bunu henuz soylemedik. Benim ailelerimizin yaklasimi genelde (ozellikle benim ailem) "aaa bi torunumuz olacak hemde ilk defa, cok sukur.." modunda olmasi gerekirken, bizimkiler bu kismindan ziyade, hamilelik dogal bi surec, kusmalar psikolojik, hersey psikolojik, doguda millet nasil doguruyor 8-10 tane vs.. Suan hamile oldugumu bilmemelerine ragmen, bir suru hamile arkadasimin yasadiklar hamilelik semptomplari ve dramlarindan bahsettigimde "psikolojik psikolojik" diyorlar.. Kiz 4 ay kustu diyorum, psikolojiktir diyor.. Ve bunlari soyleen egitimli insan. Bende calisan ve kariyeri olan bi insanim.. Asiri koku duyarliligi ve mide bulantilarim oldu, ve olmakta hala.. Bizimkiler cok sinirimi bozuyor, esim bosver diyor ama elimde diil.. Arkadasin olsa sinirini bozan keser atarsin, ama bu aile.. Travma etkisi yapiyor bende, hem onlarla olmak, hem olamamak.. Peki benim bu gerginligimden karnimdaki nasil etkilenmez? O etkilenmesin.. sakin ve dingin olmak istiyorum ama sanirim basaramiyorum..

iklima

sinir bozucu bir durum ama ben derim ki uzak durmaya çalış.ben de bazı sebeplerden ilk aylarimda söylemedim söyledigimde de tebrik yerine tepki gördum.zaten şu dönemde insan kendine bile tahammül edemiyor kaldı ki.başkalarini çekmek yersiz
ınş bu süreç kısa sürer.ben 6.ayimdayim ve hala çekiyorum rabbim kimseye böylesini verme diye de dua ediyorum.
önceligin kendin olmali gerekirse görüsme yalnız kalmak istiyorum de.suan ki asermenin stresle bi alakasi oldugunu sanmıyorum ama zaman ilerledikçe oluyor kesinlikle.yanı stres tetikliyor bulantılari
onları onaylamak için değil ama bu benim tespitim
bu olayı basite indirgeyen insanlara gıcık oluyorum
ben ölüp ölüp drilirken halimi sorup geçmedi mi ay bende 9 ay kustum diyenlerden de nefret ediyorum toplasan son aylarinda 3 kere kusmamistir bunu diyen
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

nelss

herseyde psikolojik olur mu yaa ne saçma bi yaklasım :violent1: :violent1: :violent1:
aman bosver canım sende söylenenleri hiç takma ağzı olan konusur zaten bu aile ble olsa  :cussing: