kızım yandı içim yanıyor

Başlatan xxcansuxx, 26 Ağustos , 2013, 10:36:59

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

selam bayanlar kızım kaynar sudan yandı bcağına geldi dışardaydık hemen su döktüm üzerine ecz. ağrı kesici ve yanık kremi alıp sürdük... bir süre sonra kızarıklık kabarıp balonlaşmaya başladı zamanla büyüdü kendiliğinden mi yoksa babası kucağına alınca mı ne patladı bu kese  :dontknow: :dontknow:

şimdi yanık yeri kıpkırmızı batikonla temizleyip kremledik gecede...
benim hiç bilgim yok yanık konusunda Allah kimsenin başınada vermesinde ben bu yanık kremini günde kaç kere süreyim
ağrı kesici kreme gerek var mı (ağrısı yok sanırım ağlamıyor çünkü)
birde evde kantaron yağı vardı yanığa iyi geldiğini duymuştum nete baktım onuda sürdüm acaba onu ne sıklıkta sürmeliyim  :dontknow: :dontknow:

birde iz kalır diye çok korkuyorum cildi zaten hassas çok kötü oldu yavrum ya  :sad1: :sad1:  :y25: :y25:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ay cnm benim cok üzüldüm  :sad1: gecmis olsun of ya tamda doguma yakin bu dert cikti sana  :-\ :-\ ben yumurta akini duymustum denedimde gercekten iyi geliyo ama yandiktan hemen sonra uygulaman lazim kabarmasini önlüyo iyi geliyo acisinida aliyo ama genede deneyebilirsin insallah iyi gelir yazik ya  :(
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 26 Ağustos , 2013, 10:42:13
ay cnm benim cok üzüldüm  :sad1: gecmis olsun of ya tamda doguma yakin bu dert cikti sana  :-\ :-\ ben yumurta akini duymustum denedimde gercekten iyi geliyo ama yandiktan hemen sonra uygulaman lazim kabarmasini önlüyo iyi geliyo acisinida aliyo ama genede deneyebilirsin insallah iyi gelir yazik ya  :(
canım yumurta akını biliyordumda dışarda olunca yapamadım hemen ecz.bulup kremleri aldık şimdide olur mu bilmiyorum yumurta akı havayla teması kesip sızısını alıyomuş ya bizimki artık kıpkırmızı deride soyulmuş vaziyette  :sad1: :sad1:

sorma doğum zamanı Allah başka dert vermesin geçer diyor eşim 1 haftaya kadar ama gözüm sürekli bacağında zaten dişlerin sıkıntısıda vardı kaç gündür eklendi üst üste kuzuma

FİGENN

geçmiş olsun canım Allah şifa versin, korkma iz kalmaz benim kardeşimde yanmıştı ileri derecede ama büyüdükçe iz kayboldu

xxcansuxx

Alıntı yapılan: FİGENN - 26 Ağustos , 2013, 10:59:21
geçmiş olsun canım Allah şifa versin, korkma iz kalmaz benim kardeşimde yanmıştı ileri derecede ama büyüdükçe iz kayboldu
inş. figen kalmaz  :amin: :opucuk:

nelss

geçmiş olsun canım
yaşı küçük olduğundan geçer iz kalmaz
kardesimn küçükken yüzü sobaya gelmstide 2-3 yıl kaldı izi geçti sonra

iklima

canım çok geçmiş olsun
ağrısi felan oluyor mu agliyor mu.çok.
dr a felan gitmediniz mi
bi karisim yapıyolar aslında yanik.için.onu araştırsan
gerçek zeytinyağı bal mumu bide bişey daha vardi ama onu hatırlamiyorum sanki bişey çiçegiydi komsumuz yollamisti bekarken çok az yanık.olmuştum ben ama birkaç saate yok oldu kızariklik mucize gibi bişeydi
sen de oyle bişey denesen aslında ınş kalmaz iz çok mu büyük yer
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

xxcansuxx

iklima  kızım ağlamıyorda ağrısı acısı olsa ağlar dimi bazen parmağının ucunu dokunuyor ayyyy ayyyy diyor elleme diyorum anlıyor...

ama böyle derisi yüzüldü patlayınca baloncuk... kırmızıydı yanık yeri kurumaya başladı koyulaşmaya başladı ortadan. 3 cm falan yara yeri...

zeytinyağı içine kantaron denilen bitkiyi koyup bekletiyorlar kantaron yağı oluyor o yanık yaraya vs çok iyi geliyormuş hem acı ağrıyı alıp antiseptikmiş onu sürüyorum krem arasında...

Balböceği

Ay çok üzüldüm ya  :crybaby2: Allah şifa versin kuzuma  :amin:

Canan doktora niye götürmedin  :dontknow:

Ya bizim komşunun kızı da sıcak ütüye eline basmış, hemen doktora götürdüler ay avucun içi komple bembeyaz kabarmış ben iyi olduktan sonra baktım.. Hemen ilaç vermişler yalnız avuç içi olunca çocuk açmadı tel koymuşlar aralarına  :sad1: of Allah kimseye vermesin yanık çok kötü  :sad1:

Yavruma da Allah'tan şifa diliyorum  :amin:

asya81

kıyamam geçmiş olsun allah beterinn korusun
bu tüt durumda hemen yumurta akı acıyı alır şzde kalmaz yada elma suyu

tn2012

merhaba arkadaşım,

beni hatırlarmısın bilmem. Daha önce sohbet etmiştik. Kızın oğlumla yaşıt neredeyse. Geçen yıl bu zamanlar ben ellerimi yıkamaya gittiğimde eşim oğlumun üzerine çay dökmüş. bir dinlenme tesisindeydik. Çığlığıyla yanına uçmam bir oldu. Nasıl yanmış, nasıl dökülmüş görmedim ama dizler ve dirseklerden aşağısı kıpkırmızıydı. Hemen "soğuk suuuuuuuuu" diye bağırdım. garsonlar buzlu şişeler (buz kesinlikle temas etmemeli yanıkla aklınızda bulunsun) getirdiler. 3 tane 1.5 litreyi titrete titrete boca ettim vücudundan aşağı. Hemen arabaya atladık. İzmirde bir hastaneye gidelim dedik. Ama biz daha ulaşmadan kırmızılık geçti  :amin: :amin: :amin: Ömrümden ömür gitmişti.
Rabbim kuzunu korumuş. Nacizane tavsiyem bir doktora götürmen yönünde olacak çünkü su toplayıp patladı demişsin. Enfeksiyon kapmaması lazım.

Çok geçmiş olsun
Ve bu arada yeni bebeğinde sağlıkla, sıhhatle gelsin. Hayırlı olsun

iklima

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 26 Ağustos , 2013, 18:54:19
iklima  kızım ağlamıyorda ağrısı acısı olsa ağlar dimi bazen parmağının ucunu dokunuyor ayyyy ayyyy diyor elleme diyorum anlıyor...

ama böyle derisi yüzüldü patlayınca baloncuk... kırmızıydı yanık yeri kurumaya başladı koyulaşmaya başladı ortadan. 3 cm falan yara yeri...

zeytinyağı içine kantaron denilen bitkiyi koyup bekletiyorlar kantaron yağı oluyor o yanık yaraya vs çok iyi geliyormuş hem acı ağrıyı alıp antiseptikmiş onu sürüyorum krem arasında...

iyi yapıyosun canım zeytinyağı zaten herşeye şifa mübarek.
acisi olsa ağlar tabi ınş bi an önce toparlar iz felan da kalmaz
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

xxcansuxx

bizde önce su döktük direk ama öyle çeşme suyu altında 5-10 dk tutmuş olsak daha iyi olcaktı  :sad1: :sad1:
yanımızdakiler buz koyun isteyin vs dediler ama ben buz koydurmadım onun daha çok yaktığını biliyorum iyi  de yapmışız...
su yanığı ile ateş yanığı farklı oluyormuş eda ateş yanığı daha betermiş Allah göstermesin...
ne bileyim o an birşey düşünemedik dr götürmedik... zaten kırmızı bile değildi su dökerken hemen nöb.ecz.kremleri aldık durdukça su topladı

bugün götürdük  benim içim rahat etmedi.. zaten kabuklamaya başlamıştı yalnız bir yerinde su toplamış minik pansuman yapıldı üzerini kapattılar hani her ihtimale karşı mikrop kapmasın önlem alalım dediler antibiyotik şurup da verdi dr... zaten o günde getirseniz biz o suyu patlatıp derisini üzerinden alırdık sizde dikkat etmişsiniz dedi...

kapatma sebepleride kızım durmuyor o haliyle 2 dk oturmuyor sağa sola sürtüyor iyide oldu

xxcansuxx

tn2012 arkadaşım hatırladım nickini
ayyy o ilk panik korku halini bende yaşadım en çok korkuğum yanık ki dün tüm gün moralim bozuktu şu kantaron yağını sürdüm kremle birlikte bence oda iyi geldi birden toparladı... senin şansın soğuk suda bulman olmuş bizde soğuk suda yoktu keşke evde olsaydık dedim eşime o zaman belki daha beter bir şey olcaktı dedi oda haklı...

inş. bundan sonra da daha hızlı kapanır..
Allah razı olsun inş. sağlıkla birde bu kuzuma kavuşaydım  :amin: :amin:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: asya81 - 26 Ağustos , 2013, 23:11:17
kıyamam geçmiş olsun allah beterinn korusun
bu tüt durumda hemen yumurta akı acıyı alır şzde kalmaz yada elma suyu
sağol canım ya elma suyunu hep duyuyorum ama ne zaman süreyim kabuk bağlayınca sürsem  geç kalmış olur muyum  :icon_scratch: :icon_scratch: 3 gün kapalı kalcak hergün pansumanını yapacağım...

drda benim aldığım kremlere ek bir ampül yazdı 3ünü karma krem yapıp sürünce hızla iyileşme oluyormuş yanıkda  :amin: :amin: 3 gün sonunda elma suyunada başlasam olur mu  :dontknow: :dontknow: