Gebelikte Göğüslerdeki Ağrı

Başlatan ponçik, 19 Ağustos , 2013, 10:03:00

« önceki - sonraki »

ponçik

19 Ağustos , 2013, 10:03:00 Son düzenlenme: 03 Eylül , 2013, 17:39:39 goncik
Cumartesi günü bebişin kalp atışlarını duymak için gittim çok şükür herşey yolunda  :hello2:
Fakat "göğüslerimde çok ağrı var normal mi" diye doktoruma sorduğumda henüz gebeliğin başındayken meme ultrasonu çektirelim dedi. Allah korusun ailede de malum hastalıktan muzdarip kişiler olunca önce bir telaşlandım, yaş da 40'a doğru gidiyor, neme lazım, kontrol olayım dedim.
Zaten hamile olduğum için ultrason dışında bir işlem yapılmadı.
Koltuk altlarıma meme altı meme üstü heryer güzelce kontrol edildi. Göğüs içinde çok fazla kist varmış. Zaten göğüs yapım da fibrokistikmiş. Yani bu kistler adet dönemlerimde çoğalırmış ama doktorun söylediğine göre kist oluşması ve ya olması ille de bir hastalık belirtisi değil fakat her yıl düzenli olarak kontrol olmam şart, riskli bir durumum yok ama kontrollerin 1-2-3-4 şeklinde kategorileri var, benimki kategori 2 (rutin kontrol)
İnşallah bebişime sağlıkla kavuşurum ve sonrasında düzenli kontrollerde bir sorun yaşamam  :amin:
Sizler de ihmal etmeyin, tabi ki evhamlı olmak hoş bir durum değil fakat kontrol olmak şart  :icon_thumright: