27 Nisan , 2024, 08:30:42

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

troid ameliyatından sonra gebelik

Başlatan pırpır, 11 Ağustos , 2013, 22:52:01

« önceki - sonraki »

pırpır

merhaba arkadaşlar aranızda troid amelıyatı olup sonradan gebe kalan oldumu? Ben ameliyat oldum iyot tedavisi gördüm aradan 1,5 yıl geçti ve şimdi gebe kalmak istiyorum ama tsh değerlerim normale gelmesi gerekiyormuş önce onun için ilacımın dozunu düşürdük hayırlısı inşallah olur :amin: :amin: :amin:

destina06

11 Ağustos , 2013, 23:12:35 #1 Son düzenlenme: 11 Ağustos , 2013, 23:14:11 destina06
canım geçmiş olsun öncelikle.Ben de iki ay önce oldum ameliyat tirioid bezlerim komple alındı senin de öyle sanırım.iyot tedavisi almadım doktorum tahliller iyi çıkınca gerek yok dedi.3-4 ay korun dedi.Ben de hormon ilacı kullanıyorum 2 aydır 1 ay sonra kontrole giderim heralde hormonlar ne alemde bilmiyorum.İnşallah kısa sürede kavuşursun miniğine :amin: :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

bir arkadaşımın yıllarca çocuğu olmadı en sonunda guatrdan ameliyat oldu, kısa süre sonra da bebişi geldi... inşallah  bebekleriniz  sizinle olur

pırpır

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 12 Ağustos , 2013, 08:18:25
bir arkadaşımın yıllarca çocuğu olmadı en sonunda guatrdan ameliyat oldu, kısa süre sonra da bebişi geldi... inşallah  bebekleriniz  sizinle olur
inşallah cnm teşekkürler

pırpır

Alıntı yapılan: destina06 - 11 Ağustos , 2013, 23:12:35
canım geçmiş olsun öncelikle.Ben de iki ay önce oldum ameliyat tirioid bezlerim komple alındı senin de öyle sanırım.iyot tedavisi almadım doktorum tahliller iyi çıkınca gerek yok dedi.3-4 ay korun dedi.Ben de hormon ilacı kullanıyorum 2 aydır 1 ay sonra kontrole giderim heralde hormonlar ne alemde bilmiyorum.İnşallah kısa sürede kavuşursun miniğine :amin: :amin:
tsk cnm evet benimde troid bezlerim tamamen alındı ama ben ilaç kullanıyorum ve ömür boyu kullanacakmışım nasıl olur sana ilaç vermedimi dr normalde troid bezi tam alınınca ilaç kullanıyosun diye biliyorum  :dontknow: :dontknow: su an benim tsh değerim cok düşük pazartesi kadın doğuma gitcem ne dicek bakalım :dontknow: :dontknow: sanada çok geçmiş olsun.bu arada benimki zehirli guatr dı ve troid ca cıkmistı ama su an her sey çok iyi fakat gebe kalmam için değerler normal değil pazartesi dr gitcem sonucu yazarım  :opucuk: :opucuk:

öykükıvanç

slm, ben ameliyat olmadım ama tiroid hormonum yüksekti. bir ay ilaç kullandıktan sonra düştü ve tesadüfmü bilmiyorum o ay hamile kaldım bir yıldır deniyorduk olmuyordu. hala da ilacı kullanıyorum ömür boyu kullanacakmışım. bilgin olsun canım.

destina06

canım olur mu ilaç kullanıyorum ben de.

pırpır

Alıntı yapılan: öykükıvanç - 22 Ağustos , 2013, 01:13:08
slm, ben ameliyat olmadım ama tiroid hormonum yüksekti. bir ay ilaç kullandıktan sonra düştü ve tesadüfmü bilmiyorum o ay hamile kaldım bir yıldır deniyorduk olmuyordu. hala da ilacı kullanıyorum ömür boyu kullanacakmışım. bilgin olsun canım.
tmam tesekkurler cnm  :opucuk:

iklima

benim de arkadaşım tiroit ameliyati oldu simdi 2 çocuğu var.ama hamileligi sırasinda bişey yaşadimi bilmiyorum.bildigim kadariyla ameliyattan sonra hiç ilaç felan kullanmadi
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

BurcuÇ

Kızlar bu troıs amelıyat nezman yapılıyor.?

Şunu sölicem ben pkoluyum doktor pkolularda gızlı troıd olabılır dedı test yaptı sınır 60 ıken benım 63 cıktı.. Dahiliyeye mutlaka goster dedı daha randevu bulamadım dahılıyeye sız bana bılgı veırırmısınız

BurcuÇ

Bu konuda bı aydınlatırmısınız lütfennn

destina06

burcu ben nodül nedeniyle ameliyat oldum.Sağ tiroit bezinin içinde nodül vardı büyük olduğu için alınması gerekiyordu diğerinde tekrarlama olasılığına karşın komple alındı tiroit bezleri.Benim hormonlarla ilgili bir porblemin yoktu yani

BurcuÇ

sağol canım en ıyısıı doktara gorunmem

pırpır

kızlarrrr dr gittim ilacımın dozunu  düşürdü. şu an t3 t4 normal tsh düşük dr böylede gebe kalabileceğimi söyledi ama endişe ediyorum yinede internetteki yazılar yüzünden, bu şekilde hamile kalan varmı yaaaa :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: ayyy cvp atın lütfennn  :-[

BurcuÇ

Canım benımde tsh 1,8 cıktı doktorum dedıkı bu sekılde hamıle kalabılırsın ancak gebe kaldıgında her ay kontrol altında olmak zorundasın dedı . 2,5 gecmemelı değerın dedı  :opucuk: