Bebeğim babaannesine daha düşkün sanırım :(

Başlatan skopca, 21 Mayıs , 2013, 22:19:04

« önceki - sonraki »

skopca

7 aylık bir kızım var ve ben onu paylaşamıyorum çok kıskanıyorum akşama kadar kafamda bunlar var çalışmıyorum kayınvalidemle altlıüstlüyüz kızımla hep ben ilgileniyorum ama kayınvalidem de çok sık çıkar bana hatta daha yataktan çıkmadan çıkardı kızımı alırdı  ona da alıştı kızım onu görünce çok seviniyor bunu geçtim benim kucağımda ona atlıyor ondan bana gelmek istemiyor arkasından ağlıyor onun kucağındaysa benim arkamdan ağlamıyor hiç toplum içinde birinin kucağına gitsin bana değil kayınvalideme gitmek istiyor sanki annesi o ben değilim çok gücüme gidiyor bu durum hasta edicem kendimi yakında ilgili anneyim akşama kadar onla oynuyorum en çokta eşime deli oluyor eşimden bile kıskanıcam nerdeyse bana düşkün değil kızım sanki benden sıkılıyor gibime geliyor ikimiz olunca iyi vakit geçiririz gülücükler atar ama bilmiyorum çok canım sıkılır oldu neden babaannesine öyle yapıyor anlamıyorum onu daha çok seviyor herhalde :(beni en çok üzem toplum içinde ona atlaması ortamda babaannesi varsa ben sıfırlanıyorum

asya81

canım daha çok küçük merak etme ayırt edecek az daha buyusun lakin validenin yaptığıda çok yalnış :violent1: afedersin işi idrar yarışına çevirmesin doğrudr torunudur sever ama suyunu çıkarmasın

skopca

ayırt etse de durum değişmez gibime geliyoor kayınvalidemi uyardım artık abartmıyor ama illa çıkıyor tabii

Emine

Benim kızlarım da babaannelerini çok sever hatta büyüyünce ne olacaksın dediklerinde küçük kızım "babaanne" diyor  :) Büyük kızım da küçükken babaannesine çok düşkündü şimdi 7 yaşında babaannesini hala sever sayar ama çocuk için annesinin yeri her zaman ayrıdır üzülme :) Küçük kızım 3,5 yaşında geçenlerde sen en çok kimi seviyorsun dedi, dedim "ablanla seni" "hayııır bababaannemi de en çok seveceksin" diye tutturdu ben de "hayır en çok ablanla seni seviyorum babaannenizi de çok seviyorum ama sizin yeriniz bambaşka " dedim bunu kayınvalideme de söyledim güldük  :k06: Yani bu durum beni rahatsız etmiyor. Babaannesini sevmeseydi sürekli anne anne diye tuttursaydı her ortamda inan bunalabilirdin babaanneleri varken hiç değilse onlarla oynuyor ben daha çok mutlu oluyorum birbirlerini sevmelerine.

skopca

keşke senin kadar rahat olabilsem kayınvalidem de bilincinde daha çok sinirime dokunuyor

Emine

21 Mayıs , 2013, 23:53:09 #6 Son düzenlenme: 21 Mayıs , 2013, 23:57:03 Emine
Çocuk sürekli annesiyle beraber babaannesini daha ender gördüğü için onu gördüğü zamanlarda birlikte olmak istiyor bu onu senden daha çok sevdiği anlamına gelmez. Arkasından ağlaması da onu daha çok sevdiği anlamına gelmez. Benim büyük kız kapıcı çöpü alıp kapıyı kapattığında bile arkasından ağlardı küçükken her gidenin arkasından ağlardı . Çocuklar değişik insanlarla da vakit geçirmek isteyebilirler merak etme kızın seni çok seviyordur emin ol benim hiç şüphem olmadı daha seninki bebek üstelik çocuğun birşey dediği de yok sen fazla düşünmekten kurmuşsun iyice rahat ol zamanla yaşadıkça göreceksin seni ne çok sevdiğini. Kızım 3,5 yaşında kandil gecesi dua ediyoruz. Herkes birşey söylüyor kızım dedi ki " Allahım senden şeker, çikolata ve dondurma istiyorum bir de çok teşekkür ederim annemle babam benim annemle babam olduğu için" Bu lafı duydum ya daha beni ne üzebilir. Sende olumlu şeyleri görmeye çalış kayınvalidenle de bu yüzden aranı bozma bence

skopca

elimde değil malesef psikolağa bile gitmeyi düşünüyorum yani kadın bana bir şey yapmasa da sırf bu yüzden sinir oluyorum ona gerçi eskiden zıtlığım var ondan da oluyor yani en çok koyanda toplum içinde ona atlaması rencide olmuş hissediyorum

Emine

Eskiden zıtlığından kaynaklanan bir durum bence kardeşin var mı bilmiyorum ama aynı şekilde kardeşlerinden birine atlasa teyze dayı diye düşün bakalım yine rahatsız olur musun benim kızım teyzesine deli olurdu . Ben hep çok mutlu oldum çocuklarımı aileden birileri sevdikçe çocuklarım onlara yakınlık duydukça çocuk o ortamda onları istiyor diye senden daha çok sevdiği anlamına kesinlikle gelmez bir kere bu düşünceyi kafandan sil. Şöyle düşün biraz alakasız gelebilir ama bir sanatçının konserine gidiyorlar yanında can arkadaşı var ama sahneye fırlamaya  o kişiye sarılmaya çalışıyorlar o derece bağırıyorlar ismini yırtınıyorlar peki yanındaki arkadaşından daha mı çok seviyor onu da ona sarılmaya çalışıyor yani bu durum gibi bebeklerin dünyasındaki ortama göre o an ona gitmek isteyebilir bunun en çok sevmeyle alakası yok rahat ol :icon_thumright:

skopca

ya aslında yine kıskanırdım ama bu kadar dertlenmezdim herhalde neyse büyüdükçe daha rahatlarım inşallah

Emine

Bugünleri hatırladıkça güleceksin bak gör neleri dert etmişim diyeceksin çocuğun sağlıklı yanında Allah daha beter dert vermesin  :amin: Yeni anne olduğundan bu tip psikoloji normal zamanla göreceksin herşey çok güzel olacak her anın tadını çıkarmaya bak :icon_thumright:

skopca

Emine

Rica ederim yardımcı olabilmişimdir umarım  ;)

skopca

zerrinplt

Canım kayınvalidende çok abartıyormuş gerçekten