Maksat Muhabbet

Başlatan Emine, 17 Mayıs , 2013, 17:41:01

« önceki - sonraki »

makaron

Ayşecim mama genelde vermiyorum. günde ortalama 25 gr alıyor. Dr normal dedi ama ne biliyim mama olsa bdn biraz rahat ederim saatlerce emiyor çünkü. Bazen verdiğimde çok rahat oluyor. Emzik de almadı sıpa varsa yoksa meme. Sizler mma verdiniz mi. Azıcık versem zararı olur mu? Hem az kilo alıyor hem de doğum kilosu düşük 2900 doğmuştu

mandalinaportakal

bence dr gerek yok dediyse verme.daha geçenlerde milupanın tahıllı mamasında gdo bulundu.bence tüm ürünlerde var.doğal değil sonuçta

makaron

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 20 Ağustos , 2014, 09:08:58
kaç aylık aslının oğlu?benimki de ilk 3 ayı memede geçirmişti.günde 2 saat uyuyabilsem kendimi şanslı hissederdim.asıl sorunumuz gaz sancısıydı.ne zaman sancılar geçti paşam uzun uzun uyumaya başlamıştı

Canım oğlumuz 2 ayı geçti sanırım aynen gaz / kolik meselesi yüzünden hiç bırakmıyor memeyi emzik alsa tahat ederdim o da yok. Uykuları hem hafif hem kısa süreli inşallah dediğin gibi 3. Ayda düzelir.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: makaron - 20 Ağustos , 2014, 09:25:55
Ayşecim mama genelde vermiyorum. günde ortalama 25 gr alıyor. Dr normal dedi ama ne biliyim mama olsa bdn biraz rahat ederim saatlerce emiyor çünkü. Bazen verdiğimde çok rahat oluyor. Emzik de almadı sıpa varsa yoksa meme. Sizler mma verdiniz mi. Azıcık versem zararı olur mu? Hem az kilo alıyor hem de doğum kilosu düşük 2900 doğmuştu

canım sadece birinci ayında verdim 2-3 hafta. o da biliyorsun yoğun bakımda fazla kaldı o yüzden.  sonra kendisi mamayı bıraktı. onda da  az veriyordum. günlük 80 ml. bulmuyordu

canım sık sık emmek istiyor, uykuları çok kısa süreliyse doktoruna danışıp ver istersen.  belki sütün azdır. ben de  yoğun bakımdan çıktığında ilk günler vermedim. bebiş huzursuzlanmaya başlayınca sabah akşam günde iki kez verdim o da rahat etti ben de.

mandalinaportakal

benimki de almamıştı emzik.alsa rahat edersin demişti dr.sürekli kucağımdaydı.uyurken bile meme ağzında olurdu.zor da olsa tatlı sıkıntılar canım.inan göz açıp kapayıncaya kadar büyüyorlar

ยรlคภ๓คz göภlüm

oğlum yoğun bakımda emziğe alışmıştı. biz de sevinmiştik. birkaç ay emdi bıraktı ama emzik çok rahat. büyük oğlum hiç emmedi sadece ameliyatlarından önce açlıktan birkaç saat emdi.

mandalinaportakal

ben oğlumda hata edip 15 günlükken falan vermeye çalışmıştım emziği.almadı tabi.daha önce hep verme,dişleri yamuk çıkar demişlerdi inandım ben de.acaba kızıma doğumdan sonra hastanede versem alır mı ki emziğini?abisi şimdiden aldı emziği,hediye edeceği günü bekliyor

ยรlคภ๓คz göภlüm

bilmiyorum bu konuda tecrübesizim. oğluma hemşireler verdi. oğlum yoğun bakımda hortumla besleniyordu. emme refleksi çok yüksek olduğu için hemşireler eldivenden emzik yapmışlar onu görünce gece emzik alıp götürmüştük.

Z. Katip

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 20 Ağustos , 2014, 08:51:00
nasılsın, sancın var mı? çalışıyor musun?

iyidir sen nasılsın. sancım yok bugün ama baya kuvvetli geriyor kendini :D çalışıyorum yaa sabahın köründe kalktık geldik işte işe  :)

makaron

Calla ben de karşıydım ama buyuk hata. Karnı tok olduğu halde emmek istiyor halbuki emzik olsa ver, sussun oh mis

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: Z. Katip - 20 Ağustos , 2014, 10:57:42

iyidir sen nasılsın. sancım yok bugün ama baya kuvvetli geriyor kendini :D çalışıyorum yaa sabahın köründe kalktık geldik işte işe  :)

iyiyim ben de çalışıyorum, birazdan çıkacağım. sancının olmaması iyi. eee artık yeri daraldı, hareketleri rahatsız eder.  hamileyken oğlumla uzanıyorduk, bebiş oğluma öyle bir tekme attı oğlum hissetti " kardeşim bana vurdu" dedi

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: makaron - 20 Ağustos , 2014, 11:00:04
Calla ben de karşıydım ama buyuk hata. Karnı tok olduğu halde emmek istiyor halbuki emzik olsa ver, sussun oh mis

canım seni emzik gibi kullanıyor.

Z. Katip

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 20 Ağustos , 2014, 11:14:59
Alıntı yapılan: Z. Katip - 20 Ağustos , 2014, 10:57:42

iyiyim ben de çalışıyorum, birazdan çıkacağım. sancının olmaması iyi. eee artık yeri daraldı, hareketleri rahatsız eder.  hamileyken oğlumla uzanıyorduk, bebiş oğluma öyle bir tekme attı oğlum hissetti " kardeşim bana vurdu" dedi

tekme atmıyor benimki sanki yaa aslında rahat bi bebek ama felaket geriniyor yeri daraldığı için :)

ยรlคภ๓คz göภlüm

hadi bakalım az kaldı, heyecan sarmıştır seni. inşallah kolay bir doğumla bebişini kucağına alırsın

Z. Katip

inş. canım yaa valla nasıl stres yaptım anlatamam. doğum sonrası depresyona doğum öncesinde girdim desem yeridir. heyecandan çok stres var  :-ooo