28 Nisan , 2024, 01:47:06

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Maksat Muhabbet

Başlatan Emine, 17 Mayıs , 2013, 17:41:01

« önceki - sonraki »

izemsevi

sende benim gibi olmuşsun ilk kızımda benimde öyle oldu 32 haftalıkdı erken doğum dendi sonra bir sürü ilaç iğne ile geciktirdik ciğerleri gelişsin diye sonrada 39da bekledk gelmedi :k06:

ponçik

O geleceği zamanı bilir annesi  :k06: hayırlısıyla doğsun da inşallah  :amin:

Ben de dün gece ağzım dilim kurumuş şekilde uyandım, kalkıp su içmeye halim yoktu , bir de baş ağrısı  :-\ neyse ki sabah olunca geçti, burnum tıkanmış, zaten doktor söylemişti damarlardaki genişlemeden dolayı burnun tıkanabilir diye  :-\  sanırım uyku pozisyonu ve kaloriferlerin yanması da etkiliyor  :dontknow:

sizler de neler var neler yok

izemsevi

valla benimde 2gündür burnum kanıyor anlamadım niye doğumla ilgili kararsızım ,gene hastane konusunda netleşmişken fikrim karrasızlık başladı daha hiç hazırlığım yok ne biliyim anlamadım gitti 2.de bana brşeyler oldu.

ponçik

Neden kararsızsın canım  :dontknow:

izemsevi

ya canım ilki benim genel anesteziydi bunda spinal olsun diye düşünüyordum şimdi kan sulandırıcı kullanıyorum bu yüzden kan sulandırıcı kullananlar spinal olamıyormuş dr söyledim 37.haftada keseriz spinal olmak istiyorsan dedi ama riske atmak istemiyorum ama genel anestezidende nedense ilkinde hiç korkmamıştım bu sefer bir ürküyorum,2.konu kendi dr sadece özelde muayenesi var doğumu başka özel hastanede anlaşmalı yaptırıyor 2200tl masrafı oluyor bende başka bir özel hastaneye gittim kasım 15de ordakide prof çok çokda iyi bir drmuş ona karar kılmıştım ama özel hastanede eve çok uzak annemin birşeye itiyacı felan olsa eşim gelene kadar çok zaman geçecek,birde hem ilk kızımda hemde ikinci kızımda devamlı gittiğim dr bırakmak mantıklımı değilmi bilemiyorum ya yardımcı olun kızlar valla uykularım kaçıyor bugün gene 5.30da uyandım uyuyamadım

iklima

Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Kasım , 2013, 10:59:21
sende benim gibi olmuşsun ilk kızımda benimde öyle oldu 32 haftalıkdı erken doğum dendi sonra bir sürü ilaç iğne ile geciktirdik ciğerleri gelişsin diye sonrada 39da bekledk gelmedi :k06:
Sonra gününü mü doldurdu 40 i bitirdiniz mi
Ben lohusa şerbetimi bile pisirdim dr öyle diyince
:k06:
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

iklima

Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Kasım , 2013, 11:09:17
valla benimde 2gündür burnum kanıyor anlamadım niye doğumla ilgili kararsızım ,gene hastane konusunda netleşmişken fikrim karrasızlık başladı daha hiç hazırlığım yok ne biliyim anlamadım gitti 2.de bana brşeyler oldu.

Benim de bi ara çok kanadı burnum durup dururken bi sıcaklık hissedip elimi goturuyodum sakur sukur akıyodu sonra
Geçmezse giderim dedim ama sonra geçti uzun süredir yok
Bugün benim de burnum tıkali nefes alamiyorum hiç
Hamilelikten önce geniz eti ameliyati oldum eşim ona bağliyor sürekli ama hamilelikte çok karşılasilan bi durummus benim ilk ayimdan beri böyle.doğum sırasinda nasıl nefes alıp vericem bilmiyorum
Kaç kere bogulup ölücem sandim
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

izemsevi

Alıntı yapılan: iklima - 25 Kasım , 2013, 12:33:32
Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Kasım , 2013, 10:59:21
Sonra gününü mü doldurdu 40 i bitirdiniz mi
Ben lohusa şerbetimi bile pisirdim dr öyle diyince
:k06:

canım benim kız 10gün önden gidiyordu dr 4kilo artık iyice yeri daraldı doğum poz,syonunada girmiyor daha beklemenin anlamı yok deyip 39+3de aldı ama 10gün önden gittiği için 41 hafta gibi doğdu tostiğim prensesim :nazar: :nazar:

ยรlคภ๓คz göภlüm

birisi lohusa şerbeti mi dedi  offf çok güzel... bu sefer  şerbetimi  ben yapacağım internetten tarifleri aldım.. 
  çok olmasa da iki hamileliğimde  de burnum kanadı

izemsevi

kızlar bana bir akılverin ya yazdıklarıma bir bakında

ponçik

Valla Sevalcim ne desem bilemedim, benim ilk kızımda ve sonraki kontrollerde gittiğim doktorum çok tatlı bir kadındı, ama şartlar elvermediği için şimdi başka bir hastaneye gidiyorum, yeni doktora başta ısınamadım sonra alıştım, şimdi doğumu da bu doktorda yapacağım inşallah
O yüzden sen kendi durumuna göre hangi şartlar daha mantıklıysa o şekilde hareket et canım  ;)

izemsevi

valla goncacım çok kararsızım anne olmak çok zor ilk doğumumda hiç böyle olmamıştım şimdi hem karnımdakini hem ilk kızımı düşünüyorum hep aklım onda 2gün sezeryan olacagı için benden ayrı olcak kayınvalideyle biz daha önce hiç ayrı kalmadık gece hiç bırakmadım birde bu aralar bana ayrı bir düştü hep benimle olmak istiyor geceleri anne dizinde yatıyımmı diyor geliyor dizimde yatıyor oyüzden ben doğumda ne yapcam diye çok kara kara düşünüyorum

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım seninle aynı durumdayım iki yıldır gittiğim bir doktor vardı. çok iyi, tecrübeli ve sıcakkanlı hastaneden ayrıldı sadece özeli var ve anlaşmalı hastanelere geliyor baya pahalı mal olacak diye 4. aydan sonra doktorumu değiştirdim. bu doktor da çok iyi özellikle cerrahisi iyiymiş...senin de güvendiğin bir doktor varsa değiştir.
ikinci konuya gelişince ben de genel anestezi oldum şimdi de genel olmak istiyorum... spinal hakkında bilgim yok

zen_s

selamlar kızlar  :hieyt: :hieyt: :hieyt: doktordan geldim tahlillerimin hepsi normal çıktı  :muzz: :muzz: :muzz: doktor tekrar muayene etti rahim durumuna göre klomeni nasıl kullanmam gerektiğini anlattı eşimin örneklerini veremedik henüz randevu alamadık bir türlü ama çok sevindim en azından hormonlar normal çıktı   :occasion14:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

izemsevi

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 25 Kasım , 2013, 14:23:32
canım seninle aynı durumdayım iki yıldır gittiğim bir doktor vardı. çok iyi, tecrübeli ve sıcakkanlı hastaneden ayrıldı sadece özeli var ve anlaşmalı hastanelere geliyor baya pahalı mal olacak diye 4. aydan sonra doktorumu değiştirdim. bu doktor da çok iyi özellikle cerrahisi iyiymiş...senin de güvendiğin bir doktor varsa değiştir.
ikinci konuya gelişince ben de genel anestezi oldum şimdi de genel olmak istiyorum... spinal hakkında bilgim yok

ayşecim ben zaten dr değiştirdim ama bu gittiğim dr samsun medicanada ve medicana samsunun bir ucunda bie çok ters ve uzak kendi drumda medical parkda burası evime çok yakın ama medicanaya göre pahalı valla her iki taraftaki drda çok iyi ama kararsızım bir taraf daha ucuz ama uzak ve kendi drum değil diğer taraf yakın phalı ama kendi drum ay ne biliyim iyce darlandım :-ooo