27 Nisan , 2024, 23:03:25

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebegim bu ay hiç uzamamış :(

Başlatan sukeyna, 15 Mayıs , 2013, 11:08:23

« önceki - sonraki »

sukeyna

Dün doktor kontrolumuz vardı kilomuz 6,400 olmus ama boyumuz 58,5 da kalmış gecen ay da 58,5 du, hiç uzamamasi cok üzdü beni acaba anne sutum yetersiz mı kaldı yetiyor diye kendimi mı kandırıyorum , günde bir Yada iki kez mama veriyordum , bebegim dört aylık olduguna göre düzenli olarak ek gıda da mı versem?
Birde 4 aylık bebek aşısı iki tane yaptı doktor sanki dört tane olması gerekiyordu ?

°•.ℓανιηуα.•°

canım doktor ne dedi peki.

belki diğer ölçümünde yanlış ölçüldü... kilo alımı iyi ise dert etme canım.

bi de presentil tablosuna bi bak... ayına göre normal presentil değerleri arasında ise sorun yok.

iklima

Doktorun bişey demediyse uzme kendini canım önemli bişey olsaydi zaten sana soylerdi sıkma bence canını
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

sukeyna

Doktor  da 60 cm olmalıydı dedi ama olmamış iste :( besin takviyesi mı lazım acaba ne yapmalı ki

muhribe

kilo alımı nasıl bebeğinin? geçen aya kıyasla normal mi?
kimi kadının sütü yaramaz derler, çoğunlukla su olurmuş, besleyici değerleri düşük olurmuş, doktorum bunu söylemişti bana
sen beslenmene dikkat ediyor musun? sen besleyici şeyler yersen sütün de besleyici olur

EMEL 26

canım bizimde konturolümüz vardi bizde iki tane aşı olduk biraz  hasta yaptı huzursuzluk var
boyu uzamaması sorunmu acaba bilmiyorum dr bişey söylemediyse  bidahaki aya uzar annesi takma   :flowers:
Kızlarımla hayat çok güzel💖

sukeyna

Alıntı yapılan: Organik°•.Anne - 15 Mayıs , 2013, 12:26:33
kilo alımı nasıl bebeğinin? geçen aya kıyasla normal mi?
kimi kadının sütü yaramaz derler, çoğunlukla su olurmuş, besleyici değerleri düşük olurmuş, doktorum bunu söylemişti bana
sen beslenmene dikkat ediyor musun? sen besleyici şeyler yersen sütün de besleyici olur

Kilo alımı gayet iyi canım , sanırım ben proteinden cok karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum :(

Esmaa

Alıntı yapılan: sukeyna - 15 Mayıs , 2013, 11:08:23
Dün doktor kontrolumuz vardı kilomuz 6,400 olmus ama boyumuz 58,5 da kalmış gecen ay da 58,5 du, hiç uzamamasi cok üzdü beni acaba anne sutum yetersiz mı kaldı yetiyor diye kendimi mı kandırıyorum , günde bir Yada iki kez mama veriyordum , bebegim dört aylık olduguna göre düzenli olarak ek gıda da mı versem?
Birde 4 aylık bebek aşısı iki tane yaptı doktor sanki dört tane olması gerekiyordu ?
yanlış ölçülmüş olabilir sağlık ocağında ebe 1 ay 70 cm dedi daha sonra gittiğimizde 68 cm dedi çektimi bu çocuk :laughing7: :laughing7: :laughing7:iki ölçümden birisi yanlıştır mutlaka

sukeyna

Evet canım aynen oyle yanlis ölçülmus 62 cm cikti  :)

annefunda

persentil değerleri iyiyse kafanıza takmayın..

zerrinplt

Doktora gittiniz mi canım ne dedi

leylakarsu

Canım belki yanlış ölçülmüştür kilo alımı olmuş boy uzamamış  :icon_scratch:  :icon_scratch:  :icon_scratch: