Hamilelikte Uçuk !

Başlatan ツgöçmen_54 ツ, 17 Nisan , 2013, 18:26:34

« önceki - sonraki »

ツgöçmen_54 ツ

mrb arkadaşlar.11 haftalık hamileyim.sabah kocaman bir uçukla uyandım  :(
doğal olarak ne iyi gelir diye araştırırken hamilelikte uçuğun çok zararlı olduğunu okudum  :(
bu konudaki bilgilerinize ihtiyacım var.uçuk çıkaran varmıydı aranızda  ::)

bnsroni

Canım benimde 2 kez uçuk oldu. Eczaneye danıştım ilaç tavsiye etmedi.
Çay bardağına kaynamıs suyu koy ucuğuna bastır cek söndürür.. Birde lip care veya ruj sürebilirsin.
Ben tehlikeli olduğunu duymamıştım şaşırdım.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

gecmis olsun insallah bi zarari olmaz  :amin: :opucuk: :opucuk:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

kelebegimm

Bende çıkmıştı canım hatta bende cok sık uçuk çıkar niyeyse  :icon_scratch: :icon_scratch:
Hatta ben bilmeden krem bile surdum :icon_pale: sonradan okumusdum ilaç kullanilmamasi gerektiğini
Ama hicbiseyde olmadı cok sukur :amin: :amin:

]

burcum

bende sürekli uçuk çıkar ayda 2-3 çıktığı bile olur hamileyken de çıktı bir keresinde uçuk ilacı sürmüştüm dr a gidince bir daha ilacı kullanmamamı söyledi ne yapabilirim dediğimde dudak koruyucu sürebilirsin demişti ben saf alkol aldım saf alkol basıyordum üstüne mikrobu öldürsün diye toz soda duymuştum diş macunu duydum bir de :icon_thumright:

burcum

buarada uçuk virüsü her insanın ensesinin olduğu hiza da bir yerde yaşarmış sadece aktif hale geçmesi için etken lazımmış zovirax diye bir uçuk ilacı var süper birşey ama hamilelikte kullanılmıyor aklovir ve asiviral de diğer uçuk ilaçlarım ama hamilelikte kullanılmıyor :icon_thumright: doğumdan sonra esas dikkat etmen gerekiyor yeni doğanlarda uçuk ölüme bile sebep olabiliyormuş ben çok araştırmıştım 1 yaşına kadar çocuğumu öpmedim desem yeri var çünkü bende çok sık çıkar :icon_thumright: ben dudak koruyucu sebamed in kullanıyorum :icon_thumright:

elfo

daha geçenlerde bende de oldu kendiliğinden geçti gitti. hiçbişey sürmedim
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: Bensuuu - 17 Nisan , 2013, 19:29:17
Canım benimde 2 kez uçuk oldu. Eczaneye danıştım ilaç tavsiye etmedi.
Çay bardağına kaynamıs suyu koy ucuğuna bastır cek söndürür.. Birde lip care veya ruj sürebilirsin.
Ben tehlikeli olduğunu duymamıştım şaşırdım.

bensu dediğin yöntemi yaptım gerçekten işe yaradı ve çok rahatladım çokkk teşekkürler  :opucuk:

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: AŞK-I DERİN - 18 Nisan , 2013, 13:23:21
bende sürekli uçuk çıkar ayda 2-3 çıktığı bile olur hamileyken de çıktı bir keresinde uçuk ilacı sürmüştüm dr a gidince bir daha ilacı kullanmamamı söyledi ne yapabilirim dediğimde dudak koruyucu sürebilirsin demişti ben saf alkol aldım saf alkol basıyordum üstüne mikrobu öldürsün diye toz soda duymuştum diş macunu duydum bir de :icon_thumright:

aynen yaaa bendede çok sık çıkıyor.  :cildir:
bensu'nun dediği yöntemde çok işe yaradı.uçuklarım söndü kabuk bağladı şimdi  :)
zovirax uçuk için 10 numara bir krem ama hamileyim diye kullanmaktan çekinmiştim.iyikide kullanmamışım.
çokkk teşekkür ederim  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: