zayıflaaaaaaa:))

Başlatan ayy, 02 Nisan , 2013, 23:13:40

« önceki - sonraki »

ayy

Sabahlarınızı tatlandırın.

Tatlı ihtiyacınızı sabahları karşılayın. 2012'de yapılan bir araştırma, diyet yapan kişilerden tatlı ağırlıklı kahvaltı yapanların 8 ayda 15 kiloya yakın verdiklerini gösteriyor.

Yumruğun gücü.

Canınız bir şey çektiğinde yumruğunuzu sıkın. Yapılan araştırmalara göre 30 saniye boyunca bir kasını sıkan kişinin iç güdülerini kontrol edebilme yetisi artıyor.

Tatlıya karşı hindi.

Tatlı yedikten sonra yarım dilim hindi salamı yemek daha fazla tatlı yeme isteğini kesiyor.

Yiyecekleri dengeleyin.

Yemeklerde lif ve proteini birlikte almaya çalışın. Şeker seviyenizi dengeleyerek açlık hissinizi azaltır.

Servisi mutfakta yapın.

Yemek tenceresini masaya getirmeyin, ocağın üstünde bırakın. Yemek önünüzde durduğunda aldıkça alırsınız. Bu alışkanlığını değiştirenlerin %10 daha az yedikleri gözlendi.

Daha çok sirke.

Yemeklerden önce 1-2 kaşık sirke konmuş salata yiyin. Daha çabuk doyacaksınız.

Hedef belirleyin.

İstediğiniz hedefe uygun bir kıyafet alın ve odanızda sürekli görebileceğiniz bir yere koyun. Hedefinizi size sürekli hatırlatacaktır.

Harekete erken geçin.

Egzersizlerinizi sabahları yapın. Araştırmalara göre sabah yapılan 45 dakikalık egzersiz gün içerisinde yemek yeme isteğini azaltıyor.

Dikkat dağıtın.

Canınız bir şey çektiğinde aslında bu istek genellikle 10 dakika içersinde geçiyor. Hemen yiyeceğe yönelmek yerine odaklanacak başka bir iş bulun. Yürümek, meditasyon yapmak, oje sürmek; istediğiniz aktiviteyi seçebilirsiniz.

Yavaşlayın

Yiyeceklerinizi chopstickle ya da kullanmadığınız elinizle yemeğe çalışın.

Balböceği

Sağol bebem ama sabahları olan kısmı kimse denemesin :ehi:

ayy

niee laa doğrudur belkimmm :icon_scratch: :icon_scratch:

ayy

hem tatlı iştah keser bikerem :caca: :caca:

Balböceği

Bu tatlılarda bir madde varmış hacı sigara gibi bağımlılık yapıyormuş yedikçe yemek istiyorsun misal ben

Her sabah nutella yerdim bir kaşık oluyor 2 kaşık git ya  :ehi:

ayy

ben bağımlı değilimmm tatlıyaa  :igrenc: :igrenc: arad çiko yerimm   :hungry: :hungry:

sende ev reçeli bulundurrrr :caca: :caca:

Balböceği

Var canım ama yemiyorum reçel ve krem peynir süper oluyor  :hungry:

fıstık

Alıntı yapılan: Balböceği - 03 Nisan , 2013, 13:13:13

krem peynirinde ne kadar yağ var haberin var mı bacıııııııııııııımmmmmmmmmmmm  :k06: :k06: :k06:

ayy

ben kahvaltıda tatlı sevmiyorum.kaymakla bal olursa yerim :hungry: :hungry:

Balböceği

Alıntı yapılan: fıstık - 03 Nisan , 2013, 13:37:18

krem peynirinde ne kadar yağ var haberin var mı bacıııııııııııııımmmmmmmmmmmm  :k06: :k06: :k06:
en son ne zaman yedin desene  :ehi:  geçen ay almışız bir kaşık alınmış içinden sabah çöpe attım sofraya gelir geri gider  :toothy10: :ehi:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: AYŞE TEYZE - 03 Nisan , 2013, 13:55:56
ben kahvaltıda tatlı sevmiyorum.kaymakla bal olursa yerim :hungry: :hungry:

aynen ben de... reçel, bal ve çikolatayı sevmiyorum...sadece kaymak bal yerim.. o da kilo yapıyor diye yemiyorum... bir seferinde eşimle kaymak bala bir taktık... bir ayda  iki kilo bal yemiştik... bizim sıpada ondan sonra oldu acaba etkisi olmuş mudur ki?

ayy

ยรlคภ๓คz göภlüm

olur mu hiç... ben  zayıflayacağım onu yaptığımda zaten çok zayıftım... onu da faydası olsun diye yapmamıştık, kaymak bal süper bir ikili olmuştu o yüzden...

fıstık

Alıntı yapılan: Balböceği - 03 Nisan , 2013, 15:51:11
Alıntı yapılan: fıstık - 03 Nisan , 2013, 13:37:18

en son ne zaman yedin desene  :ehi:  geçen ay almışız bir kaşık alınmış içinden sabah çöpe attım sofraya gelir geri gider  :toothy10: :ehi:

ii o zaman  :k06: :k06: :k06:

ayy

ayşem azda olsa kahvaltıya koyun kuzum işe yarıyordur belki :opucuk: