gebelik şekeri olanlar

Başlatan almila__, 22 Mart , 2013, 15:13:00

« önceki - sonraki »

almila__

hamilelikte şekerim çıktı benimde 1. de de vardı zaten
ama şimdi bulantılarım çok yoğundu daha yeni yeni geçti sadece sabahları oluyor artık çok şükür :amin:
ama şimdi de 2 saatte bir acıkıyorum
malum bissürü yemememiz gerekenlerin listesi var ama baze yediğim oluyor
özellikle ekmek te
siz listeyi nasıl uyguluyorsunuz ne yiyorsunuzzz :dontknow: :dontknow: :dontknow:

xxcansuxx

elif  yeni mi yükleme yaptırdın 18.haftandasın erken değil mi şeker için  :icon_scratch: :icon_scratch:
benimde ilk gebeliğimde çıkmıştı bunda da çıkacak mı diye merak ediyorum... ilkinde çıkınca erken falan mı yapıyorlar bende dr söyleyim öyleyse yapılsın  :dontknow: :dontknow:

ben ekmeği hamurişini çok yerdim doymazdım ekmeksiz ilkinde listeye uydum çoğunlukla bunda dediğin gibi çok acıkıyorum çıkarsa o kadar sabırlı olur muyum bilmiyorum...yasaklı olan hiç bir şeyi yemedim bol süt yoğurt tükettim maşaallah ben kilo almadan kızım gayet iyi alıyordu...

almila__

evet canım ilkinde şekerim olduğu için erken yapalım dedi doktorum
sonra benım cıkarmalarım bitmeyince ,aç karnına yapılıypr ya o, dedi seni hiç kstrmayalm içittiripte dedi
sen diyetini uygulama direk başla dedi
çünkü ilkinde de 3-4 kere içmek zorunda kalmıştım çıkara çıkara bi hal olmuştum içine limon sıkalım ole iç demişlerdi  :igrenc: :igrenc: tadı aklıma geldıkce bı tuhaf oluyrm  :igrenc:
şimdi de direk diyeti uygulamaya başladım erkenden
oda ekmek makarna pilav bunları tuketemedıgım için doymuyorm sanki tamam kepek ekmek falan yiyorum 1-2 dilim ama oda mideme dokunuyor.
bide yemek yiyorum masdan kalkıp oturana kadar acıkıyorum nerdeyse
diyorum acaba şekeri dengeleyemiyormuyum ondan mı çok acıkıyorum  :dontknow:
çok sık yemek gerekiyor galiba :dontknow:
bide bigün içinde ne yiyorsunuz siz mesela :dontknow:

almila__

ben ilkinde çok uyamıyordum doğrusu diyete :suclu: :suclu: :suclu: :suclu:
dondurma tatlı çıkolatalı şeyler kendimi durduramıyordum :suclu: :suclu:
21 kilo almıştım yusufum da 3.720 doğmuştu :suclu:
Allahtan şimdi tatlı şeyler yiyemiyorum
hiç canım tatlı istemiyor yiyince de midem rahatsız oluyor zaten

onun için şimdikinde çok daha dikkat etmem gereiyormuş :dontknow:

xxcansuxx

hımmm anladım canım hayırlısı olsun ama bende ekmek makarna pilav yasak değildi  :dontknow: :dontknow: bende çok yiyorum  bu gidişle şeker çıkar azaaltayım diyordum senin konunu gördüm...

sabahları 1-2 dilim ekmek normal kepekli yemedim hiç drda birşey demedi...
haşlanmış yumurta tok tutuyor hep yiyordum
1 bardak süt
bol yeşillik domates salatalık böyleydi

öğleden önce 1 kase yoğurt 1 adet meyve

öğlen çorba vardı 1kepçe makarna,pilav türü şeyler sebze yemeği

arada yine 1 kase yoğurtla meyve (yoğurtla meyvenin birlikte alımı tok tutuyormuş)

akşam çorba- et balık tavuk türü şeyler makarna pilav
sınırsız salata,yeşillik

yatarken süt peynir 1 dilim ekmek falan vardı hatırladığım...

canım benim sadece ekmeği azaltmam zor olmuştu doymuyordum  1 öğünde 1 ekmek yerim normalde  :suclu:

sen aç kalma sık sık ye mide bulantısını şekerin düşmeside etkiliyormuş... bana rapor çıkarmıştı dr şeker ölçüm cihazıyla hep kontrol ediyordum sende ölçtür dediğin gibi olabilir deyip az yersin şekerin düşer birde bunun sıkıntısını çekme... sağlıkocağında parmak ucundan baktır bir açken birde yemekden 1 saat sonra en azından için rahatlar...

almila__

canım bana papates pilav makarna beyaz undan olan herşey ne bilim mısır falan bunlar hep yasak enn fazlaa 2kaşık  :sad1:
benımde aynı hemen hemen
sabahları yumurta yıyorum mutlaka bende ama ben sut içemiyorum sade mideme dokunuyor :sad1:
bende  de nasıl bı mıde varsa ne yesem dokunuyo
domates salatalık(bunlarında şimdi zamanı değil ama) bol yesıllık yağsız peynir zeytin
kepekli yada tahıllı ekmek
aralarda da ya sut ve meyve yada yoğurt ve meyve var yanında da fındık badem cevız falan
sut içiceğim zaman ben şey yapıyorum su k lfleks varya onun sadesınden sadece tahıllı olanından aldım içine çilek doğruyorum ona sut katıp ole onu yıyorum
et balık tavuk sebze bunlar serbest salata da istediğin kadar
ne bilim ben ekmek yıyemedıgım ıcın kotu oluyrm bıras hemen acıkıyorum :sad1:
hamur işi ee zate o hiç yok  :sad1:
en iisi dediğin gibi cnm şeker aletınden almak sanırım sureklı onu dsunmekten se bi araştırım bakım teşekkur ederım :opucuk: :flowers: