18 Mayıs , 2024, 05:17:43

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

adet oldum çok şükür:)

Başlatan mehtap0753, 18 Mart , 2013, 08:50:16

« önceki - sonraki »

mehtap0753

çok gecikmelide olsa kızlar bu sabah adet oldum çok şükür heralde adet olupta sevinen tek ben varımdır şu anda :ehi:ama olmam lazımdıki aşılama tedavime başlayalım ya kızlar bişey sorucam dün kayınvaldemlerin akrabasına gittik malum bebek konusu açıldı sinir oldum yine orda bir kadın bana dediki iltahap olabilir maydonz suyu iç dedi ne yapsam şimdi adet oldum yarın kısmetse iğneye başlayacağım sanırım yazacak dr gonal f kullanıcam bununla birlikte soğan suyumu içsem maydonoızmu ne yapsam iltahap varsa kurtulmam için buda engel olurmuş yardımcı olurmusunuz kızlar iltahap olupta bu şekilde bişeyler yapan oldumu :dontknow:

ยรlคภ๓คz göภlüm

18 Mart , 2013, 09:03:55 #1 Son düzenlenme: 18 Mart , 2013, 09:06:45 ยรlคภ๓คz göภlüm
gözün aydın canım..  bu ay çevremde adeti geciken çok bayan var, mevisim değişikliğinden mi acaba?....
dediğin kürleri  yaparsan yumurta kaliten düşer diye düşünüyorum... iltihap  şüphen varsa aslında onun da belirtileri vardır... sana tavsiyem süt, maydonoz buharı ya da vicks buharı  onlar da iltihapa iyi gelir... hem sıcak yumurta gelişimi için faydalı...sen film çektirmedin mi filmde çıkıyordur iltihap...

1-kaynamış suyun içine vicks koyup beline havlu sarıp onun buharına duracaksın.

2- sütü maydonozla kaynatıp onun buharına duracaksın

ikisini de denedim, rahatlatıyorlar...

canım evlenmeden önce  ben de iltihap olmuştu ama doktor ultrasonla görmüştü antibiyotik tedavisi olmuştum... hatta hamile olduğum zaman gittiğimde tedavimle  hamile kaldın demişti  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

mehtap0753

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 18 Mart , 2013, 09:03:55
gözün aydın canım..  bu ay çevremde adeti geciken çok bayan var, mevisim değişikliğinden mi acaba?....
dediğin kürleri  yaparsan yumurta kaliten düşer diye düşünüyorum... iltihap  şüphen varsa aslında onun da belirtileri vardır... sana tavsiyem süt, maydonoz buharı ya da vicks buharı  onlar da iltihapa iyi gelir... hem sıcak yumurta gelişimi için faydalı...sen film çektirmedin mi filmde çıkıyordur iltihap...

1-kaynamış suyun içine vicks koyup beline havlu sarıp onun buharına duracaksın.

2- sütü maydonozla kaynatıp onun buharına duracaksın

ikisini de denedim, rahatlatıyorlar...

canım evlenmeden önce  ben de iltihap olmuştu ama doktor ultrasonla görmüştü antibiyotik tedavisi olmuştum... hatta hamile olduğum zaman gittiğimde tedavimle  hamile kaldın demişti  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ya cnm aslında rahim filmi çekildim iltahap falan var demedi ler ama simir testi oldum 2 kere belli aralıklarla iltahap çıktı ama aşırı değil bunun içinde fitil verdi iyi geldi biraz ama akıntım oluyor ara ara bende ne biliyim vardır belki daha diye soruyum dedim ama maydonaz buharına oturmanın bir sakıncası olacağını sanmıyorum bir yapıyım onu olmadı adetim bittikten sonra çok saol cnm benim inş bu seferki aşılamam tutar çok korkuyorum tutmazsa tüp bebek diyecek dr:(

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım dene bakalım hatta ben maydonoz-sütü kaynatıp içine vicks koymuştum... inşallah bu defa bebişin gelir

ayşecik85

Alıntı yapılan: mehtap0753 - 18 Mart , 2013, 08:50:16
çok gecikmelide olsa kızlar bu sabah adet oldum çok şükür heralde adet olupta sevinen tek ben varımdır şu anda :ehi:ama olmam lazımdıki aşılama tedavime başlayalım ya kızlar bişey sorucam dün kayınvaldemlerin akrabasına gittik malum bebek konusu açıldı sinir oldum yine orda bir kadın bana dediki iltahap olabilir maydonz suyu iç dedi ne yapsam şimdi adet oldum yarın kısmetse iğneye başlayacağım sanırım yazacak dr gonal f kullanıcam bununla birlikte soğan suyumu içsem maydonoızmu ne yapsam iltahap varsa kurtulmam için buda engel olurmuş yardımcı olurmusunuz kızlar iltahap olupta bu şekilde bişeyler yapan oldumu :dontknow:

bu son adetin olur inşaallah canım 9 ay 10 gün olmazsın  :) :)

soğan suyu değil de maydonoz suyu içebilirsin diye düşünüyorum ben de adetim bitsin maydonozu yapacağım inşaallah  :amin:

hatta teyzem dediki kekiği demle onun buharına otur bide onu yapacağım inşaallah  :amin:

hakkında hayırlısı olsun canım inşaallah tez zamanda gelir bebişin  :amin:

masal12

Mehtapcımm adet olmadığın süre içinde hep bir umudum vardı.. tedaviye başlamış olmanA cok sevindim inş bu ay gelir meleğin..
Soğan içme cnm kullandığın iğneyle ters tepebilir.
İncir yemelisin yumurta gelişimi için.
İltihap için bişey diyemicem ama doktorun mutlaka bişey derdi engellik durum olsaydı..

cigdemcrocus1501

canım bence dr a muayene ol ztn cıkar..ben tedavideyken corek otu bal fln yiyordum ,sonra nette yan etkileri fln olduiğunu gordum iğne kullanırken sakıncalı olabilyor boyle şeyler incir kürüde tedavideyken cok sağlıklı olmuyormuş..dr a sor iltihabı.

ayy

kuzum ümidim olmasına ragmen yinede sevindim regl olmana tedavin hayırlı olsun(bizimki züğürt ümidi galiba)  :ehi: :ehi:

canım iğneye başlıcaksın başlamadan önce dr zaten seni muane edecek ki ilthp varsa görür ve ona göre yönlendirir seni.hem senin dediğine göre arada bir çk az ilthp oluyorki buda hamile kalmana engel olmayacaktır.

yumoşların için incir yiyebilirsin kaliteleri artar.ve  inşallah bu son tedavin olur  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

mehtap0753

canlarım hepiniz çok saolun valla siz olmasınız ben ne yaparımm :opucuk: :opucuk: işte umut vardı belki diye ama adet olmamada çok sevindim valla çok ağrım var ama ağrıyo bile diemiyorum:)ne kadar ilginç o zaman toplu karar uyarak maydonoz ve süt buharını yapıyım haklısınız soğan suyu iğneyle ters tepki olabilir yarın gidicem bakalım ne diyecek dr herşeyi sorucam bu sefer not alıcam sonra hep soracaklarımı unutuyorum çünkü mesela neden bu kadar gecikti merak ediyorum bakalım hayırlsıı artık  ;)

mehtap0753

kızlar slm bugün dr gittim 2.aşılama macerama başladım :)ilk iğnemi dr kendi yaptı göbekten gonal f 75 lik ile başladık cumartesi kontrole gidicem bakalım inş sanki bu sefer umutluyum ;) bu arada glukofen,coraspin ve folik asite devam.ama kızlar ya ben glukofen varya şeker hapı günde bir tane içiyorum dr bana 2 demişti söyleyemed,m 2 tane içemedim diye :(:(napıyım midem bulanıyo 2 tane ,ç,nce ama mecbur içicem inş daha iyi olur bakalım  :opucuk:

cigdemcrocus1501

Alıntı yapılan: mehtap0753 - 19 Mart , 2013, 22:29:30
kızlar slm bugün dr gittim 2.aşılama macerama başladım :)ilk iğnemi dr kendi yaptı göbekten gonal f 75 lik ile başladık cumartesi kontrole gidicem bakalım inş sanki bu sefer umutluyum ;) bu arada glukofen,coraspin ve folik asite devam.ama kızlar ya ben glukofen varya şeker hapı günde bir tane içiyorum dr bana 2 demişti söyleyemed,m 2 tane içemedim diye :(:(napıyım midem bulanıyo 2 tane ,ç,nce ama mecbur içicem inş daha iyi olur bakalım  :opucuk:
HAYIRLI OLSUN BAKALIM ,İNŞ TUTTURURSUNUZ BU AY.BU BİR AY BİR YIL GİBİ GELİYOR İNSANA AMA  GEÇİYOR NEDE OLSA ,BELKİ BİRDAHAKİ AYA ANNE OLARAK GİRECEKSİN NE GÜZEL.

mehtap0753

Alıntı yapılan: cigdemcrocus1501 - 20 Mart , 2013, 10:46:17
Alıntı yapılan: mehtap0753 - 19 Mart , 2013, 22:29:30
HAYIRLI OLSUN BAKALIM ,İNŞ TUTTURURSUNUZ BU AY.BU BİR AY BİR YIL GİBİ GELİYOR İNSANA AMA  GEÇİYOR NEDE OLSA ,BELKİ BİRDAHAKİ AYA ANNE OLARAK GİRECEKSİN NE GÜZEL.

çok haklısın cnm gerçekten bitmek bilmez şimdi bu ay bakalım hayırısı i,nş tutar çok saol cnm güzel temennin için :opucuk:

masal12

canım inşallah o iğneler guzel guzel yumoşlar oluşturur ve o muthiş buluşma gerçekleşir bu kez tutar ınşallah dualarım seninle :amin: :amin:

mehtap0753

Alıntı yapılan: masal12 - 20 Mart , 2013, 13:16:25
canım inşallah o iğneler guzel guzel yumoşlar oluşturur ve o muthiş buluşma gerçekleşir bu kez tutar ınşallah dualarım seninle :amin: :amin:

cnm arkadaşım inş bitanem benim seninde güzel haberlerini bekliyorum:)güzel olucak inannn

nazlıyarim

mehtapcım hayırlı olsun canım allahım yar ve yardımcınız olsun inşallah güzel haberlerini alıcaz  :amin:
BENİM HALA UMUDUM VAR...