okuyabilirseniz sevinirim,çok mutsuzum :(

Başlatan ARieS, 14 Mart , 2013, 18:21:18

« önceki - sonraki »

ZAHİR

biliyorm bende istemem ki annen gibi kimse olamaz zaten eşin bile yeri geldi mi öff pöff eder...

benimki hep öyle oturur mal gbi tw izler ya da telfnla oynar iki kelam etmez.. gidişatına bak eğer eşin değişirse  iyi dawranırsa sana neden olmasın 2. :)
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

ARieS

Alıntı yapılan: ZAHİR - 15 Mart , 2013, 15:03:22
biliyorm bende istemem ki annen gibi kimse olamaz zaten eşin bile yeri geldi mi öff pöff eder...

benimki hep öyle oturur mal gbi tw izler ya da telfnla oynar iki kelam etmez.. gidişatına bak eğer eşin değişirse  iyi dawranırsa sana neden olmasın 2. :)

yok eşim iyi de olsa ben zaten istemiyorum ikinciyi...çünkü çok çektim bunda aynı şeyleri göze alamam tekrar...yine öyle olmayaacğımın garantisi var mı?? zaten gerekte yok bence bu devirde...

bu olanlar sadece tuz biber oldu yoksa zaten düşüncem belli..

--elif--

cnm ALLAH yardımcın olsun yaşadıkların kolay değil insan herşeye katlanıyorda eşinin ilgisizliğine sevgisizliğine katlanamıyor hele ki hamileyken
ben anlamıyorum insanları mutlu olmak için onca sebep varken niye durduk yere huzur bozarlar
ne güzel hamileymişsinde daha ne isterki sadece ALLAH akıl,fikir ,hidayet versin diyorum  :amin:
inş. aranız çabucak düzelir  :amin:

ARieS

dayanamadım açtım dün telefonu akşam...gece aramış görmedim sonra ben aradım o zaman da o duymadı herhalde..bugün gündüz aradı konuştuk...güzel konuştuk,sıcak konuştu bu sefer...barıştık diycem ama biz zaten küsemeyiz hiç :(

ben onu çok seviyorum  :y25:

sadece bana ilgili davransın istiyorum...ki normalde ilgisiz değildir öyle...biraz ilgi görmesem,bi soğukluk olsa hemen üzülüyorum :((( ne bileyim çok özledim  :crybaby2:

1 hafta daha burdayım sadece,dönücem ama annemle...o da 1 hafta kalır döner artık..ben hala halsizim ayakta zor duruyorum ama....

asya81

Esin tabiki seviyor seni ona suphe yok
Sanirim ona agir geliyor yasadiklarin ama sana yatip kalkip dua etsin okadar sikintiyla yone bebegine baglisin
Benim arkadasim vardi daha dogrusu komsu kizi hamile kaldi neyse senin durumundaydi yatak dosek yatar surekli kusup hastanelik olurdu bunyede zayifti hipotermis sanirim
Neyse malesefki tasimak istemeyerek bebegi aldirdi kaldiramiyorum diyerek cok kotu hayatta kopardi beni dedi uzulduk ama onun karari doktorda demis olabilir bilemiyorum.
Demem o okadar sikintiya ragmen mucadele ediyorsun tebrikederim seni insallah allah izin verirse bir iki haftaya hicnirseyin kalmaz kendi kendine bakabilecek duruma gelirsin arkadasim.

ARieS

Alıntı yapılan: asya81 - 16 Mart , 2013, 16:37:57
Esin tabiki seviyor seni ona suphe yok
Sanirim ona agir geliyor yasadiklarin ama sana yatip kalkip dua etsin okadar sikintiyla yone bebegine baglisin
Benim arkadasim vardi daha dogrusu komsu kizi hamile kaldi neyse senin durumundaydi yatak dosek yatar surekli kusup hastanelik olurdu bunyede zayifti hipotermis sanirim
Neyse malesefki tasimak istemeyerek bebegi aldirdi kaldiramiyorum diyerek cok kotu hayatta kopardi beni dedi uzulduk ama onun karari doktorda demis olabilir bilemiyorum.
Demem o okadar sikintiya ragmen mucadele ediyorsun tebrikederim seni insallah allah izin verirse bir iki haftaya hicnirseyin kalmaz kendi kendine bakabilecek duruma gelirsin arkadasim.

çok teşekkür ederim...duygulandırdınız beni :(
o arkadaşı da anlayabiliyorum,inanın öyle zor bişey ki yaşamayan bilemez...hiperemesiz deniyor evet..

ama o dayanamayıp aldırmış üzüldüm :(

ben ölme pahasına dayandım...inşallah dediğiniz gibi olur en kısa zamanda daha da iyi olurum ve inşallah bebeğim doğduğunda beni hayat boyu hiç üzmez :(

asya81

Genelde tersi olur derler bak ben hamilelikte ne midem bulandi ne tiksindim ne kustum cok sukur,ama kizim zillimi zilli karnimda uzmedi ama simdi bana mum tuturuyor :laughing7: bak gor pamuk gibi bebisin olcak unutacaksin herseyi allahin izniyle yeterki sabirli ol

ARieS

inşallah canım inşallah...onun için çok sıkıntılara katlandım,çok acı çektim...bundan sonra da tek amacım ve dileğim sağlıkla doğması ve onu en iyi şekilde bakıp büyütebilmek...bundan sonra varım yoğum o...

Allah bebeğimi de beni de korusun...bundan sonra kimseyi ve hiç bişeyi kafama takmıycam umrumda değil kimse...gerekirse eşim bile...

ARieS

daha dün akşam konuşurken şu halimle yine krize girdim sinirden...

annesinin biz bizim evdeyken annem de yanımdayken dediği bir laf vardı başka dedikleri gibi ! onu söyledim...oturuyorduk normal sohbet anında ben hamileliği çok ağır geçirdim deidm ya,ingiltere prensesi de benim gibi olmuş...aynı hastalık durumu onda da olmuş...hatta onunla gündeme gelmiş bu hiperemesiz konusu...o da hastanede yatmıştı bir dönem...bunu söylemiştim ing.prensesinde olmuş böyle böyle diye...sohbet yani..

kadın " e biz prenses değilizz" demişti böyle imalı imalı...ne kadar çirkin ve gereksiz bir laf ! daha önce ettiği bir sürü gereksiz laf gibi ! eşim annemin her yaptığına her dediğine bir kulp takar...evlendiğimizden beri de daha yeni evliyklen bile neler yaşamıştım annen şöyle dedi böyle dedi bilmm ne diye...az göz yaşları dökmemiştim..annemle onun arasında kalıp intiharı bile düşünmüştüm...ama ben hiç bi zaman onun annesinin dediği laflar için ona böyle yapmamıştım ki annemin direk eşimin yüzüne söylediği hiç bişey hiç bi laf,hakaret yoktur..sorunca söyleyemiyor zaten....

dün annesinin bu lafını söyliyince güldü eşim...resmen güldü...çok mu hoşuna gitti dedim çok mu komik! komiğine gitmiş öyle dedi...o anda kaynar sular döküldü başımdan aşağa....

ben artık hiç bişey hissedemiyorum...eşimden de soğudum...şu halimle dün ağla ağla mahvoldum yine...ellerim buz kesti...ne demek ya nası gülersin yaa...ben o kadar üzülmüşüm içerlemişim o gülüyo...kendisine sorsaydın diyor bide...ben saygısızlık olmasın diye sustum bugüne kadar yoksa kime ne soracağımı çok iyi bilirim ! laf altında kalacak biri değilim asla...sustuysam edebimden sustum ama artık yeter..susmıycam,herkese her lafının hesabını tek tek sorucam....bu lafın da sorucam diğerlerinin de sorucam...ve artık kimseyi görmek istemiyorum...dr.kontrolüm için dönücem oraya kontrolden sonra tekrar dönücem buraya.... üzüntüden bişey olacak bebeğime ! işte o zaman yakıcam ortalığı ben !

muhribe

aries, canım belli ki senin eşin annesine/ailesine çok düşkün biri.. böyle insanlar genelde aileleri hakkında bir şey söylendiğinde, söyleyen kişinin abarttığını düşünürler..
bana kalırsa eşinle ailesinin mevzusunu yapma. çünkü sana hak vermeyecek. sen de üzüleceksin böyle iki canla  :dontknow:

ARieS

Alıntı yapılan: Pepee'nin Nenesi - 17 Mart , 2013, 10:37:29
aries, canım belli ki senin eşin annesine/ailesine çok düşkün biri.. böyle insanlar genelde aileleri hakkında bir şey söylendiğinde, söyleyen kişinin abarttığını düşünürler..
bana kalırsa eşinle ailesinin mevzusunu yapma. çünkü sana hak vermeyecek. sen de üzüleceksin böyle iki canla  :dontknow:

evlendiğimizden beri bana annemle ilgili  demediğini bırakmayan kendisiydi....şimdi ben onun annesinin dediklerini yüzüne vurunca mı suçlu oluyorum....kaldı ki bazı dediklerinde niye böyle dedin fln diye sormuş annesine güyaa...ama şimdi bu lafı söyleyince güldü.....

valla herkes ailesine düşkündür ben de düşkünüm ama annemi haksız gördüğüm yerlerde haksız demesini de bildim yeri geldiğinde...madem annesine ben haklı olduğum halde laf dedirtmiyor bir de üstelik dediklerine gülüyor sanki iyi demiş der gibi o zaman annesiyle ona mutluluklar dilerim..ben yokum !

ARieS

kayınpederim geldi az önce...eşimin babaannesinin 52 si vardı bugün burda...onlarda onun için gelmişler...kayınpederim kalktı tek başına geldi...kayınvalide yok...ne ilginç değil mi..

kayınpederim öyle sarıldı moral verdi ki bana...ağladım tutamadım kendimi... :( canım benim dedi,kızım dedi,sarıldı....üzme kendini düzelecek herşey dedi..elimi tuttu...eşim için o da üzülüyor morali bozuluyo dedi...sen takma kafanı bişeye dedi....tek dileğim çocuğumun sağlıkla doğması dedim başka hiç bişey istemiyorum dedim...

ha bi de dediki başkalarını karıştırmayın siz kendinize bakın yine birbirinize kalacaksınız dedi...bende evet öyle dedim...ben şimdi ondan daha fazla ilgi sevgi bekliyorum dedim ağladım...babamı aldı dışarı çıktılar sonra...babamla konuşmak için geldi biraz da belli...artık adama ne söylendiyse nasıl söylendiyse....bir çok şeyden haberi yok bence....karısının dediği laflardan benim nelere üzüldüğümden...eşimin annemi istemeyişinden...ama bir gün ben ona herşeyi anlatıcam...benim kimlerin nası üzdüğünü....beni annemle nası sınadığını eşimin....

kayınpederimi çok seviyorum...hep söylüyorum,eşime de söylemişimdir...babanı ayrı tutuyorum diye....içimden bir ses herşey değişecek daha da diyor...çünkü ben eskisi gibi değilim...bir çok şey bitti içimde....

bir de kaç gündür ayağa kalkınca aşağa doğru basınç hissediyorum bebeğimde :( sanki itiyor kendini aşağa doğru....çıkacak gibi :((( çok korkuyorum....üzüldüğümde sinirlendiğimde oluyor...

birazdan acile gidicem baktırmak istiyorum bebeğime :(( eğer ona bişey olursa,Allahım korusun düşük ya da erken doğum işte o zaman herşey bitecek....

ARieS

18 Mart , 2013, 22:55:41 #57 Son düzenlenme: 18 Mart , 2013, 23:21:03 ARieS
biliyorum sıkıldınız belki okumuyorsunuz bile...ama anlatamaya ihtiyacım var :(((

kayınvalidem tarafından yalancı ve iftiracı durumuna düşürüldüm bugün...yaşadığım şoku ve bugün karnımda çocuğumla verdiğim mücadeleyi asla unutmıycam....Allah a sığınıyorum dua ediyorum ve ilahi adaletine güveniyorum....32 yaşına geldim hayatımda asla yalan söylemedim,kimseye iftira atmadım...karnımda çocuğum var onun üzerine yemin ettim ...ağzım açık kaldı şoklara girdim...mevzu uzun ama konu kayınvalide...öyle acı çektim ki bugün..tansiyonum da yükseldi..karnımda bebeğimin kasıldığını hissettim...söyleyeck söz bulamıyorum,allahıma sığınıyorum dua ediyorum....allah herkesin gönlüne göre versin... :(

yaklaşık 2 senelik evliyim,2 senedir kimseye saygısızlığım olmadı,elimden gelenin en iyisini yaptım her konuda,bana söylenen kırıcı laflara cvp vermedim sırf saygısızlık olmasın diye...her zaman güler yüzlü oldum sıcak oldum...hepsiyle iyi olmaya çalıştım...eşimin bütün sülalesi beni bilir takdir eder...bu yaşıma kadar beni tanıyan herkeste bilir...

bugün bize geldiler kayınpederim ve kayınvalidem....ben de bugün iyi değildim halsizliğim falan...düşündüm taşındım yapamıycam dönünce tek başıma..dedim ki anneme sen gel 1 hafta daha kal,eve temizlikçi alınacak edilecek dönüşte o işleri hallederiz hem de yemek fln yaparsın koyarsın öyle gidersin..ben tek başıma dönemiycem ayakta duramıyorum dedim...kendimi deniycem bakıcam eğer yapamazsam gene dönerim buraya dedim...eşim de annemi orda istemediği için...

bugün bize geldiklerinde babasına bunu söylemek için konuyu açtım...eşimin de annemi istemediğini zaten bu konuda baştan da beni çok üzdüğünü fln söyledim bu arada....

ben babasıyla konuşuyordum ...kayınvalidenin bana sözü şu oldu " e yapmasaydın o zaman o çocuğu niye yaptın " dedi bende de film koptu bu sefer...bu zamana kadar susan ben susamadım daha fazla....ne demek istiyorsunuz siz o nası laf dedim ve konular burdan itibaren açıldı....benim çocuğum için böyle bir lafı kim edebilir..kaldı ki az başımın eti yenmedi çocukta çocuk diye..6 aylık evliyken sormalar etmeler ağız aramalar başlamıştı....o zaman eşimle sorunlar yaşıyoduk erteledik zaten....ayrıca çok erkendi çocuk için...hatta bir gün bana gelmişti ben de adet olmuştum....bana " e artık olmasan" şeklinde bile konuşmuştu böyle imalı imalı..baskı kuruyordu üstümde strese giriyordum ben de..eşimde bilir o streslerimi...herneyse çok şey var da anlatılmaz burda....sadece Allaha bırakıyorum..

sonra içimdeki diğer şeyleri de döktüm kırıldığım üzüldüğüm...size de kırgınım ben çok,şöyle şöyle demiştiniz fln diye...bütün söylediklerini inkar edip ben öyle bişey demediiim,hayııırr diyip havalara zıpladı...yalan söylüyor,iftira atıyor diye ağlama hallerine girdi kayınpederime sarılıp sarılıp....beni yalancı iftiracı yaptı...hem de öyle çirkin tarzlarda yaptı ki bunu..hareketleri mimikleri olsun..konuşma tarzı olsun 
ağzım açık kaldı...hala şoktayım...

karnımda çocuğumla bugün verdiğim mücadeleyi ömrümün sonuna kadar unutmıycam ! üstelik ben aylardır neler çektim ne savaşlar verdim bu bebek için,hastanelerde yattım serumlar yedim ölümlerden döndüm..çok zor bir hamilelik geçirdim geçiriyorum...öyle ki benim kadar kötü olanların dayanamayıp aldırdığını duyuyorum..bir de üstüne şimdi bu yaşadıklarım...

oysaki o lafların hepsini eşim de biliyor...söylendiği anda ona da anlatmıştım...iyi ki de anlatmışım...

yalnız şunu söyliyim ki kayınpederim bambaşka....onu her zaman ayrı tutardım şimdi çooookk daha ayrı benim için...öz babamdan farkı yok bundan sonra...Allah uzun ömür versin...adamcağızın bana tavrını verdiği değeri ölünceye kadar unutmam unutmıycam ve hep duacısıyım....

eşime de kızgın olduğum konular var ama herşeye rağmen eşim ve onu seviyorum :( çocuğumun babası olacak :( bundan sonra benim için bebeğim ve eşim var...ha kendi ailem ve kayınpederim de her zaman değerlimdir gerisi umrumda değil....kötüler,yalancılar,iki yüzlüler uzak olsun benden Allahım sen büyüksün !

bu arada bunları eşime de anlattım bugün..çünkü o anlatırsa farklı anlatıyor ve yaaln söylüyor..benden duysun istedim...
[/b]

kelebegimm

Aslında onemli olan dediğin gibi esin bebeğin ve sen...
Bence en yakın zamanda annenlede olsa don evine eşinin yanına baskalarının doldurmasına fırsat verme anlattığın cok iyi olmuş umarım esinde yanında olmusdur
İnsallah kayınvaliden eşini doldurmaz böylelerden hersey beklenir ne yazikki..

]

ARieS

Alıntı yapılan: kelebegimm - 18 Mart , 2013, 23:02:43
Aslında onemli olan dediğin gibi esin bebeğin ve sen...
Bence en yakın zamanda annenlede olsa don evine eşinin yanına baskalarının doldurmasına fırsat verme anlattığın cok iyi olmuş umarım esinde yanında olmusdur
İnsallah kayınvaliden eşini doldurmaz böylelerden hersey beklenir ne yazikki..

zaten bütün endişem bu şimdi..ve kayınpederime de söyledim aynısını şimdi gidip ona başka anlatıcak beni kötüleyecek dedim...bana iftira attı yalan söylüyor diycek dedim..kayınpederim de olmaz öyle bişey ben tembihlerim ona dedi...adam bana öz kızından yakın davrandı :(

ben de eşime hemen anlattım ki benden duysun ve sana ve babana yanlış aksettiriliyor herşey haberin olsun dedim..sana her anlatılana inanma dedim...eşim umarım öyle bişey yapmaz çünkü o zaman evliliğimiz biter...o bana evliliğimizin başında benim annemle ilgili çok şeyler anlattı şikayet etti devamlı ama ben hiç bi zaman ona sırtımı dönmedim...umarım o da öyle yapar ki ben sonuna kadar haklıyım asla da yalan söylemiyorum