2013 Aralık - 2014 Ocak, Şubat Annelerinin buluştuğu nokta

Başlatan Balböceği, 12 Mart , 2013, 16:42:31

« önceki - sonraki »

iklima

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 27 Eylül , 2013, 10:46:04
canım bende başlarda olmayan uyku isten eve gidince olmaya başladı bi uzanınca tamam uyuyup gidiyorum esim gelene kadar uyuyorum bazen sonra kalk yemek yap derken iskence  gibi oluyor  :sad1:

Bu arada bende ara ara bulantı ve mide yanması olmaya başladı sanki daha doğrusu mide değilde yemek borusunda yanma hissediyorum :dontknow:
bende de kusmalardan sonra oluyor o
yağli yiyorsan ondan da olabilir canım
bana dr pembe yazili gavisgon vermisti öyle olunca içiyorum iyi geliyor digeri sadece mide yanginina iyi geliyor bogaza değil
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

iklima

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 27 Eylül , 2013, 14:14:46
kızlar magnezyum kullanıyor musunuz? artık midemi bulandırmaya başladı çok zor içiyorum.. birşeyden de tiksindim mi kolay kolay kullanamam, işkence gibi geliyor artık... kayradayken doktor çiğneme tableti gibi olanı vermişti o daha rahattı

bana da magnezyum kalsiyum ve d vitamini ayni kapsulde bir ilaç vermişti geçen kontrolde bazı günler içmiyorum
ama üst üste içmedigim de kramplar oluyor

Hepsi Bu..!

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 27 Eylül , 2013, 14:46:12
sanırım benimkide magnorm portakallı ve tatlı doktor tatlı daha iyi diye onu yazdı eksi seviyorsan ondan yazdır canım... Sen kalsiyum tablet içiyormusun peki
içmiyorum canım

Balböceği

Had siz doğuracaksınız şurada ben niye yatamıyorum  :cildir:

Kaç gündür geceleri yatamaz oldum, bir gün bulanıyor midem gece gece bir günde yanıyo  :cildir:

aşkitoom

kızlar hamileyken aklımıza çok sorular takılıyor,şunu sormak istiyorum.
ben hamur işlerini çok seviyorum,açma poğaça börek falan.dün kapalı pide yaptım bugün açma,bunların içinde tabiki maya kullanıyoruz.mayanın bi zararı var mı.

iklima

Alıntı yapılan: aşkitoom - 27 Eylül , 2013, 17:02:19
ben hamur işlerini çok seviyorum,açma poğaça börek falan.dün kapalı pide yaptım bugün açma,bunların içinde tabiki maya kullanıyoruz.mayanın bi zararı var mı.
olsa dr söylerdi heralde canım ya ben de anca hamur işi şeylerle bastirabiliyorum midemi.
yağli,tuzlu,tursu ve hazır gıdalar yasak
ama 2 akşamdır cips yiyorlar gözumun önünde yedim ben de yoğurtla nefsimi bastırsin diye

Hepsi Bu..!

iklima

Alıntı yapılan: Ya-semin - 25 Eylül , 2013, 08:18:33
Alıntı yapılan: iklima - 24 Eylül , 2013, 22:37:18
dışardan farkediliyor benim karnımin bi tarafi şişik duruyor bi çıkınti oluyor resmen.
neden kaynaklaniyor bilmiyorum
idrar tahlili devamli yapıliyor enfeksiyon felan yok idrarda yanma,aşıri akınti,peynir gibi veya yeşil akıntı yok dr ısrarla sormustu bunlari var mi.diye ama yok hiç biri.

iklima sende ne kadar süredir oluyor bu sertleşme? ben 22+4 haftalık hamileyim ve yaklaşık iki aydır var bu durum ve bende de enfeksiyon yok daha yakın dönemde tahlil yaptırdım. ben de hiç önemsemiyordum bebeğin hareketleri diye düşünüyordum o yüzden doktora hiç sorma gereği bile duymamıştım şimdi yazılanları okuyunca biraz tedirgin oldum, üstelik benim bebeğimin eşi de aşağıda çıktı ayrıntılı ultrasonda. eğer yukarı çıkmazsa erken doğum riskim var.  doktor sana hangi ilaçları önerdi?

canım bende de 2 aydir felan var.ben de bu şikayetle gitmedim hareket ediyor olağan bişey saniyordum ulatrasonda dr gördüğünü söyledi.progestan verdi bir dahaki kontrole kadar kullan dedi kullanmaya başladigim ilk hafta bi kaç gün olmadi sonra yine oluyor.ama zaten ilaç kullaniyorum diye dr u aramadim.
gün içinde bi kez olmasi normalmis
benim sık sık oluyor.
uzun sürerse hemen gel dedi ama çok kısa sürüyor
başlarda çok kafama taktim endişelendim korktum ama şimdi okadar değil.rabbim korusun minişlerimizi
zamanından önce gelmesinler.
yarın kontrol var ınş herşey yolunda gider

Hepsi Bu..!

ponçik

Alıntı yapılan: iklima - 29 Eylül , 2013, 17:10:55
Alıntı yapılan: aşkitoom - 27 Eylül , 2013, 17:02:19
olsa dr söylerdi heralde canım ya ben de anca hamur işi şeylerle bastirabiliyorum midemi.
yağli,tuzlu,tursu ve hazır gıdalar yasak
ama 2 akşamdır cips yiyorlar gözumun önünde yedim ben de yoğurtla nefsimi bastırsin diye

Aynen ben de, yuyecek bisey bulamazsam en kotu ihtimal makarna yiyorum, insallah kilo olarak geri dönmezler  ;D

ponçik

Alıntı yapılan: iklima - 29 Eylül , 2013, 17:18:36
Alıntı yapılan: Ya-semin - 25 Eylül , 2013, 08:18:33
Alıntı yapılan: iklima - 24 Eylül , 2013, 22:37:18
dışardan farkediliyor benim karnımin bi tarafi şişik duruyor bi çıkınti oluyor resmen.
neden kaynaklaniyor bilmiyorum
idrar tahlili devamli yapıliyor enfeksiyon felan yok idrarda yanma,aşıri akınti,peynir gibi veya yeşil akıntı yok dr ısrarla sormustu bunlari var mi.diye ama yok hiç biri.

iklima sende ne kadar süredir oluyor bu sertleşme? ben 22+4 haftalık hamileyim ve yaklaşık iki aydır var bu durum ve bende de enfeksiyon yok daha yakın dönemde tahlil yaptırdım. ben de hiç önemsemiyordum bebeğin hareketleri diye düşünüyordum o yüzden doktora hiç sorma gereği bile duymamıştım şimdi yazılanları okuyunca biraz tedirgin oldum, üstelik benim bebeğimin eşi de aşağıda çıktı ayrıntılı ultrasonda. eğer yukarı çıkmazsa erken doğum riskim var.  doktor sana hangi ilaçları önerdi?

canım bende de 2 aydir felan var.ben de bu şikayetle gitmedim hareket ediyor olağan bişey saniyordum ulatrasonda dr gördüğünü söyledi.progestan verdi bir dahaki kontrole kadar kullan dedi kullanmaya başladigim ilk hafta bi kaç gün olmadi sonra yine oluyor.ama zaten ilaç kullaniyorum diye dr u aramadim.
gün içinde bi kez olmasi normalmis
benim sık sık oluyor.
uzun sürerse hemen gel dedi ama çok kısa sürüyor
başlarda çok kafama taktim endişelendim korktum ama şimdi okadar değil.rabbim korusun minişlerimizi
zamanından önce gelmesinler.
yarın kontrol var ınş herşey yolunda gider

Endiselenmemek elde  degil her gun ne haberler duyuyoruz

ยรlคภ๓คz göภlüm

kış anneleri günaydın

dün kontrolümüz vardı herşey yolundaymış çok şükür.. sadece bebek ters duruyormuş karnımdaki sertleşme ve aradaki ağrıların nedeni buymuş. şeker yüklemesi yapıldı  o da normal çıktı.. oğluşum 600 gr.. olmuş...

ยรlคภ๓คz göภlüm

kış anneleri günaydın,  hazırlıklara başladınız mı?  kıyafet ve battaniyelerini yıkadım, ütüleyip çekmecelerimize yerleştirdim.. babaannemizde 2 tanehastane çıkışı almış onları yıkadım akşam ütüleyeceğim...  daha beşik almadık sadece eksiğimiz o kaldı... bir de hamak beşik alacağız

CAN TANEM

Günaydın cnm biz daha dün bişeyler almaya basladık ama baya da aldık sayılır ilk zamanlar neler daha kullanışlı oluyor cnm  :opucuk:

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım ben de sanki tecrübesiz bir anne gibiyim.. kış olacağı için ikili zıbın takımlarını içine içlik giydirmek iyi olur.. tulumlarımız var... penye battaniyeler yeni doğduğunda iyi olur

CAN TANEM

Canım bizde 8-10 tane kollu kolsuz çıtçıtlı badi 2 tane hastane cıkısı bi tane polar battaniye ayrıca bi tane penye battaniye 6-7 tane alt üst takım aldık takımların bazılar ayaklı sapka eldiven ve önlüğü var 1 tane tulum bide baslarda kullanmak için hazır kundak aldık son olarakta bi tane alt acmalık aldık şimdilik bu kadar sağlıkla gelsinlerde hersey olur zamanla :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

güle güle kullansın... abisinden fazlasıyla kıyafeti var.. biraz da yeni alındı ilk üç ay yeter ondan sonrasını o zaman alırız artık