2013 Aralık - 2014 Ocak, Şubat Annelerinin buluştuğu nokta

Başlatan Balböceği, 12 Mart , 2013, 16:42:31

« önceki - sonraki »

ยรlคภ๓คz göภlüm

benim de oluyor ama  sertleşme olduktan hemen sonra bebek hareket etmeye başlıyor...   doktor  4 aylıkken  de oluyordu  rahim kasılması, bebek hareketi de olabilir demişti.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 24 Eylül , 2013, 15:29:47
Tertip nerdesin sendede oluyormu böyle sertleşmeler korkmaya başladım yaaa :sad1:

tertip korkma sende de anlık oluyor değil mi?

CAN TANEM

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 24 Eylül , 2013, 15:38:19
benim de oluyor ama  sertleşme olduktan hemen sonra bebek hareket etmeye başlıyor...   doktor  4 aylıkken  de oluyordu  rahim kasılması, bebek hareketi de olabilir demişti.

Ya canım bende esasında bebek harekiti diye düsünüyordum yada bebek kasılıyor çünkü hep ayaklarının olduğu yönde oluyor bu sertlesme dediğin gibi arkasınada bebek hareket etmeye baslıyor benim 2. doktorda aynı senin dediğin gibi bebekte olubilir rahim kasılmasıda dedi bana dediği günde 2 kez vajinal olarak progestanı kullanmam ama asıl doktorum gerek yok dedi diye kullanmadım ben en iyisi progestana baslasam iyi olacak cünkü zararı yok rahmi sürekli yumusak tutup erken doğum riskini azaltıyormus :sad1:

CAN TANEM

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 24 Eylül , 2013, 15:38:55
Tertip nerdesin sendede oluyormu böyle sertleşmeler korkmaya başladım yaaa :sad1:

Evet canım anlık oluyor en fazla 5-10 sn sürüyor ama o an oturamaz  hale geliyorum ve içim bi hos oluyor  :dontknow:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 24 Eylül , 2013, 15:49:26

Evet canım anlık oluyor en fazla 5-10 sn sürüyor ama o an oturamaz  hale geliyorum ve içim bi hos oluyor  :dontknow:

sanki bebeğin şekli çıkıyor yuvarlak, elips gibi bir görüntü oluyor değil mi? ondan sonra da  baya bir hareket ediyor ben de hep sağda oluyor bebek de sağda...

bebek  deyip duruyoruz bir isim bulamadık... sizler buldunuz mu?

CAN TANEM

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 24 Eylül , 2013, 15:55:14
Alıntı yapılan: CAN TANEM - 24 Eylül , 2013, 15:49:26

sanki bebeğin şekli çıkıyor yuvarlak, elips gibi bir görüntü oluyor değil mi? ondan sonra da  baya bir hareket ediyor ben de hep sağda oluyor bebek de sağda...

bebek  deyip duruyoruz bir isim bulamadık... sizler buldunuz mu?

Canım dısardan pek farklılık hissetmiyorum ama oraya dokununca taş gibi oluyor... Bende hep sağda hissediyorum canım ayakları sağda sanıyordum aksine geçen doktor tek tek gösterdi sağdan sola doğru uzalı yatıyor bası sağda ayakları solda... Hareketleri hep sağdan hissediyorum sertleşmeyide soldan..

Canım allah izin verirse bizim kızın adı Azra olacak ben yalnız Azra olsun diyorum ama Ekin Azra Yada Elif Azrada  olabilir :love9: :love9:

ยรlคภ๓คz göภlüm

ismiyle yaşasın... oğlum şimdilik Melih diyor... güzel yüzlü, sevimli ve şirin demekmiş.

CAN TANEM

Amin canım Rabbim sağlıkla kucağımıza almamızı nasip eder insallah :amin: :nazar:

Melih de güzel isim abisinin istedigi olsun madenm :love9:

_inci_tanem_

kızlar  bu sertleşmelerin nedeni idrar yolu enfeksiyonuda olabilir benim 6 aylık olduğum dönemlerde bu tip sıkıntılarımdan enfeksiyon çıkmıştı bilginiz olsun tabi hepimizin aynı olacak değil dr.sormanızda fayda var ben şikayetlerimden bajsettiğimde dr.idrar tahlili istemişti hepinize hayırlı sağlı doğumlar  :dontknow:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

iklima

kızlar sertleşme ayni tarif ettiginiz gibi oluyor bende de çok uzun sürmüyor.
bende dr bana bişey demeden önce orda toplaniyor popisini dayiyor felan saniyodum.internette de baktim günde 1den fazla olması riskliymis benim fazla oluyor
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

iklima

dışardan farkediliyor benim karnımin bi tarafi şişik duruyor bi çıkınti oluyor resmen.
neden kaynaklaniyor bilmiyorum
idrar tahlili devamli yapıliyor enfeksiyon felan yok idrarda yanma,aşıri akınti,peynir gibi veya yeşil akıntı yok dr ısrarla sormustu bunlari var mi.diye ama yok hiç biri.
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

Ya-semin

Alıntı yapılan: iklima - 24 Eylül , 2013, 22:37:18
dışardan farkediliyor benim karnımin bi tarafi şişik duruyor bi çıkınti oluyor resmen.
neden kaynaklaniyor bilmiyorum
idrar tahlili devamli yapıliyor enfeksiyon felan yok idrarda yanma,aşıri akınti,peynir gibi veya yeşil akıntı yok dr ısrarla sormustu bunlari var mi.diye ama yok hiç biri.

iklima sende ne kadar süredir oluyor bu sertleşme? ben 22+4 haftalık hamileyim ve yaklaşık iki aydır var bu durum ve bende de enfeksiyon yok daha yakın dönemde tahlil yaptırdım. ben de hiç önemsemiyordum bebeğin hareketleri diye düşünüyordum o yüzden doktora hiç sorma gereği bile duymamıştım şimdi yazılanları okuyunca biraz tedirgin oldum, üstelik benim bebeğimin eşi de aşağıda çıktı ayrıntılı ultrasonda. eğer yukarı çıkmazsa erken doğum riskim var.  doktor sana hangi ilaçları önerdi?
Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline dönürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir. Mevlana

CAN TANEM

Slm kızlar gebelikte enfeksiyon için fitil kullanan oldumu aranızda :opucuk:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: _inci_tanem_ - 24 Eylül , 2013, 16:37:33
kızlar  bu sertleşmelerin nedeni idrar yolu enfeksiyonuda olabilir benim 6 aylık olduğum dönemlerde bu tip sıkıntılarımdan enfeksiyon çıkmıştı bilginiz olsun tabi hepimizin aynı olacak değil dr.sormanızda fayda var ben şikayetlerimden bajsettiğimde dr.idrar tahlili istemişti hepinize hayırlı sağlı doğumlar  :dontknow:

ben 4. ayda sordum bebek hareketi ya da rahim kasılması olabilir dedi, magnezyum verdi. bende fazla olmuyor sırt üstü yatarsam bazen oluyor

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: CAN TANEM - 25 Eylül , 2013, 09:04:15
Slm kızlar gebelikte enfeksiyon için fitil kullanan oldumu aranızda :opucuk:
hiç kullanmadım canım