inek sütünden yapılan muhallebi vs. ne zman vermeye başladınız_

Başlatan __nil__, 11 Mart , 2013, 19:01:42

« önceki - sonraki »

__nil__

benim kzım aptamilden yapılan muhallebi vs. yemiyor bi kere evde hazırlamıştım tattırdım çok sevdi ama yasak diye vermedim.ne zaman vermeye başlayabilirm

asya81

Canim suan vermeye baslayabilirsin ama istersen pinar aptamil ulkerin devam sutleri var sut kutusu gibi kutuda onlarla basla belki inek sutu direk gaz yapar
Aslinda bise olmasda sen yine sivi devam sutuyle basla yada keci sutu

laracroftt

muhribe

9-10 aylıktı biraz biraz vermeye başladım
yaşına girdiğinde her gün yiyordu bir kase

rusta

valla canm ben 6.aydan sonra su ile karıştırıp yapıp yedirdim korkma bişi olmaz

__nil__

birde bişi daha sorucam şeker koymaya ne zaman başladınız? ben pekmezle filan verdim yemiyor da

laracroftt

yasından sonra sekerle yapmaya basladım. 2,5su bardagı sute tepeleme 5tatlı kasıgı pırınc unu 3sılme tatlı kasıgı seker ıle yapıyorum. Yenecek gıbı oluyor,ne tatlı ne tatsız. Istersen seker yerıne pıstıkten sonra muz yada elma rendesıylede deneyebılırsın

asya81

Bendeyasindan sonra seker miktarini az tutarak yaptim olcum yok tadina bakiyorum .benim kiz cok tatli yemiyor cunku

muhribe

çocuklarımız şekeri tuzu biz ne kadar alıştırırsak o kadar yer  :icon_thumright:
benim yemeklerimi çok az tuzlu, tatlılarımı ise şekersiz bulurlar
ama bana ve eşime göre ideal
kendimizi böyle alıştırdık, oğlumuzu da tabi  ;)

__nil__

muhallebi hazırladım yedi 1 kase sevdi şekerinide çok koymadım tadarak koydum göz kararı.ilkkez inek sütü verdim çok şükür 2 gün geçti alerji filan olmadı.bundan sonra yaparım artık.başka çeşit yapıomusunuz meyveli filan tariflerinizi bekliyorum

almila__

bende yusufuma muhallebi falan yapıcağım zamn pekmez koyardım içine
ama satın alınan pekmezlerden değil bizim köyde pekmez kaynatılır doğaldı yanı
bana da dokto solemıstı şeker kullanma diye ev yapımı doğal pekmez kullan dıe hatta 1.5 2 yaşına kadar kurabıyelerine falan pekmez koydum hep

almila__

canım size bi tarifff
bende minik bebeğime afiyetle diye bi kitap var o kitabın yazarından  :icon_thumright:

1 elma

3 su bardağı süt (1 yaşın altındakiler için su)

2 tatlı kaşığı pirinç unu
Yarım tatlı kaşığı tarçın

1 adet kesme şeker

Hazırlanışı

Elmayı rendeleyip püre haline getirin. Pirinç unu, süt, elma rendesi ve şekeri minik bir tavada karıştırarak çırpın. Pişince (göz göz olunca) ocaktan alın. Kıvamı koyu olduysa süt ya da su ekleyebilirsiniz. Tabağa aldıktan ve biraz soğumasını bekledikten sonra üzerine tarçın serpip bebeğinize yedirebilirsiniz.

__nil__

cnm güzel bitarife benzio ben yaparım bunu kızıma çok teşekkürler

almila__

xxcansuxx

bende irmikli muhallebi yapıyorum arada severek yiyor kızım

tarifini paylaşayım...
1.5 su bardağı süt
1 tatlı kaşığından az şeker
2 çorba kaşığı irmik

bunları pişiriyorum muhallebi kıvamında koyulaşınca alıyorum ocaktan soğuyunca daha katılaşıyor ona göre ayarlarsın afiyetle yiyor kızım denemek istersen... irmik hem besleyici hem tok tutuyor   :opucuk: :opucuk:

bende yaşına girdi vermeye başlamıştım