Kızlar yardım kulak iltihabı hakkinda!

Başlatan kelebegimm, 10 Mart , 2013, 14:52:50

« önceki - sonraki »

kelebegimm

slm kızlar oglum nerdeyse bir haftadır atesleniyodu cogunuz biliyosunuz :'(
Dun camiideydik kayinvalidemlerin umre mevlidi vardı efeyi amcasına verdim durmuyo diye
Sonra geri hemen yanıma geldi yenge kulağı akiyo diye :-ooo öyle korktumkiiii sapsari ve acayip akmış ta badisine kadar  :y25:
Hemen dokdora götürdük antibiyotik ve buun damlası verdi kulağının tarafındaki burna damlatcan akması lazım dedi iltihabın hic incelemeden direk ilaç yazdı yolladi :violent1:
Salı gunü 6. Ay kontrolü var Efe'nin bidaha kontrol olacak ama
Korkularım var  :y25:
Basından böyle bisey geçenler nolur bilgi verin
Birincisi bu kulak iltihabı kalici ve ameliyatla kurtuluyo dediler :y25:
İkinciside kalbe vuruyo dediler cok korkuyorummm insallah öyle bisey olmaz
Antibiyotik hemen fayda etti ateşi gitti huzursuzluğu gitti yavrum bir hafta ondan acı cekmis :y25: bambaşka biri olmusdu resmen :y25:
Misafirim geli ek arastiramadim bilenler yazsın lutfennnnnn :opucuk:

]

laracroftt

aysenurum galıba fatmanın kızında da vardı kulak ıltıhabı oyle korkulacak bısey yok

Aklında olsun yatarak bıberonla beslemek tetıklıo ıltıhabı ıyılesene kadar basını yukselterek doyur canım

Antıbıyotık tek caresı. Olur mu oyle sey kalbe vurur,amelıyat bılmem ne?
Onlar oda belkı cok ılerı safhada olabılır ama cocukların cogu kulak ıltıhabı yasar,bu kadar uzulme korkma

Ilacını kullansın,ıltıhap kurur kısa zamanda. Sen beslenmesıne dıkkat et dedıgım gıbı. Atesı cıkarsa yıne dolven ver baska yapılacak bısey yok. Toparlar pasam merak etme sen

muhribe

ayşenurum çok geçmiş olsun  :amin:
kıyamam kuzuma demek ateşi ve huzursuzluğu ondanmış
ama o doktor müsvetteleri bunca zaman nasıl göremedi bunu  :violent1:
burda doktora götürdün mü hemen kulağa bakarlar, değil iltihap kızarıklık bile olsa şıp diye görürler
kaç kere gitti efecik doktora çüş nasıl görmediler  :violent1: :violent1:
antibiyotik bikaç güne kurutur canım iltihabı  :amin:
bu aralar dışarı çıkarmamaya çalış soğuk almasın kulağı
Allah acil şifa versin kuzum  :amin:

kelebegimm

Saolun kızlar  :opucuk:
Evet ya gerizekali dokdor görmedi yavrum onca acıyı cekdi bosuna deilmis huzursuzluğu ağlaması ateşi
Cok sukur rabbime antibiyotiği icdi daha akşamına iyi oldu
Yani U6 ya da U7 kontrolü var bakalım dokdora soyleyecem herseyi iyice baksın kulaginada
İnsallah kalıcı ya da kalbe vuran bise deildir :amin:

]

asya81

Gecmis olsun canim.
Gecenlerde arkadasimin ogluda bir hafta ne yedi ne uyudu meger kulak iltihabi olmus malesef antibiyotikten baska bise iyi edemiyor o bir ay kullandi dusun bogazda enfeksiyonluydu :-ooo
Dedikleri gibi yatirarak biberon icmesi tetikliyor altina destek koy.iyilessin eskisi gibi olur annesi
Agizlari var dilleri yokki.eger kulagi akmasa yine bilemezdiniz sukur gormussunuz

@Melek Yüzlüm@

benimki gibi olmuş ayşenurumilaçları kullanınca düzeliyo bize igne yaptırdık düzeldi kızım şimdi ilaçlarına devam ediyorum şuruba yani kullan onları düzelir korkma canım bende iltihaptan bir hafta önce götürdüm hiç bişiyi yoktu ateş olunca tekrar gittim bu seferde vardı tam bakmamış demek ki bilemiyorum canım

sen yatırıp biberonla besleme dikleştir gülçinin dediği gibi tetikliyormuş emzik te tetiklermişş

geçmiş olsun paşamıza :amin: :amin: :amin:

kelebegimm

Alıntı yapılan: asya81 - 11 Mart , 2013, 12:04:18
Gecmis olsun canim.
Gecenlerde arkadasimin ogluda bir hafta ne yedi ne uyudu meger kulak iltihabi olmus malesef antibiyotikten baska bise iyi edemiyor o bir ay kullandi dusun bogazda enfeksiyonluydu :-ooo
Dedikleri gibi yatirarak biberon icmesi tetikliyor altina destek koy.iyilessin eskisi gibi olur annesi
Agizlari var dilleri yokki.eger kulagi akmasa yine bilemezdiniz sukur gormussunuz

evet canim ya iyiki akti kulagiii bide akmasida iyimissss
bir hafta benim yavrumda ne cikdiii bambaska biri olmusdu :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
cok sukur antibiyotik aninda etki ettiiiii
dokdora goturdum ama oda anlamadiki pis :violent1: :violent1: :violent1:

]

kelebegimm

Alıntı yapılan: @MelekYüzlüm@ - 11 Mart , 2013, 12:39:56
benimki gibi olmuş ayşenurumilaçları kullanınca düzeliyo bize igne yaptırdık düzeldi kızım şimdi ilaçlarına devam ediyorum şuruba yani kullan onları düzelir korkma canım bende iltihaptan bir hafta önce götürdüm hiç bişiyi yoktu ateş olunca tekrar gittim bu seferde vardı tam bakmamış demek ki bilemiyorum canım

sen yatırıp biberonla besleme dikleştir gülçinin dediği gibi tetikliyormuş emzik te tetiklermişş

geçmiş olsun paşamıza :amin: :amin: :amin:

saol canim sizede cok gecmis olsun tekrar normalde kucagimda kafasi yuksek iciyo amamyi ama
geceleri yastiksiz yattigi icin oyle iciyooo
yastik kullaniyim bari bundan sonraaa mama icecegi zamanlar :opucuk: :opucuk: :opucuk:

]

Balböceği

Ana yeni gördüm kız geçmiş olsun paşama Allah şifa versin  :amin: dikkat et canım yatarak yemek yemesinde oluyor genelde  :sad1:

Bluegirl

Ayşenur Geçmiş olsun paşaya  :amin: Rabbim şifasını versin inş
Ah bu cocuklar hasta olmadan büyüseler keşke  :-\
Rabbim beterinden korusun yinede  :amin:

kelebegimm

Cok saolun kizlarrr :opucuk: :opucuk:
Bakalım bugun kontrolü var dokdor ne dicek :icon_scratch:

]

°•.ℓανιηуα.•°

ayşenurum geçmiş olsun canım yaa  :sad1:

çevremde o kadar çok var ki ortakulak iltihabı olan.

aklına kötü şeyler getirme. ilaçla tedavisi olan bişi. öyle ameliyat falan düşünme. senede 3 kereden fazla olursa ameliyat diye biliyorum. efeyi yattığı yerden besleme. biberonu ağzına veridğinde en az 45 derecelik açı ile oturt.

sarper ilk doğduğunda doktor uyarmıştı. 45 derecelik açı ile emzir demişti. kulak iltihabı olur yoksa demişti. çok şükür hiç başımıza gelmedi. ama hep dikkat etmek lazım.

kelebegimm

Saol canım dun kontrole goturdum dr daa korkmamami söyledi
Bitmiş zaten cok az kalmış temizlenmiş dedi bayirlisi ::)
Bugun banyo yaptircam bisey olmaz demi kizlarrrr :icon_scratch:

]

--elif--

Alıntı yapılan: kelebegimm - 13 Mart , 2013, 14:50:35
Saol canım dun kontrole goturdum dr daa korkmamami söyledi
Bitmiş zaten cok az kalmış temizlenmiş dedi bayirlisi ::)
Bugun banyo yaptircam bisey olmaz demi kizlarrrr :icon_scratch:
geçmiş olsun ayşenurcum
cnm banyo yaptırırken pamuğa az zeytinyağı değdirip onunla kulaklarını tıkamamızı sölemişti dr öyle yap istersen
bende dertliyim kulak iltihabından kızımda neredeyse 1,5 aydır var 4 tane değişik antibiyotik verdi hala geçmedi
kulağıda şişti hatta kulağında azda olsa duyma problemi yaşıyor
nasıl üzülüyorum yarın yine götürecem inş.
2 aya kadar geçmeyince ameliyat ediyoruz demişti doktor
dua edin benimde kuzum çabucak iyileşsin  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2: