kızımın göz rengi

Başlatan cute552, 07 Mart , 2013, 16:59:40

« önceki - sonraki »

cute552

kızlar kızımın doğduğu günden itibaren açık maviydi gözleri 2 ayından itibaren ortasında kahveler belirmeye başladı halada var kahverengi dışa doğru çıkarken açık mavi duruyor kızım 4 ayından 14 gün aldı kayınvalidem bunun gözleri mavi kalıcak diyor ama ben de kahverengi olduğu için ihitmal vermiyorum olsaydı saf mavi olurdu diyorum benim göz rengim ela eşimin ise kahverengi onlara göre 40 çıktıktan sonra değişmezmiş bende doktorların yazılarını okuyorum 6 ay bazen ise 1 yaşı bulabilirmiş değişmesi anlatıyorum kafası almıyor bana bişey söyleyinde kadına anlatayım laf tükendi bende  :honk: :honk: :honk:

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

almila__

alalaaaa torunum ne güzel sağlıklı sıhhatli diyee şükredeceğine göz rengine mi takmış yanii  :caca:

evet canım benım oğlumun gözleri de böyle gri gibiydi 6 ayından sonra tam rengi oturdu

destina06

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: niye takıldınız ki canım iddalaşacak kadar rengine  :icon_scratch: ??? kardeşimin de maviydi epey bir süre sonra değişti :dontknow:

Lă_Tăhzen!

Bosver ne ugrasacaksin  anlatmak icinn kayinvalidelerin hep kendi bildikleri dogrular vardir baskalarinin bilgisi neyse dinelemezler bile gozleri sagliklimi kendisi saglikli mi yeter gerisi teferrruat takilma

cute552

ama artık sinirime dokunuyor sürekli bak bunun gözleri mavi kalcak diye devamlı söylüyor artık böyle konuşması sinirimi bozuyor çocuk hıçkırır üşüdü bu hapşırır üşüdü bu bende sonunda anne bu benim karnımdada hıçkırıyordu acaba biyerden soğukmu sızıyorda üşüyor dedim özellikler doktora onun yanında sordum hıçkırırğını oda yemek borusunun kapakçığı gelişmedi için olur dedi endişe etmeyin dedi ama kadın hala üşüdü deyip duruyor çocuk bi hıçkırırğı tutmasın öyle endişe ediyorki aman emzir bazen geçmiyor napsak ne etsek panik havasına bürünüyor böyle bi kadın o yüzden bende sinirleniyorum.  :BangHead: :BangHead: :BangHead:

muhribe

zor canım, elle çocuk büyütmek çok zor  :sad1:
insanız, tahammül edemiyoruz, iyi niyetle bişey de söyleseler ters anlıyoruz bazen. ben de validemle kalıyorum anlarım seni. ama napalım yapacak bişey yok, yaş olmuş 50-60 değiştiremezsin ki  :dontknow:
alışmaya çalışıcaz  :-\

almila__

canım anladığım kadarıyla çok pimpirikli k.valıden
bebişin kaç aylık bilmiyorum ama daha sen lohusa sayılırsın bebişini emzirmen lazım sana süt lazım stres de sütün düşmanı kafana takma evet anne de bak ben bilmiyodum dee doğru söylüyosun de inatlaşma derim ben hem suyuna git lafda hemde kendi bildiğini yap
sen inatlaştıkca devam eder eşine laf söylemeye başlar aranıza fitne sokar
beni dinlemiyor ne yapsam karşı çıkıyo falan gibi

Allah yardımcın olsun  :amin: :amin: :amin: kafana takma :opucuk:

cute552

tekken okadar zor gelmiyordu ama çocuk olunca olmuyor onunla ilgili bişey olsun gözüm dönüyor geçen yüz üstü yatırdım kasları gelişsin diye daha anca 1 2 dakka olucak belki aman yoruldu kız diye çevirdi ben onun kötülüğünü istermiyim onada söylüyorum ben onun canı yansın istermiyim dedim doktorların yazılarını okudukça uygulamaya çalışıyorum geçenlerde koltuguna koydum tutmayı öğrensin diye oyuncaklarıyla o isityor uyandığında önüne alsın konuşsun onu güldürsün veriyorumda öle yapsın diye ama sonra hep yanında insan isticek diyorum alışsın tek başına oynamaya tek kaldığımda nasıl baş ederim hep onunla konuşamamki sürekli biraz kırıldı bana ama napıyım

muhribe

07 Mart , 2013, 17:48:14 #8 Son düzenlenme: 07 Mart , 2013, 17:50:46 Ofis..Bekçisi
bence sen müdahale etme, eşine münasip bir dille söyle, o annesine anlatsın,
ben validemin yaptığı bir hareketi beğenmezsem eşime söylerim o annesine söyler
araya girip de kötü olmak istemem
ama hoşuma gitmeyen şeyi de bu şekilde halletmiş olurum
mesela benim evde en kızdığım şey tv açılmasıdır
2 yaşına kadar tv yok diyor doktorumuz her muayenede
eşime diye diye kapattırdım artık tv'yi
valide açsa eşim hemen geri kapattırıyor
odasına da tv kurduk isterse gidip orda izliyor, salonda bizim kurduğumuz düzen devam ediyor

cute552

kızım 4 aylık olcak 22 sinde zaten doğumdan sonra sütüm yetmiyordu şimdi ise yok gibi kızım doğduğundan beri ağlıyorum o derece mama veriyorum mecburen kızım 2. haftada gazlanmaya başladı hep ağlıyordu oda benim başımda emzirirken tabi emmek istemiyor gaz  yüzünden ağrıdan oda bu seni bırakıcak emmicek bazende memede ağlardı karnı goruldar hemen ağlamaya başlardı oda bana bişey gelmiyorsa ondan ağlıyordur diyip durdu zaten lohusayım kız ağlıyor diye üzülüyorum bide göğüs uçlarım çok yaraydı onun sitresiyle hep olumsuz konuştu bazen içimden kızımın kısmetini aldığını düşünüyorum öyleyse onun hesabınıda öteki tarafta vericek. :caca:

almila__

07 Mart , 2013, 17:49:28 #10 Son düzenlenme: 07 Mart , 2013, 17:52:18 almila__
canım valla insanlarla uğraşmak zor hele annelerle daha zor bişi desen sanki biz çocuk büyütmedik derler herşeye alınır kırılırlar bi bebekde onlar
onun için sen biraz daha sakin davranmaya çalış canım zor olcak biliyorum çunku bende yusufumda yaşamıştım aynı şeylerş hem kayınvalıdem hem annemle  biri diyo ben daha iyi bilirim biri diyo ben bilirim
çocuğun bizim oldugunu unutuyolar  :-ooo :-ooo
biraz sabırlı olmak gerek canım oda heyecanlı torun seviyo işte bildiğini göstermeye çalışıyo kendince
Allah yardımcın olsun canm :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ayy

tatlım duymazdan gel kendini yıpratma :opucuk: :opucuk:
ne yaparsan yap o konuşmak için,senden daha ii bildiğini götermek hatta senin bişey bilmediğini iddia etmek için konuşacaktır habire :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
değmez sinirlenmeye bile :violent1: :violent1: :opucuk: :opucuk:

nescafe

canım hiç canını sıkma neyse bakalım bekleyelim görelim de! ben de kaynanamın her dediği yanlışı düzeltmeye çalıştım, rahatsız olduğum şeyleri dile getirdim sonuç ne bilio musun? kırkı bile çıkmamış bebeğini ve evini  terkeden bir koca, çocuğuyla bi başına kalan ben. kafasını dinleyip kararını verip gelecekmiş eşim.

bu arada benm annemin de babamın da gözü kahverengi, benim gözlerim bir buçuk yaşına kadar maviymiş ondan sonra da yeşile dönmüş.

rengin hiçbir önemi yokk sağlıklı olsun kuzularımız yeter.