Ben Anne Olmasaydım Eğer...

Başlatan ravzahamza, 18 Temmuz , 2008, 10:20:52

« önceki - sonraki »

ravzahamza

18 Temmuz , 2008, 10:20:52 Son düzenlenme: 27 Eylül , 2010, 09:49:32 g10ca
 :'(Topuksuz ayakkabilarla da zarif olunabilecegini bilmeyecektim.

Hamileligim esnasinda 80'li kilolara kadar cikip kendi capimda ilk defa bir alanda rekorumu kiramayacaktim.

O kücücük ellerle renkli kartonlardan yapilmis bir kâgit parcasinin bu kadar degerli olabilecegini ögrenemeyecektim.

Kan yapsin diye danadili haslayip üzerine yumurta kirip agzinin tadina da uysun diye cikolatali pudingle karistirmak gibi yaraticiligin sinirlarini zorlayan tarifler kesfedemeyecektim hic.

Su almak icin elimde kumanda ile buzdolabini actigimda kumandayi buzdolabina koyacak kadar ya da evden cikarken telsiz telefonu cantama atacak kadar kendimden gecmeyecektim.

Birinin cani yandiginda ötekinin bu aciyi hissedebilmesinin sadece ikiz kardeslerde oldugunu sanacaktim.

Sabahin köründe gözü kapali mutfaga kadar gidip, süt isitip yine gözü kapali dönme yetenegini kazanamayacaktim.

Üzümün cekirdeklerini tek tek cikarmak icin insanüstü bir ugrasa asla girmeyecektim.

Bir insanin gaz cikarmasi beni bu kadar mutlu edemeyecekti.

Büyüdügünde arkadaslarinla birlikte partilerde Süper Anne olarak eglenmeyi hayal edemeyecektim.

Babanla belki daha az kavga edecek ama sevginin evlat denilen baska bir boyutuna giremeyecektik.

Sevginin böylesine karsiliksiz olanini hic tadamayacaktim.

Telassiz ve sesli sevismenin hayalini kuramayacaktim.

Annemi bu kadar cok sevdigimi anlamayacaktim.

Annesinden zorla ayirdilar diye "Ucan Fil Dumbo!" cizgi filminde bögürerek aglamayacaktim.

Geceleri kesintisiz uyuyacak, hafta sonunda sabahlari istedigim saatte kalkacaktim ama uyandigimda yanagima konmus minik ellerin sicakligi isitmayacakti yüregimi.

Cantamda sürekli bisküvi, islak mendil, bir adet oyuncak, düser bir yerin kanar diye ayicikli yara bandi tasimayacaktim.

Aciyi geciren öpücügün gücüne inanmayacaktim.

38,5 derece ates beni de yakip kavurmayacakti.

Yagmur sonrasi camurlu sularda ziplamanin keyfine varamayacak, sen bir lokma daha fazla yiyesin diye kalabaligin ortasinda kafamda pecete dansi yapmayacaktim.

Sen olmasaydin eger yasamin karmasIkligini unutup tekrar basit yasamayi ögrenemeyecektim.

Sen olmasaydin eger ben asla "anne" olmayacaktim.

Bir cocuk dogdugu anda, bir anne dogarmis... Bu lafin dogruluguna inanmayacaktim!  alıntı

ALLAHIM SENİN VERDİĞİN ŞU EMANETLERE LAYIKIYLA BAKMAYI NASİP ET O GÜCÜ VE SAĞLIĞI BANA VER.

VARLIĞINIZLA CANIMA CAN ÖMRÜME ÖMÜR KATTINIZ SİZİ ÇOOK SEVİYORUM CANLARIM

oozge

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN :amin: :amin: :amin: :amin:
TÜM ANNELERİMİZEEEE :amin:

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKURLER YA SUPERMİŞŞ COK BEGENDIM WLLA :icon_thumright: :icon_thumright: :aferin: :aferin: :aferin:

Kan yapsin diye danadili haslayip üzerine yumurta kirip agzinin tadina da uysun diye cikolatali pudingle karistirmak gibi yaraticiligin sinirlarini zorlayan tarifler kesfedemeyecektim hic. :igrenc: :igrenc: :igrenc:

Su almak icin elimde kumanda ile buzdolabini actigimda kumandayi buzdolabina koyacak kadar ya da evden cikarken telsiz telefonu cantama atacak kadar kendimden gecmeyecektim.
:toothy10: :toothy10: :toothy10:

duru boncuk

eline sağlık canım çok güzel bir yazı bu ve gerçekten insan okuyunca ordaki her şeyi birebir yaptığını anlıyo bak mesela ben bunu okurken bile ağlayacak kadar sulu göz biri olamayacaktım  :crybaby2: :crybaby2:iyiki var evlatlarımız allah isteyenin kucağını boş koymasın  :amin:

ravzahamza

Alıntı yapılan: özgül-duru - 18 Temmuz , 2008, 14:19:31
eline sağlık canım çok güzel bir yazı bu ve gerçekten insan okuyunca ordaki her şeyi birebir yaptığını anlıyo bak mesela ben bunu okurken bile ağlayacak kadar sulu göz biri olamayacaktım  :crybaby2: :crybaby2:iyiki var evlatlarımız allah isteyenin kucağını boş koymasın  :amin:
:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

hazan

çok güzel çok teşekkürler paylaşımın için  :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave:

mavili

çok güzel bir yazı paylaştıgın için çok sagol çok begendim

anne olmasaydım eger hayatta kendimden daha önemli bişey oldugunun farkına varmayacaktım kendimden çok düşündügüm ve kendimden çok önemsedigim bir varlıgın olduguna inanamayacaktım

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

çok sagol canım benim gerçekten paylaşımın çok etkileyici ben henüz anne olmadıgım için bu duygulardan biraz mahsunum ama kısmetse bende bir daha ay bu söylenenlerin hepsini yapıcam inş
HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code

office

şu süt ısıtma olayı çok hoşuma gitti. bunu bana daha önce eşim söylemişti. tek gözle nasıl ısıtabiliyorsun bir yerini yakmadan diye :toothy10:
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

ravzahamza

Alıntı yapılan: duyguseli_25 - 25 Temmuz , 2008, 15:20:29
çok sagol canım benim gerçekten paylaşımın çok etkileyici ben henüz anne olmadıgım için bu duygulardan biraz mahsunum ama kısmetse bende bir daha ay bu söylenenlerin hepsini yapıcam inş
inşallah canım o zaman göreceksin anneliğin ifade edilemez oldugunu  :love9:  :love9: :binkybaby: :binkybaby:

mavili

tülinim merak etme sen anneligi nekadar çok istedigini biliyorum Allahım da görüyordur ve seni mahrum bırakmayacaktır bu duygudan eminim sen çok mükemmel bir anne olacaksın canım

guguş

çok güsel bi yazı yaaa bayıldım valla çok sağol canım gece gece duygulandırdın beni  :y25:

sevda

BİZ ÇOK ÖZEL OLAN BİR VARLIĞIZZ VEE BENİ BU ÖZELLİĞE TAŞIYAN SEVGİLİ YAVRUMU VEE HEPİNİZİN NEZLİNDE SİZİNDE YAVRULARINIZA ALLAHTAN SAĞLIK , SIHHAT VE UZUN ÖMÜRLER DİLİYORUM..

:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

mavili

sevda çok güzel yazmışsın biz özeliz ve bizi özel yapan yavrularımız

bende kızıma çok teşekkür ediyorum beni özel yaptıgı için :k06:

Balböceği

07 Ocak , 2010, 23:10:39 #13 Son düzenlenme: 27 Eylül , 2010, 09:47:19 g10ca
konu daha önce eklendiğinden dolayı yönetim tarafından silinmiştir 

_sWeeT_

Çok güzel bi yazı inş hepimiz bu duyguyu tadarız :amin: :amin:

SeNi ÇoOoK SeWiYoRuM HaYaTıM