28 Nisan , 2024, 16:24:53

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Gunun Ayeti

Başlatan SiRiNe, 23 Eylül , 2010, 00:26:57

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Sabrederek ve namaz kılarak (Allah'tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz Allah'a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir.

(Bakara 45. âyet)

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Sizi cehenneme sürükleyen sebep nedir? Derler ki: 'Biz namaz kılanlardan değildik.(Müddessir,42)

Lă_Tăhzen!

Bismillahirrahmanirrahim

Cenab-ı Hak, Hacc Sûresinin 1-2. Ayetlerinde mealen şöyle buyuruyor:

Ey İnsanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Gerçekten kıyamet saatinin depremi müthiş bir olaydır.

Onu göreceğiniz gün... Çocuğunu emziren anne, dehşetten çocuğunu unutup terkeder. Hâmile olan her kadın çocuğunu düşürür. İnsanları sarhoş olmuş görürsün, halbuki gerçekte onlar sarhoş değildirler. Fakat Allah'ın azabı pek çetindir.

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kafirleri dost edinmeyin; (bunu yaparak) Allah'a, aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz? (Nisa -114)

hüzünden_gelme

"Deki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var"
(Furkan suresi 77Ayet)

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Rabbim! Beni namaza devam eden bir kimse eyle Soyumdan da böyle kimseler yarat Rabbimiz! Duamı kabul eyle"

"Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, ana-babamı ve inananları bağışla"   :amin: :amin: :amin:

( İbrahim Suresi 40-41. ayet)

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Sizden öyle bir cemaat bulnmalıdır ki onlar herkesi hayra çağırsınlar iyiliği emretsinler kötlükten vazgeçirmeye çalışsınlar. İşte onlar muradına erenlerin ta kendileridir.Al-i İmran suresi Ayet:104

hüzünden_gelme

Bakara Suresinin 120 . Ayetinde
Sen dinlerine uymadıkça ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. De ki: "Allahın yolu asıl doğru yoldur." Sana gelen ilimden sonra eğer onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan bilmiş ol ki Allahtan sana ne bir dost ne bir yardımcı vardır.
» Günün Hadis-i Şerifi
Cennet (nefse agir geldigi icin) hoslanilmayan seylerle cehennemde sehvete hitap eden seylerle kusatilmistir.

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

"İki melek (insanın) sağında ve solunda oturarak yaptıklarını yazmaktadırlar. Her ne söz söylerse, mutlaka yanında hazır bir gözcü vardır." (Kâf, 50, 17-18)

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

De ki: Eğer siz Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah bağışlayandır, esirgeyendir."
Âl-i İmran 31

--elif--

(Resûlüm!) Kullarıma, benim, çok bağışlayıcı ve pek esirgeyici olduğumu haber ver.
[ HİCR / 49 ]

--elif--

Kûn Fe Yekûn "Ol der ve olur!"

--elif--

142 – Davarlardan da çeşit çeşit yarattı: kimi yük taşır, kiminin yününden ve kılından sergi yapılır.

Allah'ın size verdiği rızkından yeyin, fakat şeytanın adımlarını izlemeyin.

Çünkü o sizin besbelli bir düşmanınızdır.

* En'âm Sûresi