27 Nisan , 2024, 10:37:58

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

sütüm azaldı

Başlatan cute552, 08 Şubat , 2013, 11:43:43

« önceki - sonraki »

cute552

kızlar sütüm azaldı sağ göğsüm ise hiç toplanamıyor sol taraf daha iyi ona göre kızım 3 ayın içinde daha çok küçük tavsiye üzerine incir kaynatıp içiyorum 2.5 litre badem yiyorum sizinde tavsiyeleriniz varsa yazın lütfen sütüm azaldığı için mama veriyorum sürekli bu seferde kabız oldu kızım tavsiyelerinize çok ihtiyacım var kesilicek diye çok korkuyorum

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

muhribe

boza
bulgur pilavı
dereotu
elma armut hoşafı
humana still tea

bunları yapardım ben hep  :icon_thumright:

Sır_Çiçegi

narda süt yapıyor tam mevsimi
banada helva süt yapıyor
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

sukeyna

Henüz uc aylık bile olmadı oğlum ama sutum  azaldı goguslerim cok yumusadi , ne yapacağımı şaşırdım  :honk:

asya81

Benim fosur fosur olan sutum 3.ay tamamen kesildi malesef
Stres etken rahat ol sutum bitiyor diye mamaya abanmakta sutun bitmesine neden olur ne olursa olsun sen emzir ben yok diye diye verdim mamayi olan sutumden oldum pompa kullanma oda bitiriyor en guzeli bebegin emmesi
Humana stil tea cay o super sut yapiyor gunde iki koca kupa yeterli.bol su ve moral

sukeyna

Canım humana still tea iciyorum gercekten ise yarıyor. Günde bir kez mama verirken uc kez veriyorum artık of of cocuk 3 gündür kaka yapamıyor, birde geçtiğimiz ay oğlum sadece 560 gr aldı acaba diyorum sutum yetmediği icin mı oyle oldu?

asya81

Bende uc aylik olana kadar arttirdim gunde bir kez verirken baktim gunde 3-4 e cikti dedigin gibi surekli kabizdi yavrum ikina kizara iki uc gunde biryapardi
Doktora danis normal bence kilo alimi endise etme
Kabiz olan bebege gore mamada oneriyorlar zaten o kabizlik 6 aylik olunca bitiyor az sabir canim

sukeyna

Teşekkür ederim canım doktora her sorduğumda mama verme diyor, kabızlık icinde fitil verdi onu koydum bi kac saat gecti ama hala yapmadı, hayırlısıyla bi altı aylık olsaydı yavrum

almila__

başkalarının yanında çok emzırmeyın kızlar bebişlerinizi nazar degmıştır belkı  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
ama bende de olmuştu azalma uzuntude stres de hemen azalıyor sut dıkkat edın kızlar uzulmeyın  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: bişi takmayın kafanıza :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:
rezene çayı için hem bebişi hem sizi sakınlestırır :icon_thumright:
vee bol bol hurma yıyın ustune dee bol bol bol suuu  :opucuk: :opucuk:
hurma sutun kalıtesını ve sutu çoğaltan en gusel yıyecek
bende gerçekten etkılı olmustu :opucuk:
kompostolar yapın kendınıze değişik değişik onların suyunu içini bol bol meyve suyu gibi
helvaaa ben helva ve hurma çok yerdım  :opucuk: etkılı oluyor yanı bi deneyin isterseniz :opucuk:

muhribe

bulgur pilavı
dereotu
boza
yeşil soğan (fazlası gaz yapar dikkat etmek lazım)
ve tabi ki bol bol su

dereotunu yoğurda doğrar kaşık kaşık yerdim
boza acayip etkili, bi bardak içerdim bikaç saate göğüslerimin ağrısından duramaz emzirmekle boşalmaz bi de üstüne makineyle sağardım

bunları dene arkadaşım Allah yardımcın olsun  :opucuk:

ZAHİR

canım bi arkadaşım dedi hindistan cevizini yediğinde sütü artıyomuş bir dene istersen sende

ve de hurma(hac hurması ) hem seni besler hem sütünü arttırır
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

sukeyna

Teşekkür ederim arkadaslar bugün hurma alacağım bakalım insallah artar sutum ve dediğiniz gibi stresden uzak durmak lazım sanirim

°•.ℓανιηуα.•°

arkadaşlar yazmışlar neler süt atırır diye. bunların yanı sıra mısır da sütü artırır.

arkadaşım , en önemli faktör sütün olması için çok istekli olmak ve bol su içmek.

her anne bebeğine göre süt üretimi yaparmış. ama stresli olmaması lazım annenin. kafan rahat olmalı.

beni de süt sıtmaları tutardı. emerdi ama göğsüm hala boşalmazdı,bi de sağmak zorunda kalırdım. 22 aylık oldu hala emiyo.  :nazar: